Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 68

Wątek: lokata dla dzieci

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa

    lokata dla dzieci

    Panie i Panowie z uwagi na fakt, że mam dwoje maluchów Amelia 5 lat kończy we wrześniu i Przemek skończył w sierpniu 2 lata myślę poważnie nad założeniem lokaty na którą będę mógł wpłacać co miesiąc określoną kwotę by w późniejszym nieuniknionym starciu z życiem miały na start.
    Co możecie doradzić w tym temacie??

  2. #2
    użytkownik Awatar ADASIO
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    9,182
    BMW
    BMW 750 LIX G12 FROZEN GREY MAT
    Skąd
    SILESIA City
    Odkładaj co miesiąć na konto pare stówek i nie ruszaj to za 20 lat bedziesz miał sporo kasy :D której nie stracisz.

    W dobie wałków typu Amber Gold, inwestycji w złoto, diamenty, platyne, i fundusze inwestycyjne, grunty i inne tego typu interesy życia - osobiście nie mam zaufania do żadnego tego typu sposobu na polepszenie bytu swojego, nie mówiąc o czyimś ( dzieci) w perspektywie iluś lat naprzód.Poprostu nie wierze w takie inwestycje i tyle.


    A parafrazując moi rodzice też składali mi kase na książeczke - płacili , płacili , płacili i nastapiła denominacja zł i za kase z książeczki nawet na rower nie starczyło i własnie dlatego nie wierze w takie inwestycje niestety.

    Już ludzie płacili w OFE i III filar i dostali dodatku do emerytury po 43 zł
    https://7er.pl/signaturepics/sigpic836_6.gif SIEDEM GRZECHÓW GŁÓWNYCH !!!

    ____________________________________________
    ex - BMW E38 728i cossmosschwarz metallic
    ex - BMW E66 745 Li black metallic
    ex - BMW F02 750Lix sophistograu metallic

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Odkładaj co miesiąć na konto pare stówek i nie ruszaj to za 20 lat bedziesz miał sporo kasy :D której nie stracisz.

    W dobie wałków typu Amber Gold, inwestycji w złoto, diamenty, platyne, i fundusze inwestycyjne, grunty i inne tego typu interesy życia - osobiście nie mam zaufania do żadnego tego typu sposobu na polepszenie bytu swojego, nie mówiąc o czyimś ( dzieci) w perspektywie iluś lat naprzód.Poprostu nie wierze w takie inwestycje i tyle.


    A parafrazując moi rodzice też składali mi kase na książeczke - płacili , płacili , płacili i nastapiła denominacja zł i za kase z książeczki nawet na rower nie starczyło i własnie dlatego nie wierze w takie inwestycje niestety.

    Już ludzie płacili w OFE i III filar i dostali dodatku do emerytury po 43 zł
    no właśnie, moi też odkładali na książeczkę. Dlatego chce założyć lokatę w banku z uwagi na prace do 19 nie mam czasu jeździć po bankach i pytać, założyłem temat może któryś z forumowiczów podpowie najlepsze rozwiązanie.

  4. #4
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Dokładnie; najlepiej odkładac samemu.Tez miałem, zona miała i po tej całej zamianie złotówki gów..o zostało. Znajomy wynajął gościa który dochodził odszkodowania i się udało odzyskał jakieś 2tys zł. bez większych problemów-także warto dochodzic swojego.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  5. #5
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez ADASIO Zobacz posta
    Odkładaj co miesiąć na konto pare stówek i nie ruszaj
    Haha,no jasne :D

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Cytat Zamieszczone przez Dzuda Zobacz posta
    Haha,no jasne :D
    to raczej nie realne.

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    jako finansista z zawodu powiem tylko tyle ze obecne na rynku lokaty jedynie pokrywaja wartosc inflacji. Wiecej banki nie dadza nigdy, bo taniej jest kupic pieniadz na rynku miedzybankowym, niz kupowac go od ludzi (w postaci oferowanych lokat). Proste.
    Jesli kolega ma nadwyzke pieniedzy to oczywiscie lokowac na zwykle lokaty, na stala stope oprocentowania - wtedy na starcie wiadomo ile sie dostanie po danym okresie. Odradzam stopy zmienne bo nigdy sie nie wie co sie wydarzy i po dluzszym okresie jest tylko rozczarowanie.
    Krotko mowiac - lokujemy by jedynie nie dac sie przegonic inflacji, na stale oprocentowanie, na okresy nie dluzsze niz rok. natomiast o jakichs profitach "dla dzieci za x lat" nalezy zapomniec jesli nie chce sie stracic jeszcze wiecej.

  8. #8
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez rodzinabmw Zobacz posta
    Dlatego chce założyć lokatę w banku z uwagi na prace do 19 nie mam czasu jeździć po bankach i pytać, założyłem temat może któryś z forumowiczów podpowie najlepsze rozwiązanie.
    Kup mieszkanie dla dzieci i zamiast pchac na lokate splacaj kredyt... to bedzie najlepsza i najpewniejsza inwestycja :)
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  9. #9
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Cytat Zamieszczone przez BOSS Zobacz posta
    Kup mieszkanie dla dzieci i zamiast pchac na lokate splacaj kredyt... to bedzie najlepsza i najpewniejsza inwestycja :)
    Znajdź mi mieszkanie co by miesięczna rata wynosiła 100 bądź kilka 100...Jak kolega chciał by odkładać 1000zł miesięcznie na dzieci to nie martwił by się o lokaty itp.

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  10. #10
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    napisz priv do szweda on zajmuje sie tym wlasnie. masz mus wplacac co miesiac i tyle . a nie na zwykle konto raz bedziesz potrzebowal i wyciagniesz raz powiesz ze w tym miesiacu nie wplace bo costam i takie to oszczedzanie.
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

Podobne wątki

  1. 3 ka dzieci w e38???
    Przez Lord_Jim w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-08-2011, 13:04

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •