Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Uwalony sterownik sond lamda 2,8 m52 po problemie zajrzyj

  1. #1
    Początkujący Użytkownik Awatar wkryntek
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    41
    BMW
    e38
    Skąd
    poznan

    Uwalony sterownik sond lamda 2,8 m52 po problemie zajrzyj

    Witam nie wiem czy dobrze ze tutaj pisze ale nie ważne.Opisze tutaj mój problem z e38 2,8 m52 2000 rok.Mianowicie problem był ogromny, brak mocy nie zzucal biegów w dol(automat) na zimnym jakoś jechał po 10 min traciło moc zamulał i palił jak smok .
    Odwiedziłem gromadę mechaników dodam ze to sami znajomi i teoretycznie zaufani ale jak czas pokazał mało uzdolnieni ,czyli Japończyka mogą naprawiać bo tam niema elektroniki i się nie psuja.Do rzeczy ręce mi opadły wymienili mi skrzynie , czujniki stukowe sondy lambda czujniki obrotów sterownik abs przepustnice itd szkoda sil na pisanie.Mam ja od pol roku jeżdżę od tygodnia lub dwóch wiec rozumiecie.
    Joz miałem zamiar sprzedać ale przypadkiem trafiłem do zupełnie obcej osoby która zaczęła opowiadać dziwne historie na temat tego modelu ze to i tamto by trzeba zobaczyć a komp żadnych błędów nie pokazywał.
    Gadal dozo ale zostawiłem po raz ostatni już auto.
    Po 2 dniach bmka jak nowa moc wróciła pali jak powinna nie trzęsie czy ciepły czy zimny biegi zmienia jak ta lala okazało się ze uwalony był sterownik sond lambda tych przed katalizatorem i jak to nazwał = klap sensory = 6 cylindrowa rzędówka ma dwa takie po jednym na każde 3 cylindry i jak ręka odjął dla ziomków z okolic poznania mogę podesłać numer nie chciał bym go tu umieszczał.Naprawdę spoko znawca bmw dla mnie master.
    Pozdrawiam sorki za rozwiązłość w temacie

    Dodam jeszcze ze do sterownika w moim aucie musiałem zamontować sterownik który podaje 5v na sondy i jest to siemens dla którego nie ma zamiennika tylko nowa sonda 800zł sztuka u Smorawińskiego.Dodam jeszcze ap-ropo sond ciekawostkę np jak kupimy sondę z używki bmw i sprzedawca zapewnia ze ze sprawnego pewnie ma racje ale jak zbyt długo poleży grot tej sondy to co wchodzi w układ wydechowy na zewnątrz nie zabezpieczony narażony na warunki atmosferyczne to wdaje się jakaś korozja czy coś takiego mniejsza o słowa i sonda sama z siebie przestaje działać.Przy sterownikach boscha można stosować zamienniki np=ngk jak sterownik siemens to tylko oryginalne bmw sam na sobie się przekonałem kupiłem parę podróbek na marne zakupiłem oryginał i śmiga.Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 02-09-2012 o 18:18

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Pozdrów tego Pana ode mnie! Chętnie uścisnąłbym mu rękę!!!

    Pozwolę sobie króciutki komentarz... :D

    Po pierwsze - sondy nie posiadają sterownika. Sondy (jak sama nazwa wskazuje) są czujnikami. To nie sondami się steruje, to steronika odczytuje z nich parametry składu mieszanki (w przypadku Siemensa MS42 - o jakim powyższa miniatura literacko-pochalno-techniczna - traktuje)

    Po drugie - "klop sensor" - tak naprawdę to "klopfsensor" - czujnik spalania stukowego - w E38 2.8 l z 2000r ze sterownikiem Siemens MS42 jest ich 4, nie 2. Taki czujnik to zwykly "mikrofon piezoelektryczny". Uszkodzić taki czujnik można np. bezpośrednim trafieniem w czujnik siekierą czarnolaska (http://www.bialowieza.lasy.pl/dyd/siekiera/siekiera.htm) z zamachu oburącz zza głowy (czujnik ulega uszkodzeniu dopiero przy drugim trafnionym uderzeniu).

    Dodam jeszcze ze do sterownika w moim aucie musiałem zamontować sterownik który podaje 5v na sondy i jest to siemens dla którego nie ma zamiennika tylko nowa sonda 800zł sztuka u Smorawińskiego.
    5V na sondy...?? PO CO??? Ale jeśli chcesz sprzedam "dwie gorści" magicznych zamienników tego urządzenia, którego unikatowość jest przewyższana tylko przez jego tajemniczość. Magiczny zamiennik jest tak magiczny, ze z każdego napięci (stałego) potrafi zrobić 5V, które możesz sobie podać na sondę - ja Ci tego nie zabronię - mamy demokrację (choć szczerze to nad tym ubolewam).
    Jeśli ktoś chce sobie podać 5V na sondę, zderzak, antenkę lub zagłówek - podaję opis mojego magicznego koko-zamiennika - http://www.datasheetcatalog.org/data...ild/LM7805.pdf - dla zdecydowanych: do trzeciej "gorści" zamienników dodaję absolutny hit tuningowy gratis - Naklejkę "Jestem IDIOTĄ" na tylną szybę samochodu (rozmiar uniersalny)

    Dodam jeszcze ap-ropo sond ciekawostkę np jak kupimy sondę z używki bmw i sprzedawca zapewnia ze ze sprawnego pewnie ma racje ale jak zbyt długo poleży grot tej sondy to co wchodzi w układ wydechowy na zewnątrz nie zabezpieczony narażony na warunki atmosferyczne to wdaje się jakaś korozja czy coś takiego mniejsza o słowa i sonda sama z siebie przestaje działać.
    Właśnie zostałem raniony takim grotem prosto w sercę... Zaatakowały mnie sondy szerokopasmowe, które dzielnie zestroiły ze mna tyle silników.....

    Czas umierać... Żegnam.

    Wasz pogrążony w niebycie (z grotem sondy w sercu)

    Kokuś
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  3. #3
    Początkujący Użytkownik Awatar wkryntek
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    41
    BMW
    e38
    Skąd
    poznan
    Witam czyli poraz kolejny "za nie wiedzę trzeba płacić" zostałem naciągnięty na koszta bo tak wynika z tego co napisałeś.
    Jeśli ta naklejka jestem idiota ma byc dla mnie zapraszam osobiście odbiorę dla super mądrali wszystko wiedzących.
    Nie znam sie na autach aż tak jak ty bynajmniej elektrycznie.
    A to co napisałem było w oparciu o to co taki sam fachowiec przekazał zwykłemu zjadaczowi chleba jak mi.
    Za chwile trafi się następny który podważy twoje wyznanie bo będzie mial swoja wizje.
    A uwiezylem pacjentowi tylko z tego względu ze jedyny z pięciu sprawił ze 7er odzyskała moc i chęć do zycia.
    Wiec następnym razem proszę o zwykła odpowiedz ze jestem w błędzie a nie wywody jak kaczynski.
    Ale jeśli mogę powołam się na twoje stwierdzenie i odwiedzę kolejnego naciągacza i wytłumacze mu ze jest w korr. błędzie
    Ostatnio edytowane przez wkryntek ; 02-09-2012 o 12:18

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Napisz co konkretnie bylo wykonane przy Twoim aucie. Jesli okaża się to same bzdury to nie można tego pozostawić tak bez echa. Niestety naciagacze i innego rodzaju znachorzy motoryzacyjni psują rynek motoryzacyjny....
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar wkryntek
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    41
    BMW
    e38
    Skąd
    poznan
    Witam tak jak napisałem , koleś powiedział ze sterownik sond był uwalony bo ktoś podłączył kable od sond złe.i same sondy były tez zepsute.kopiłem inne oryginalne bmw używki i podobno popsute tak jak pisałem ze jak długo polezą to coś tam się w tym grocie dzieje itd.Powiedział ze mam sterownik siemensa ms43 i muszą być sondy z napięciem 5v i tylko siemens bo do tego sterownika niema podróbek. Poza tym powiedział ze miałem złe podłączone te klopfsensory i ze sa 2 a nie jak pisałeś 4.I tak to wyglądało, a nabrałem sie na jego opowieści bo jako jedyny z 5 wcześniej naprawił mi betke a poprzednicy wymienili mi skrzynie dwa kartony jakiś czujników przepustnice i juz sam nie wiem co jeszcze. Dla-tego na ich tle wypad dobrze na tamten czas.
    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 03-09-2012 o 17:12

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,126
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez wkryntek Zobacz posta
    Witam tak jak napisałem , koleś powiedział ze sterownik sond był uwalony bo ktoś podłączył kable od sond złe.i same sondy były tez zepsute.kopiłem inne oryginalne bmw używki i podobno popsute tak jak pisałem ze jak długo polezą to coś tam się w tym grocie dzieje itd. Powiedział ze mam sterownik siemensa ms43 i muszą być sondy z napięciem 5v i tylko siemens bo do tego sterownika niema podróbek. Poza tym powiedział ze miałem złe podłączone te klopfsensory i ze sa 2 a nie jak pisałeś 4.I tak to wyglądało, a nabrałem sie na jego opowieści bo jako jedyny z 5 wcześniej naprawił mi betke a poprzednicy wymienili mi skrzynie dwa kartony jakiś czujników przepustnice i juz sam nie wiem co jeszcze. Dla-tego na ich tle wypad dobrze na tamten czas.
    A zastanawiales sie co sie dzieje jak sonda podczas pracy?? - tak poteznych skokow temperatury, wytracania sie wilgoci itp nasz klimat nie oferuje :D
    Natomiast nieprawda jest ze sondy do Ciebie maja byc 5V (dla odroznienia od 1V maja kolorowe kable) ale zastanawia mnie kto, po co i do czego zle popodlaczal czujniki stukowe lub sondy?? Auto masz po spaleniu lub innych temu podobnych przejsciach??

    Ostatnio edytowane przez BOSS ; 03-09-2012 o 23:31
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Widzę tu kilka rozbieżności/nieścisłości.

    M52 i MS43 to sprzeczność. MS43 jest stosowany w silniku M54 który nie miał 2,8 litra.
    W 2000 roku był m52tu28 na sterowniku MS42. On nie ma sond 5v tylko 1v. Zwykłe tradycyjne sondy za 150 zł można śmiało zakładać.

    Jaki jest motor w rzeczywistości?

    Podłączałem już sądy na różne sposoby i w żaden z tych sposobów nie uszkodziłem sterownika. Ani w bosch ani w siemens. Miałem auta gdzie były źle podłączone sondy i założone nie odpowiednie ale po powrocie do odpowiedniej konfiguracji jeżdżą do dzisiaj bez problemu i naprawy kompa. Komp się nie uszkodzi ale sondy mogą.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

Podobne wątki

  1. [silnik] Praca sond lambda m60b40, porśba o analize
    Przez 525d w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 01-09-2012, 23:56
  2. [ elektronika] ile jest sond lambda?
    Przez DAN V8 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 01-03-2009, 14:09
  3. jak sprawdzić stan sond lambda?
    Przez Seba665 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 29-01-2009, 16:54
  4. Sonda Lamda?
    Przez BIX w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-03-2008, 16:48
  5. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 11-09-2007, 12:24

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •