Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: Co to za częsć ?

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz

    Co to za częsć ?

    Witam

    Potrzebuje pomocy chodzi mi o element w kształcie tuby, czarny, plastikowy znajdujący się po stronie pasażera pod silnikiem za halogenem.
    Po odpaleniu z tego elementu dochodzi przeraźliwy syk i szum, który po około 2-3 minutach ustaje, po wyciągnięciu wtyczki już nie szumi, czyli winny jest ten element a nie wentylator jak wcześniej sądziłem. Ten element w dolnej części ma otwartą rurę a w jego górnej części znajduje się przewód, który wchodzi z boku do obudowy filtra powietrza.

    Co to za element i za co on odpowiada, jak go wyciągnąć, co może być powodem tego szumu i jak go usunąć.
    Ostatnio edytowane przez Piotr_R ; 29-08-2012 o 08:46

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Polecam stronke Realoem.com a tam dowiesz sie wszytskiego
    BMW - radość z jazdy!

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Wiem, niestety nie jestem w stanie znaleźć interesującego mnie elementu.

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    czyżby puszka rezonansowa?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Nie wiem co to i nie za bardzo wiem jak to wyjąć, ale wykorzystałem starą zasadę naprawy. Powaliłem młotkiem i nie szumi.

  6. #6
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Piotr_R Zobacz posta
    Witam

    Potrzebuje pomocy chodzi mi o element w kształcie tuby, czarny, plastikowy znajdujący się po stronie pasażera pod silnikiem za halogenem.
    Po odpaleniu z tego elementu dochodzi przeraźliwy syk i szum, który po około 2-3 minutach ustaje, po wyciągnięciu wtyczki już nie szumi, czyli winny jest ten element a nie wentylator jak wcześniej sądziłem. Ten element w dolnej części ma otwartą rurę a w jego górnej części znajduje się przewód, który wchodzi z boku do obudowy filtra powietrza.

    Co to za element i za co on odpowiada, jak go wyciągnąć, co może być powodem tego szumu i jak go usunąć.
    To tzw "odkurzacz" - wzbogaca ci mieszanke aby silnik na zimno dobrze pracowal :)
    Sprawny wydaje dzwiek zblizony do malego odkurzacza (stad i nazwa)- niesprawny/zatarty lub w inny sposob zajechany piszczy i zgrzyta = do wymiany a nie do przywalenia mlotem :D
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2011
    Posty
    224
    BMW
    740i 1999r
    Skąd
    Nowy Sącz
    Po odpaleniu strasznie szumiał, nie wiem jak to wyjąć - sądziłem, że skoro szumi i sama puszka wibruje to stwierdziłem, że w środku musi być jakiś element ruchomy, wiatrak, może dostał się jakiś syf lub coś podczyszczę, przesmaruje. Jak to można wyjąć? I jaka jest fachowa nazwa tej części, i czy w razie czego, jeśli odepnę wtyczkę to coś się stanie?

    W razie czego kupie nowe, tylko nie znam fachowej nazwy :)

    Młotek jak młotek, delikatnie opukałem, poruszałem, nie wiedząc jak to zbytnio wyjąć, czasem najprostsze sposoby są najlepsze ;)
    Oczywiście tej metody nie polecam, ale wszystko z głową i wyczuciem.

    Poza tematem, kupiłem zamienniki halogenów, nie wiem do jakiego to auta zrobili ale nie do e38, pobawiłem się 10 minut i roztłukłem o ścianę.

    Znalazłem ! To jest pompa powietrza wtórnego. Wygląda to tak http://realoem.com/bmw/showparts.do?...84&hg=11&fg=50 - największy element z lewej strony. Jednak jest mały problem nie ma u mnie tego węża, który wychodzi z boku po środku gdzieś na prawo, co to jest i gdzie to powinno iść?
    Ostatnio edytowane przez Piotr_R ; 30-08-2012 o 00:01

Podobne wątki

  1. jak zdjąć tylną częsć foteli przednich ??? Tą twardą...
    Przez max w dziale instrukcje / schematy
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 16-09-2014, 09:51

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •