Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Bardzo ciekawy artykuł o olejach

  1. #1
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Bardzo ciekawy artykuł o olejach

    Podrzucam linka, ależ niesamowicie ciekawy test, dobrze, że jeżdżę na Valvoline. W każdym razie jak każdy test mógł być na zamówienie, ale w końcu w coś trzeba wierzyć.

    http://www.animegame.com/cars/Oil%20Tests.pdf

    Jednak po przesiadce na Valvoline odczułem dużą różnicę używając wcześniej różnych olejów, więc coś w tym jest.
    pozdrawiam Bartek

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    Jednak po przesiadce na Valvoline odczułem dużą różnicę
    Tzn?...w czym...poborze oleju,mocy,przyspieszeniu czy kultury pracy silnika?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  3. #3
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Ogólnie fajny artykuł. W TVN wygrał by olej "Tłusk 10W-50" w Niezależnej TV "Gertych 5W-40" a w Radiu M "Rydz15W-30" :) :) :) takie czasy ... sobie ciężko nieraz w coś uwierzyć a co dopiero ...
    Pić trzeba ! Jeść można !

  4. #4
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    dobrze, że jeżdżę na Valvoline
    No ale MaxLife'a tutaj w teście nie ma :-P

    Sam zresztą też używam od czerwca tego roku i po zmianie z Motula również odczułem różnicę. U mnie dokładnie objawiła się ona mniejszym "cykaniem" szkalnek. Krzywy191 kiedyś o tym pisał i rzeczywiście muszę przyznać, że Valvoline jest w tym temacie lepszy.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Cytat Zamieszczone przez tuczi77 Zobacz posta
    No ale MaxLife'a tutaj w teście nie ma :-P

    Sam zresztą też używam od czerwca tego roku i po zmianie z Motula również odczułem różnicę. U mnie dokładnie objawiła się ona mniejszym "cykaniem" szkalnek. Krzywy191 kiedyś o tym pisał i rzeczywiście muszę przyznać, że Valvoline jest w tym temacie lepszy.
    Tez zauwazylem roznice po zmianie oleju na Mobil1 0W-40. Tylko, ze ja zmienialem z Castrola 5W-30. Na Castrolu bylo slychac lekkie "stukanie" a na Mobil1 cisza jak makiem zasial. W sumie dziwne to, bo Castrol jest zalecany przez BMW. Ale jak zwykle pewnie to chwyt marketingowy, a nie wybor najlepszego oleju...

    Cytat Zamieszczone przez olejus Zobacz posta
    Ogólnie fajny artykuł. W TVN wygrał by olej "Tłusk 10W-50" w Niezależnej TV "Gertych 5W-40" a w Radiu M "Rydz15W-30" :) :) :) takie czasy ... sobie ciężko nieraz w coś uwierzyć a co dopiero ...
    a w Naszym Dzienniku "Kacz5W-30";) Teraz ciezko na czyms sie opierac. Wszedzie juz sa jakies "lokowania" produktow.
    Ostatnio edytowane przez matraks ; 30-08-2012 o 06:11

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek7er
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    661
    BMW
    brak... tym czasem Omega B FL 2.2
    Skąd
    Finlandia
    Cytat Zamieszczone przez matraks Zobacz posta
    W sumie dziwne to, bo Castrol jest zalecany przez BMW.
    BMW zaleca Castrol, Renault zaleca Elf itd, itp. To są zwykłe umowy między producentami samochodów i olejów i nie wypada im polecać olejów konkurencji. Jak nie kupisz i sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz co jest lepsze. Ja się tego nauczyłem już jakiś czas temu. Testy samemu są zawsze najlepsze. I nie ważne czy to olej, samochód, sprzęt AGD/RTV. Co do Valvoline kupowałem w Polsce i nie narzekałem. Dłużej mi zachowywał klarowność niż Mobil i silnik miał lepszą kulturę pracy na biegu jałowym. W osiągach różnicy nie zauważyłem. Teraz zalałem Mobil1 3000, ale przy następnej wymianie znów kupię Valvoline. I zauważyłem jedną różnicę ( przynajmniej tu w Finlandii ). Valvoline czy Castrol-a nie spotkałem w markecie, natomiast Mobil 1 jest prawie w każdym.
    "W czasie deszczu gdy wiatr wieje, słychać Alfę jak rdzewieje."

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    89
    BMW
    E38 735i V8
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek7er Zobacz posta
    BMW zaleca Castrol, Renault zaleca Elf itd, itp. To są zwykłe umowy między producentami samochodów i olejów i nie wypada im polecać olejów konkurencji. Jak nie kupisz i sam nie sprawdzisz to się nie dowiesz co jest lepsze. Ja się tego nauczyłem już jakiś czas temu. Testy samemu są zawsze najlepsze. I nie ważne czy to olej, samochód, sprzęt AGD/RTV.
    Oczywiście, że tak. Jest to zjawisko tzw. współmarki, czyli dana marka ma nadzieję trafić do nowego odbiorcy dzięki skojarzeniu z drugą marką.
    A odnośnie olejów, to wydaję mi się, że jakość oleju jest zależna od tego na jaki kraj jest produkowany i rozlewany.

    Wszyscy mają valvolina, mam i ja.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    z wlasnego doswiadczenia wiem ze przy valvoline samochody klientów mnie oleju "biorą" swietnie w starszej bmw jezdzi max life i 5w50 vri, jest tez nowa linia

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez krzysiek7er Zobacz posta
    Dłużej mi zachowywał klarowność niż Mobil...
    To akurat wada oleju czyli jakosc gorsza
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    niekoniecznie, kiedys miałem taki piec w warsztacie na olej, w srodku miał cos w stylu "kozy" ktory sie mocno rozgrzewała, w 2 kapsle od piwa nalalem valvoline a w drugiego castrola, oba chyba 10w40 i tak se ten olej stał caly dzien, po 8 godzinach oba oleje dymiły a castrol był juz czarny a valvoline lekko zmienil kolor na brązowy, inna sprawa ze jak olej ciemnieje to znaczy ze myje

Podobne wątki

  1. [silnik] Ciekawy artykuł o turbinach
    Przez TYFI911 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 24-07-2012, 10:01
  2. Jaki olej??-ciekawy artykuł
    Przez makister w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 29-05-2009, 11:31
  3. troszke o olejach (niestety po angielsku)
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 12-04-2009, 08:27
  4. o olejach było dużo ale nie TYM
    Przez czez w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-10-2008, 12:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •