Witam!

Jestem nowy, a powodem mojej rejestracji na forum jest niedawny zakup BMW 730 :) Co więcej, jest to moje pierwsze auto, jednak wbrew pewnym stereotypom nie zamierzam go oszpecać ani katować, lecz utrzymywać w jak najlepszym i jak najbardziej zgodnym z oryginalnym stanie.

Odnośnie samego samochodu - można powiedzieć, że mi się "trafił", jednak poszukiwania nie były łatwe. Silniczek (188-konny) wydaje się być w idealnym stanie. Podczas podróży zaraz po kupnie (dobre kilkaset kilometrów) nie sprawił najmniejszego problemu, a ponadto nie wziął ani grama oleju. Podczas regulacji zaworów kilka dni temu, znajomy mechanik wyraził o nim podobną do mojej opinię. Podobnie wnętrze - czyste, ładnie utrzymane. 217 tysięcy kilometrów przebiegu - jest to na pewno autentyczna wartość. Samochód od nowości (1993) miał w Niemczech jednego właściciela. Na początku tego roku sprowadził go do Polski pewien Polak, jednak przez kilka miesięcy prawie nim nie jeździł i zdecydował się na sprzedaż. Trochę rzeczy zostało już przy niej zrobionych, jednak wciąż kilka trzeba zrobić - zwłaszcza zająć się rdzą na nadkolach (niby niewiele, ale "miłe złego początki" i należy to zrobić przed zimą).

Jak narazie z samochodu jestem bardzo zadowolony i mam nadzieję jeździć nim długie lata (również gdy już zacznę wstawiać na parking inne modele BMW :) ).



Pozdrawiam.