Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12

Wątek: [elektryka] OBC z opcją Parked Ventilation

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    267

    [elektryka] OBC z opcją Parked Ventilation

    wedle strony:
    http://www.bmwe34.net/E34main/Upgrade/Ventilation.htm
    upgrade (czy tez retrofit) do opcji przewietrzanie postojowego to tylko kilka przewodów i przekaźnik. Obadałem sprawę u siebie w aucie i rzeczywiście tak to wygląda. Niestety w moim OBC nie ma opcji timera (mam pełne/duże OBC). Po wciśnięciu TIMER z kluczykiem w pozycji ACC nie pojawia się VENT OFF tylko włącza się normalnie stoper. Oglądałem wczoraj BMW kolegi Vaax'a i tam ta opcja występuje w OBC ale nie włącza nawiewu - jest to więc kwestia przeróbki kabli tak jak na tej stronie.

    PYTANIE:
    Czy po numerze modelu OBC da się dojść czy ma on obsługę PARKED VENTILATION? Kupiłbym sobie z allegro inny OBC ale większość sprzedawców odpisuje że nie wie czy jest w sprzedawanym elemencie ta opcja, nie mają możliwości podłączenia i mogą mi podać tylko numer modelu. Ma ktoś możliwość sprawdzenia czy u niego pojawia się VENT OFF i odczytania numeru części?

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    biorac pod uwage jak duzo na postoju pradu pobiera e32 wydaje mi sie ze dokladanie kolejnych bajerow pobierajacych prad jest malo rozsadne ...


    jak nie zapomne to jutro sprawdze u siebie co obc wyswietla... w sumie to ja nie uzywam obc wogole - tylko odczytuje z niego czas - i to nie czescto :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2008
    Posty
    223
    BMW
    E32 M30B30 '88, G12 750ix
    Skąd
    Wrocław
    Z tego co wiem wystarczy dołożyć ten przekażnik i te kabelki i pojawi się vent. OBC sam to "odkryje". OBC na 99% nie musisz zmieniac. Na allegro widzialem ten przekaznik za 60 zl...
    <<STOS>>

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    Wiadomo jaki dokładnie przekaznik trzeba dokupić?

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    73
    dołączam do pytania. Może ktoś odczytać numerki przekaźnika?
    bo napewno prośba o przetłumaczenie jest już przesadą ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    witam.czy może już ktoś to przerabiał żeby wzbogacić swoją bunie o tą bajere ???Prosiłbym o jakieś wskazówki. :D

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar norbitor
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    63
    BMW
    e32
    Skąd
    sc
    Standartowy przekaznik samochodowy 12V 30A. OBC ma mozliwosc ustawienia dwóch progów czasowych na dzień oraz załącza wentylacje na około 30min.Ma to zapobiec rozładowaniu akumy... Ja robiłem to na OBC średnim w wersji z obsługą webasto.Fajna rzecz :) szczególnie w upalne dni miło wsiada się do przewietrzonego autka po pracy.
    (0o=[][]=o0)

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    409
    BMW
    g11 740d xdrive
    Skąd
    Elbląg.Cork
    ok.a posiadacie jakiś bardziej szczegółowy schemat?????co tam właściwie trzeba połąnczyć??????robił to ktoś kiedyś?

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Dołączam się do tematu, ma ktoś może jakieś fotki, bo na stronie podanej w pierwszym poście jest tylko jedna fotka z W3 ,7, 8 a gdzie reszta W??

  10. #10
    Vip Vip Awatar jarek88
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    2,905
    BMW
    E32 730i R6 90' , E32 740iA 93'
    Skąd
    Tomaszów Mazowiecki
    Blog
    20
    A ja mam zupełnie inne pytanie wg vin-u mam ta opcje u siebie.
    Proszę więc o kurs pilotażu ze szczegółami , jak zaprogramować uruchomić i wgl.
    krok po kroku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •