Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [mechanika] Regulacja docisku wycieraczki

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa

    [mechanika] Regulacja docisku wycieraczki

    Witam,

    nie znalazlem dokladnego opisu, ktos pisal, ze jakas duza sruba sie to robi...
    Po wymianie podszybia mam zbyt docisnieta wycieraczke kierowcy, nie bardzo mam czas wracac do tamtego serwisu, wiec moze ktos podpowie jak to samemu zrobic?
    Trzeba sciagac wycieraczke? Najlepsza bylaby fotka, bo sruby do regulacji tez szukalem i nic.
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  2. #2
    A czym objawia się u CIebie zbyt duży docisk? Też mnie czeka wymiana podszybia to będę wiedział na co zwrócić uwagę.
    A do regulacji służy chyba ta duża śruba torxowa która trzyma wycieraczkę.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  3. #3
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Podejrzewam ze objawia sie tarciem wycieraczki po szybie metalowym elementem lub o plastikowe podszybie.

    Ja mam takie objawy po wymianie podszybia i do tego bardzo nieprzyjemny dzwiek.

    Sebek

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Kiedyś znajomy to przerabiał - nie pamiętam dokładnie, musiałbym spojrzeć,
    ale jest tam śruba przy mocowaniu wycierazczki, która pośrednio ma chyba wpływ na napięcie sprężyny odciągu - trzeba nią kręcić.
    Nie pamiętam, czy to jest na limbus, czy na torxa.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  5. #5
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Witam ,reguluje sie wycieraczke ,śrubą na torx którą widac po zdjeciu plastikowej osłony.Sruba ta wkręcona jest w element metalowy grubośći mniej wiecej 3-4 mm ,odległośc od dołu tego elementu ,do elementu metalowego którry sie znajduje pod nia ma być 1,3 mm. Wklej jakis schemat to Ci powiem dokładnie ,koniecznie sobie to wyreguluj, bo zepsuje Ci sie silnik dociskajacy.Pozdrawiam :)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Dzieki, jutro poszukam.

    U mnie po prostu guma zaczela pekac na wycieraczce (odrywa sie praktycznie od piora z jednej strony), do tego guma za mocno ociera o szybe + zgrzyta, no i w tym miejscu gorzej zbiera (pewnie dlatego, ze guma sie naderwala).

    DZIEKI!
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  7. #7
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Coś kole 1,2 mm ma być my z Wojtkiem robiliśmy "na łoko" i po wymianie podszybia nic nam nie obciera i jest gitarra :D

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Z wycieraczkami trzeba zrobić ład i porzadek - jak źle pracują i skrobią, to się stosunkowo szybko przytrą i będą zarysowywać szybę, a to potem mocno wkurza.

    Jakis rok temu na serwisie w Krakowie widziałem honde civic combi, co miała wycieraczki (...) chyba 3 lub 5-cio letnie, a szyba to była zeszlifowana o jakieś 1/4 - 1/3 mm ! :razz:
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    216
    BMW
    E32 730i M60B30 '92, E34 525iX M50B25 '92
    Skąd
    okolice Krakowa
    Wracam do tematu... zdjalem ten plastik/oslone, u mnie pod spodem jest zwykla nakretka, nie mam zadnej sruby do regulacji w samym ramieniu wycieraczki.
    Jakies sugestie?
    Pozdrawiam
    Gwozdziu
    ------------------------------------------------

  10. #10
    A czy to jest nakrętka która trzyma ramie wycieraczki? Bo może pod nią jest jeszcze jedna śruba trzymająca ramię. Wtedy ta nakrętka byłaby do regulacji. Może dasz radę wrzucić fotkę tego?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •