Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: M60B40 - wiązka silnika od czego ta wtyczka?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

    M60B40 - wiązka silnika od czego ta wtyczka?

    Dziś musiałem zwalić kolektor dolotowy i mam dość dziwny problem, po zmontowaniu wszystkiego do kupy została mi luzem jedna wtyczka i nie mam zielonego pojęcia dokąd ona ma iść. Nigdzie w okolicy nie widze czegokolwiek do czego można by ją podpiąć a nie pamiętam żebym przed rozbiórką miał coś luzem. Podpięte w okolicy są TPS, temp. dolotu, krokowy, ASC. Co jeszcze tam może być?


  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Ok chyba mam, kolor kabli to niebieski/brązowy i brązowy/niebieski, wg. ETM jest to sec air pump. Nie kojarzę żeby moje auto było w coś takiego wyposażone. Dziwne..

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    653
    BMW
    E65 735
    Skąd
    Poznań
    Nie przejmuj się , tak ma być :D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Hej,
    Nie przejmuj się, ja też mam taką luźną wtyczkę, chyba każde M60B40 jest tak wyposażone -:)

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Zobacz czy jest zakurzona w środku...jeżeli tak tzn że nie była podpięta od lat a jezeli czyściutka tzn,że mogleś coś pominąć.Pozdrawiam.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    dokładnie m60 były czasami wyposażone w pompę powietrza znajdującą się pod osuszaczem od klimy(nadkole strona pasażera wtedy był dodatkowy układ podciśnienia i zaworków, ja tego nie mam kolega w 730 94 ma i u mnie tez jest wolna wtyczka. Pompa powietrza powoduje podniesienie norm emisji spalin. Gdybym to miał u siebie starał bym się to za wszelką cenę wywalić .

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Zgadza się - jest zakurzona od wewnątrz :)

    Niestety mam dużo większy problem, mam taką nieszczelność dolotową że silnik nie chce chodzić z podłączoną przepływką i syczy jak nie powiem co :P Co więcej, ściągałem dolot drugi raz, na nowo wszystko ułożyłem, przesmarowałem warstwą silikonu gumy między kolektorem a głowicami i nadal syczy. Śruby od kolektora dokręcałem wg. kolejności w TISie i na 26Nm, kilka z nich się bardzo dziwnie obraca. Takie jest uczucie jakby zaraz miał strzelić gwint ale to się nie dzieje. Szpilki się nie obracają. Sprawdzałem też wtryskiwacze których nie ruszałem, raczej nie widzę jak mogły się wysunąć szczególnie że szyna paliwowa jest bardzo sztywna.

    Trochę mi ręce opadły ale przynajmniej modyfikacja przepustnicy się udała - bardzo lekki i czuły pedał gazu a nie to charakterystyczne dla tego silnika drewno.

    Jak ktoś ma jakiś pomysł to chętnie posłucham ale jutro raczej będę wiózł do mechanika bo trzeci raz tego ściągać nie będę. Może mechanikiem nie jestem ale ignorantem też nie i nie ogarniam jak możliwa jest taka nieszczelność przy starannym złożeniu tego do kupy.

    edit: Już ogarnięte. Jakby ktoś kiedyś ściągał dolot to niech pamięta że na samym końcu jak już kolektor jest na miejscu trzeba wbić aluminiową rurę która idzie między Vką do odmy:D Można to robić od przodu. Zastanawiałem się co ta rura tam robi i czemu jest luźna :D Przy ściąganiu kolektora w ogóle jej nie dotykałem, jakoś sama się zsunęła dlatego nie wpadłem na to że coś trzeba po jego założeniu jeszcze wepchnąć.
    Ostatnio edytowane przez Inur ; 02-09-2012 o 20:04

  8. #8
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez Inur Zobacz posta
    trzeba wbić aluminiową rurę która idzie między Vką do odmy Można to robić od przodu
    A widać ją dopiero po zdjęciu kolektora czy gdy kolektor siedzi też można ja sprawdzić?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Widać ją już po zdjęciu pokrywy silnika, jest za mechanizmem przepustnicy. Są tam dwie rury do chłodzenia zamontowane na sztywno, odpowietrzanie jest trochę wyżej po prawej patrząc od przodu. Zaparłem o rancik przedłużkę klucza i parę razy stuknąłem gumowym młotkiem. Wskoczyło bez naprowadzania. Od tyłu przy odmie też jest widoczna, jak nie masz gazu to już w ogóle bajka. W sumie żałuję że po fakcie się o tym dowiedziałem bo warto by było wymienić uszczelnienie. Ta rura tak dziwnie latała jak się jej przyglądałem po ściągnięciu kolektora, nie wierzę że jest w 100% szczelna.

    Ostatnio edytowane przez Inur ; 02-09-2012 o 22:58

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    a jak z tą modyfikacją przepustnicy bo u mnie też chodzi ciężko ale obstawiam zmęczoną linkę gazu?

Podobne wątki

  1. [elektryka] Od czego ta wtyczka ?
    Przez Przemo e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 07-08-2012, 20:09
  2. [elektryka] wiązka do silnika M60
    Przez Zator w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 30-05-2012, 20:14
  3. [elektryka] Do czego 3 wiązka koło lewego koła
    Przez kal!ber w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 16-10-2011, 14:07
  4. [pozostale] E38 - do czego ta wtyczka ?
    Przez szpoper w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 27-05-2010, 07:40
  5. Do czego są te kable i wtyczka w bagażniku?? (foto)
    Przez Jakub w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-01-2010, 16:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •