Strona 3 z 3 PierwszyPierwszy 123
Pokaż wyniki od 21 do 28 z 28

Wątek: Wymiana oleju w skrzyni ZF 6hp26.

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Witam,

    Nie chce zakładać osobnego wątku. Zamierzam wymienić olej w skrzyni, a jako że sporo robię sam to też chciałbym spróbować sam to ogarnać.
    Poszukłałem troche na ten temat i zastanawiam się też nad dynamiczną wymianą oleju w nastepujący sposób:
    -spuszczam stary olej, wymianiam miske oraz złącze
    -zalewam nowym olejem, do przelania
    -okręcam przewód od chłodnicy oleju przy skrzyni albo przy chłodnicy i wkladam go do 1l butelki, ( tutaj nie wiem czy jest dobre dojście do wykonania tej operacji)
    -druga osoba odpala silnik, ja czekam aż butelka się napełni (1 litr) wtedy druga osoba, gasi silnik
    -dolewam 1l oleju do skrzyni
    -powtarzamy 2 ostatnie operacje aż z przewodu do chłodniczki zacznie lecieć czysty olej.

    Teoretycznie nie widzę tutaj możliwości żeby w czymś taka operacja mogła zaszkodzić, chyba że skrzynia wymaga aby na chodniczce było ciśnienie oleju, lub też chłodniczka jest na koncu układu czyli na poczatek na chłodniczkę szedłby czysty olej, ale nie sądzę.

    --
    Pozdr.
    Hubert
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 11-03-2015 o 22:20

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...

    Post

    Można to zrobić lepiej. Przewód w bańkę lub wiadro tak jak piszesz, a w drugiej bańce masz czysty świeży olej, w momencie odpalenia silnika spuszczasz stary olej, a nowy nalewasz do skrzyni z bańki poprzez wężyk i np elektryczną lub do wiertarki pompkę .
    Ja u siebie tak zrobię, żeby nie zapalać i nie gasić w kółko samochodu to przepompuję taka pompką olej. W momencie wypróżniania starego oleju będę nalewał przez pompkę nowy.

  3. #23
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Wydaje mi się, że zgaszenie i odpalanie auta kilka razy mimo wszystko było by prostsze od zbudowania takiego systemu i jego użycia.
    W przypadku pompki musiałbys kontrolować ile oleju wpływa i wypływa, nie było by możliwości sprawdzenia tego wcześniej.

    --
    Pozdr.
    Hubert

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    A dlaczego, pompkę kupujesz na allegro za ok 20 zł. Od pompki w miarę cienki wężyk do miski olejowej tak aby można było zobaczyć jak będzie wypływał olej z otworu. Z tego co wiem olej z chodniczki wypływa pod ciśnieniem dość szybko. Pompka na wiertarkę i masz możliwość regulowania przepływu oleju (obroty wiertarki). Jak się naleje za dużo to odpowiednio cienki weżyk pozwoli odprowadzić resztę oleju przez otwór.


    Twój sposób jest też dobry ale:
    Wypuszczając 1l oleju w skrzyni już brakuje 1l a co za tym idzie z ubytkiem oleju spadnie ciśnienie.
    Dolewając oleju na zgaszonym silniku zawsze będzie go więcej w skrzyni niż na odpalonym tak jak poprawnie kontroluje się jego stan. Czyli dolejesz oleju na zgaszonym na full odpalisz silnik, pompa w skrzyni zassie olej i juz będziesz miał np 1l mniej do tego odpompujesz jeszcze 1 l i już masz 2l mniej.


    Ja podałem tylko swój pomysł jak ja to zrobię przy wymianie a jaki ty zastosujesz to twoja sprawa. Na innym forum bmw w poradniku o wymianie oleju twoją metodą spuszczają nawet 5l oleju do bańki i 5l uzupełniają.

  5. #25
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    174
    BMW
    E66 750LI
    Skąd
    Warszawa
    Fakt zmieniając obroty na wiertarce moża kontrolować tempo, ogólnie myślę że 2 sposoby nie są złe, najważniejsze czy tak można wogóle zrobić :).

    --
    Pozdr.
    Hubert
    Ostatnio edytowane przez hubizx ; 12-03-2015 o 13:56

  6. #26
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2017
    Posty
    418
    BMW
    BMW 740i F01
    Skąd
    Warszawa
    Czy przy wymianie oleju w skrzyni 6HP ZFa, trzeba zmieniać śruby od miski olejowej czy nie? Mówię o sytuacji kiedy są w dobrym stanie i nie są jakoś skorodowane.

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    To nie glowica, nie popadajmy w paranoję. Miska jest plastikowa, a śruby jak lekko odkręcasz to zostaw.

  8. #28
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    132
    BMW
    K100RS, E65 730D
    Skąd
    ZKL

    Post

    Cytat Zamieszczone przez mk37475 Zobacz posta
    Czy przy wymianie oleju w skrzyni 6HP ZFa, trzeba zmieniać śruby od miski olejowej czy nie?
    Zmieniając miskę (filtr) oleju w 6HP26 nowe śruby dokręcamy określonym momentem i w określonej kolejności. https://www.zf.com/corporate/media/z...hselkit_PL.pdf strona 5 i 8

    Pozdr.
    Ostatnio edytowane przez solarisbus ; 24-01-2018 o 15:54

Podobne wątki

  1. Wymiana oleju w skrzyni 5hp24. I po skrzyni!
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 199
    Ostatni post / autor: 01-02-2016, 08:52
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 05-12-2013, 11:56
  3. [mechanika] Wymiana oleju skrzyni
    Przez seba136 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 18:27
  4. [mechanika] WYMIANA OLEJU W SKRZYNI
    Przez grzesiek799 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 27-03-2009, 20:29
  5. wymiana oleju w skrzyni?!
    Przez wasyle735 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 06-05-2008, 16:59

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •