Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14

Wątek: 5HP24 przelacza sie czasem w tryb awaryjny

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    12

    5HP24 przelacza sie czasem w tryb awaryjny

    Witam,
    czy ktos poradzil sobie z prblemem przechodzenia skrzyni w tryb awaryjny ?
    Przypuszczam ze rozwiazan jest tyle ile moze byc problemow ze skrzynia, wiec opisze swoj.
    Zaczelo sie okolo miesiaca temu, czasem przy manewrach parkingowych (ustawiony tryb D) potrafila mi skrzynia przzejsc w tryb awaryjny, po zgaszeniu silnika i odpaleniu znikal porblem i jezdzilo sie dalej. Po 2-3 tygodniach zaczelo sie to dziac okolo 1 razu dziennie.
    Kolejny obiaw, na poczatku przy duzych predkosciah 210-22 przy przyspieszaniu potrafila sie na sekunde zadlawic, pozniej zdazalo sie to przy mniejszych predkosciach.
    Obecnie jak rusze ze skrzyzowania, przy dodaniu gazu potrafi chwile pociagnac, na sekunde przydalwic sie i pujsc dalej, albo przzeciagnac obroty i przejsc w tryb awaryjny, szarpniecie i 3 serwisowa.
    Jeszcze przy jezdzie w trybie M przy mocniejszej jezdzie potrafila przeciagnac obroty, szarpnac przejsc w tryb S i zmienic normalnie bieg, dziala dalej bez trybu serwisowego.
    Wydaje mi sie ze stojac na swiatlach czuje ze silnik pracuje troche inaczej na D niz gdy przelacze na N, tak jak by nie wpelni skrzynia byla wysprzeglana przy postoju (moze mi sie tylko tak zdawac).
    Pytanie zasadnicze, wymieniac skrzynie, naprawaic skrzynie, czy po prostu sciagnac z niemiec za 3700 zl brutto po regeneracji z roczna gwarancja.
    Czy ktos juz montowal niemieckie skrzynie po regeneracji ??
    np. :

    LINK

    Jezeli ktos ma jakies sugestie, prosze pisac.

    Pozzdrawiam,
    Robert

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    992
    BMW
    brak
    Skąd
    Kwiatkowice
    Na początek zapraszam do działu 'przedstaw się' ;)

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Witam,

    na poczatek sprawdz przeplywomierz - sprobuj go najpierw odpiac - przejechac autem z dwa dni - jak to nic nie da - to zamienic na inny od takiego samego silnika i znow pojezdzic dwa dni.

    Jezeli objawy nie znikna - to znaczy ze to nie to.

    Co do regenerowanej skrzyni - ja jestem za - za takie pieniadze wolalbym kupic regenerowana w niemczech niz wydawac kase na remonty w polsce.

    Jedno ale - nie robilbym tego w tej firmie tylko prosto w ZF - u producenta skrzyn do BMW, jak sie nie myle daja dwa lata gwarancji.


    Pozdrawiam

    Sebek

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    12
    Witam,
    dzis powysylam maile do ZF-a. Za chwile podjade do auto-jozefow, powinni znalezc przyczyne (chyba), sa polecani, a robia to gratis, wiec nie zaszkodzi, moze to sterownik,przeplywomierz, albo po prostu olej sie konczy, a im pojdzie sprawniej sprawdzenie jego poziomu.
    A, Sebek - masz instalacje Prinsa ?? Ja sie zastanawiam wlasnie nad gazownia, chociaz przeznaczylem ten samochod tylko na trase, wiec nie ma tragedii w spalaniu (porownywalnie z 528i ;) ale tak z ciekawosci - jak sie sprawuje ??
    Pozdrawiam,
    Robert

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    U mnie były identyczne doznania - czyli przełącza w tryb awaryjny a po zgaszeniu silnika i chwilowym odczekaniu było ok. Sprawdź podłączając się do kompa czy wyświetla błąd przepływomierza bo jeśli tak to nie ma na co czekać. Ja wymieniłem i teraz jest już w porządku.
    Pzdr
    Chester

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    29
    BMW
    narazie brak
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez Rbiwm
    Za chwile podjade do auto-jozefow, powinni znalezc przyczyne (chyba), sa polecani, a robia to gratis, wiec nie zaszkodzi, moze to sterownik,przeplywomierz, albo po prostu olej sie konczy, a im pojdzie sprawniej sprawdzenie jego poziomu.
    Kiedyś na forum był temat o tej firmie, ja bym na nich uważał.


    http://forum.7er.pl/naprawa-automatu...ecam-vt648.htm

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar pan.boczek
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    231
    BMW
    MINI COOPER S
    Skąd
    Bruksela
    taki przeciaganie skrzyni do wyzszych obrotow to moze byc efekt przegrzewania sie sterownika. jedli dochodzi do przegrzewania to znaczy, ze uklad chlodzenia skrzynki szwankuje. a jesli chlodzenie szwankuje to moze dojsc do totalnego zrujnowania skrzyni i w efekcie do kapitalnego remontu, a wrecz odbudowy skrzyni. mowie z wlasnego doswiadczenia, wiec radze obadac przyczyne jak najszybciej i unikac jezdzenia (zwlaszcza na miescie i w korkach).

  8. #8
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez Rbiwm
    Witam,
    dzis powysylam maile do ZF-a. Za chwile podjade do auto-jozefow, powinni znalezc przyczyne (chyba), sa polecani, a robia to gratis, wiec nie zaszkodzi, moze to sterownik,przeplywomierz, albo po prostu olej sie konczy, a im pojdzie sprawniej sprawdzenie jego poziomu.
    A, Sebek - masz instalacje Prinsa ?? Ja sie zastanawiam wlasnie nad gazownia, chociaz przeznaczylem ten samochod tylko na trase, wiec nie ma tragedii w spalaniu (porownywalnie z 528i ;) ale tak z ciekawosci - jak sie sprawuje ??
    Pozdrawiam,
    Robert

    Tak - mam PRINSA VSI - i goraco polecam - nie mialem od zainstalowania zadnych komplikacji.

    Do ktorego ZF napisales maila ? Do polski czy do niemiec ?

    Sebek

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    12
    Witam,
    ZF - na razie napsialem do niemieckiego, a zaraz skrobne do przedstawicieli w Polsce.

    Bylem przed chwila w Jozefowie i pierwsze wrazenie niezle.Podpieli komputer, blad 2 i 4 biegu, oraz czujnik ze sterownika zglasza blad, prawdopodobnie do wymiany czujnik.
    Przy mocnej jezdzie potrafi sie slizgnac zanim zmeini bieg z szarpnieciem - diagnoza - problem z koszem, tarczki maja za duzo luzu i dlatego szarpniecie, a przeciaga, poniewaz nie ma dobrego docisku (albo jakos podobnie.... ;) Nie jest to na pewno tylko problem elektroniki. Na zimnej skrzyni jest gorzej i przelacza sie w awaryjny przy nawet spokojnej jezdzie.
    Mieli akurat taka sama skrzynie rozebrana z takimi sami obiawami, takze obejzalem ja sobie live od srodka.
    Dzieki za link do warsztatu, poczytalem, ale troche ciezko przez jeden przypadek nabrac rozeznania w warsztatach.....sadze w kazdym cos moze bycnie tak...ciezko powiedziec...sam prowwadze serwis, ale w innej branzy (notebooki) i jestem pewien ze na 100 klientow znajdzie sie 5 niezadowolonych, 3 bardzo niezadowolonych a jeden standardowo pozywa nas do sadu ;)
    Zmartwilo mnie jedynie podejscie wlasciciela, ale ja takie rzeczy jak jazda probna przed zaplata ustalal bym przed podjeciem jakiejkolwiek naprawy itd.
    Na razie podjechalem przeprowadzili darmowa diagnoze.
    Jezeli macie jakies lepsze propozycje serwisow od skrzyn to prosze podawac.
    Nie musza byc w Warszawie czy kolo, wazne zeby dzialal ;)
    Pozdrawiam,
    Robert

  10. #10
    Możesz spróbować jeszcze w firmie Samko. Zerknij sobie na ich stronę. Na jakiś forach czytałem raczej pozytywne opinie.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •