Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 18

Wątek: Kilka słów o zlocie M-power klubu Toruń

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Jun 2008
    Posty
    298
    BMW
    e4444
    Skąd
    z d

    Kilka słów o zlocie M-power klubu Toruń

    Witajcie, niejednego to nie interesuje, niejeden się ze mną nie zgodzi ale chciałbym Wam przedstawić moje refleksje na temat piep.... zotu w toruniu. Dodam iżimpreza ta jest cykliczna, a dzisiaj zbiegła się równolegle z 15 urodzinami klubu organizującego.
    Dodam na wstępie że nie jestem zrzeszony w tym klubie oraz nie jestem jego przeciwnikiem, jestem obiektywny.
    Z roku na rok, jest coraz gorzej. Impreza idzie w złym kierunku. Organizacja średnia, ochroniarze i administracja - nieuki i totalnie nieprzeszkoleni nie wiedzą dosłownie nic.
    Znam gościa z ochrony co obstawiała zlot i powiedział że 70% ludzi to łapanka tylko pod tą imprezę aby załatać luki w jednostkach.
    Ale pomińmy to, niech bedzie że średnio.
    Totalna komercja, na wjeździe dosłownie ludzie obsługujący bramkę patrzą tylko aby wyrwać kase za wjazd i wypier. Zero kultury i ogłady. Pomińmy to.
    Jeśli chodzi o pamiątki i gażety. cóż. Dramat. kolszulki z reala, nawet z metkami z reala, na każdej zaprasowane logo bmw i kaska leci. Zero "gadżetów" oryginalnych.
    Może dlatego że nastawiają się na bidaków i woą iść w liczbe nie jakość.
    Zajmijmy się atrakcjami. DJ ok, grał sobie dzidziuś może kiedyś wypłynie za remize. Jazda na torze. Coż. Puszczali fanów marki w swych bolidach, ci jak psy spuszczeni z łańcucha jeździli na "torze" po 3 czy 4 kółeczka i wek. Nawet nie mogli tak naprawde poczuć tego, bo tor mały, zainteresowanie duże a trzeba mase przepuścić. Wąsko i niebezpiecznie (dla widzów)
    Upalanie pominę, od 100 lat nic się nie zmieniło. fujjj. ileż można patrzeć na to samo.
    Ogólnie na placu panował chaos, nik z organizatorów nawet nie pokusił się o wskazywanie ładu w parkowaniu, wolna amerykana. Jak ktoś się zdeka spóźnił to jak cielaczek na trawie musiał auto postawić wśrów rozpalonych grili i pijanych grilujących.
    Auta, hmmm, ciekawe i nie ciekawe. rzecz gustu, a może portfela.
    Bardzo żal mi się zrobiło gości honorowych. Tłukli się do nas z rosji, ukrainy, białorusi i co zastali?? Wpuścili ich na "biały plac" i to wszystko. Bidaki nie mogli się odnaleźć.
    Ładne wozy, widać było że serce włożone, szczególnie przypadła mi e34 M5 bo naprawde z wszystkich co widziałem była najbardziej zadbana.
    Oczywiście ochrona sprawdzała "dokładnie" co się wwozi. Mnóstwo pijanych typów szukających okazji do zaczepki nie mówi dobrze o organizatorze. Piwo lało się wiadrami bo przecież tak musi być.
    Dużo można byłoby pisać o zlocie. Ogólnie mało wiary w stosunku do poprzednich imprez.
    Jak przystało na takie spotkania jest i dużo miłych aspektów lecz w świetle tych wtop to tylko mały margines.
    Coś trzeba zmienić, ale to problem organizatora.
    Aha i wystep norbiego sam w sobie był jakiś taki ... hmm niepasujący do imprezy tego typu.
    Jakaś taka dzicz zapanowała na zlocie, co mnie zdziwiło ludziom się to podoba albo to akceptują z przyzwyczajenia.

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    kasa kasa i jeszcze raz kasa. forum jak widać spada na psy

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,677
    BMW
    e32 735ia + dupowóz :D
    Skąd
    mazury
    Blog
    21
    byłem tam raz z 5 czy 6 lat temu i było identycznie.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    877
    BMW
    730D
    Skąd
    RADOM
    Byłem prócz kilku furek lipa chaos totalny. Byłem 1,5 godziny. Więcej nie było poco.
    730

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Niestety podobny obraz przedstawiają zloty w różnych miejscach w Polsce.

    Na przykładzie jednej z imprez o charakterze zlotu ogólnopolskiego mogę po tym sezonie przyznać że poziom poszedł w dół.

    Wiąże się to - jak sądzę - z brakiem kasy na każdym kroku, drożyzną, a całość rzutuje na poziom organizacji, trudniej o sponsorów, dobrą ochronę, dzierżawę dobrego miejsca, zapewnienie odpowiednich atrakcji i zróżnicowanych rozrywek, zwłaszcza gdy nie ma na to wystarczających środków.
    Z tymi problemami boryka się zapewne większość klubów w PL.

    Najgorsze jest to, że na przykładzie z Polskiego podwórka, jest sprawdzone że da się zorganizować dobrą i wartościową imprezę, przykładając się do organizacji i kładąc nacisk na selekcję. Znajdują się wtedy ludzie chętnie wykładający pieniądze na uczestnictwo w takim zlocie, co więcej płacący ze świadomością że otrzymują dokładnie to za co chcieli zapłacić, przekraczając bramy zlotu.

    Wtedy jednak zmienia się charakter takiej imprezy i trudno ją porównywać ze spędem na trawiastym klepisku, bo tak naprawdę porównania nie ma.

    Pomijając pijanych typów szukających dymu, czy ludzi nie ogarniających własnych aut,robiąc wszystko byle się pokazać, stanowiących zagrożenie dla uczestników, jedną z rzeczy która od zawsze działała mi na nerwy jest PRZYMUS parkowania na suchej trawie - dla mnie całkowity bezsens wjeżdżanie na ściernisko obniżonym autem, w którym po zjechaniu z trasy rozgrzane katalizatory leżą na ziemi usłanej suchą słomą. Proszenie się o nieszczęście - ewakuacja placu zastawionego - w zależności od zlotu - kilkuset autami, nie ma najmniejszych szans na sprawną realizację. Wykluczając auta których właściciele są w innej części obiektu, bądź takie które w wypadku pożaru nie zostaną usunięte gdy podniesie się panika, uniemożliwiając ewakuację innych.

    Znam te rzeczy od dawna i z roku na rok napawają mnie coraz większą niechęcią do polskich "spędów". Sam nie przykładam aptekarskiego zacięcia do detalingu auta, jednak ze złością patrze kiedy wysiłek i czas poświęcony chociażby na samo jego nawoskowanie, w ciągu kilku minut idzie w niwecz, gdy na ściernisku podnosi się kurz - co prawie co roku jest nieuniknione.

    Nie tyczy się to zlotu w Toruniu, czy konkretnie żadnej z imprez, jednak poziom wszystkich nie napawa optymizmem, w świetle tego go się działo w tym roku, nie wykluczając nawet zlotu forumowego, coraz bardziej nachodzi mnie żeby zrezygnować ze zlotów w PL i wybrać się na zloty zagraniczne, z noclegiem, pakietem atrakcji także dla tych którzy pojawiają się z rodziną.
    Czarne e32 w benzynie!


  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez sz4l0ny Zobacz posta
    dla mnie całkowity bezsens wjeżdżanie na ściernisko obniżonym autem, w którym po zjechaniu z trasy rozgrzane katalizatory leżą na ziemi usłanej suchą słomą.
    Znajomy tak stracił auto, wyleciał z płyty lotniska na wysuszone pole i się zakopał. Warto przestrzec przed tym bo niektórzy nie zdają sobie sprawy z tego jakie zagrożenie stanowi takie podłoże.

    Osobiście o takich zlotach słyszałem tylko z opowiadań znajomych i raczej nie zapowiada się abym się kiedykolwiek wybrał :/

  7. #7
    Vip Vip Awatar Dzuda
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    10,286
    BMW
    E32 735i ; MB 560 SEC 88'
    Skąd
    Sandomierz
    Cytat Zamieszczone przez e32maciek Zobacz posta
    byłem tam raz z 5 czy 6 lat temu i było identycznie.
    x2 .........

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Kafarek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    839
    BMW
    E32 750i
    Skąd
    Tczew
    Blog
    2
    A ja nie byłem i nie żałuję.. Wolałem jechać na zloty na drugi koniec polski niż 100km ode mnie do Torunia..


    -----> www.e32.750i.pl <-----

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Ludzie, którzy chcieli zrobić coś poza paleniem gumy i zgarnianiem kasy odeszli i założyli nowy klub. Jakie są efekty działania pozostałych - sami widzicie.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

  10. #10
    Początkujący Użytkownik Awatar Noe
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    44
    BMW
    e38
    Skąd
    Leszno
    Byłem 3 raz z rzędu na tym zlocie i powiem tak że za pierwszym było super za drugim kicha a teraz tak sobie.
    Ale nie ukrywam że macie dużo racji w tym co mówicie.
    Pewnie jak bym miał tam jechać sam to bym sobie odpuścił ale jechałem tam z konkretna ekipą i nie po to by tam pić do upadłego ale spędzić fajnie czas właśnie z nimi gdzie na takich wypadach zacieśniają się więzi klubowe i jest później co wspominać na po sezonowych spotach.

Podobne wątki

  1. Terminologia - Słownik słów i skrótów
    Przez Beni0 w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 07-02-2013, 11:24
  2. [silnik] Różnica między PB98 i PB98 Ultimate/95 V-Power/V-Power Racing
    Przez ratovnik w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 30
    Ostatni post / autor: 24-12-2011, 14:09
  3. Majówka Toruń 02.05.2009 tylko o zlocie
    Przez Toxic_Candy w dziale Archiwum spotkań 7er
    Odpowiedzi: 28
    Ostatni post / autor: 29-05-2009, 18:33

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •