Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Servotronic raz działa raz nie

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK

    Exclamation Servotronic raz działa raz nie

    Jak w temacie, zauważyłem że jak się dużo kręci po mieście przy wysokich temperaturach wspomaganie działa dużo lepiej a kierownica chodzi lekko nie do poznania. Jednak zazwyczaj jest ciężko - wnioskuję że servotronic ma humory.

    Jak to leczyć?

    Płyn jest odpowiedni ten zielony CHF11S.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar Vlad
    Dołączył
    Jun 2014
    Posty
    30
    BMW
    E38 3.0 V8
    Skąd
    Wrocław
    podpinam się pod temat mam identyczne objawy jak kolega (kiedyś miał), jakieś sugestie ?

    Rano odpalam póki auto chłodne itp servotronic nie działa, jadę obwodnicą i zagrzewam auto po drodze - nie działa, a jak wracam z pracy i popołudniu jest cieplej, postoję na 2-3 światłach, plus jakieś korki i się włączy, a jak się włączy to już działa bez względu na prędkość...

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    może na początek zmiana oleju, a potem ew zająć się zaworkiem servo, bo być może się przytyka.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2013
    Posty
    222
    BMW
    bmw 740
    Skąd
    łódz
    wymiana ze trzy razy płynu wspomagania, jeśli nie sprawdzić pompę wspomagania( u mnie to było pczyczyną)
    a jeśli nie to sam czujnik serwotronika

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Obstawiam pompę.
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    2,061
    BMW
    750iL
    Skąd
    UK
    Problem dalej jest - wspomaganie nie chodzi prawie wcale ale da się kręcić jedną ręką :F

    Kolega z wymianą płynu 3x raczy chyba żartować ? :) To nie jest czerwony ATF po 15zł...



    Spróbuje przedmuchać. A może mieć wpływ to, że mam NIVO podniesione wysoko przy bardzo słabych tylnych sprężynach??

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar Martynka
    Dołączył
    Dec 2013
    Posty
    1,232
    BMW
    735 iL
    Skąd
    Zabrze
    Albo chcemy mieć sprawne auto albo nie, ja sam mam również CHF11 której wchodzi 2 litry przy nivo i też przelałem przez układ 6 litrów Pentosinu. Teraz przy wymianie pompy również 2 razy układ płukałem.

    Jeżeli nie chcesz wydawać 80 zł za litr pentosinu to kup Febi 6161 po 35 zł za litr który jest w pełni syntetycznym zamiennikiem CHF11s
    Życie jest zbyt krótkie, żeby jeździć dieslem...

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2013
    Posty
    11
    BMW
    E38 m62b35 98r
    Skąd
    Wrocław
    Kolego Vlad,

    Naprawiałem u siebie servotronic nie dalej jak tydzień temu, z opisu który podałeś polecam na początek sprawdzić cewkę na przekładni, może być uszkodzona lub po prostu czepień w środku blokuje się... ale od początku:)

    Jeżeli masz auto przed-liftowe to moduł komfortu (GMIII) steruje pracą cewki na podstawie prędkości otrzymanej z licznika (IKE), ale też cewka aby ją wysterować musi mieć odpowiednie parametry... może zmienia ona swoje parametry tj. rezystancję pod wpływem temperatury i zaczyna "mieścić się" w zakresie sterowania.

    Cewka musi mieć minimum 7,5ohm rezystancji aby moduł komfortu nie zgłaszał błędu o zwarciu w obwodzie, na obudowie cewki jest napisane 6Volt max 0,8Amp. czyli przy napięciu napięciu podawanym z modułu komfortu 6 Volt i rezystancji 7,5 Ohm mamy prąd akurat 0,8 Amp. ale... to jest rezystancja minimalna, każda zmiana wartości rezystancji w dół wyłączy działanie servotronica ponieważ GMIII zgłosi błąd o zwarciu. Nowa cewka ma chyba coś około 8ohm.

    Więc tak, na początek za przednim lewym kołem musisz rozpiąć wtyczkę idącą do przekładni i zmierzyć wartość napięcia podawanego z modułu komfortu (raczej coś się pojawi bo czasem działa :) ) oraz wartość rezystancji cewki przy czym warto poszarpać delikatnie kabelkiem cewki przy jej obudowie bo u mnie był on uszkodzony na wejściu do cewki i czasem nie łączył.
    Jeżeli napięcie z GMIII jest, cewka ma min. 7,5ohm to wtedy cewkę podłącz na pracującym silniku do baterii 9 Voltowej i na pracującym silniku servotronic powinien działać, jeżeli nie.... wtedy wykręć cewkę z przekładni i sprawdzić czy się nie zablokowała i wtedy test z baterią na wierzchu.

    Jest jeszcze kilka możliwości awarii i rzeczy do sprawdzenia o których nie wspomniałem, ale na razie skupmy się na tym :)


    Pozdrawiam

Podobne wątki

  1. [elektryka] 730d 2001 raz zapala, raz nie - pls help.
    Przez pacraf w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 31-08-2012, 13:30
  2. zmieniarka raz czyta płyte a raz nie
    Przez Kamil w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 19:34
  3. [silnik] 735 e38 auto raz pali ładnie na wszystkie cylindry raz nie pomocy
    Przez siiwy23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 09:39
  4. [audio] zmieniarka raz widzi cd a raz nie
    Przez mogewszystko w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 13:20
  5. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 23-12-2009, 16:40

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •