Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Benzyna? LPG?

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    45
    BMW
    brak
    Skąd
    Hilversum

    Benzyna? LPG?

    Kupując 7kę miałem zamiar zagazować. W końcu spory czołg z niemałym agregatem, zatem i spalanie powinno być spore. Tymczasem od zakupu minęło około 2 tyśki dziurawego asfaltu i miłe zaskoczenie: średnie spalanie 95-tki z trasy i miasta wyniosło za poprzednim tankowaniem 12,3 l/100km (przewaga trasy, ale w korku od W-wy nad morze), a dzisiaj 11,6 l/100km (powrót znad morza i miasto). Jak dla mnie rewelacja. Oczywiście z nikim się nie ścigam - nie muszę na szczęście udowadniać, że auto jest szybkie :P Sporo daje tempomat, którego używam non stop ze względu na chwilową niepełnosprawność. Zatem nie będzie podtlenku propanu w mojej trzydziestcedwójce. I basta :hah:

    No chyba, że benzyna będzie po 8PLN :x

    Oszczędności życzę.
    Pozdrawiam - Maciek

  2. #2
    7ka
    Gość

    Re: Benzyna? LPG?

    Cytat Zamieszczone przez Bukol

    No chyba, że benzyna będzie po 8PLN :x

    .
    nie kracz nie kracz :x

    skoro takie zuzycie paliwa to wcale ci sie nie dziwie takiej decyzji ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar phdream
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    764
    BMW
    E38 740i 6M
    Skąd
    Olsztyn
    no ja mam podobne zdanie ja Bukol.Kupując samochod myslalem ze bede płakał zajeżdzając na cpn,ale nie jest tak źle,mimo ze mam troche wiekszy silnik.Mam nadzieje ze moje postanowienie sie spelni:"BEZ GAZU<DO KOŃCA ŻYCIA" :D

  4. #4
    Vip Vip Awatar tomcad
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    493
    BMW
    E38 728 '96
    Skąd
    Kraków
    A ja tam mam gaz w swoim 728 i się go nie wstydzę, chodzi idealnie, osiągi te same co na benzynce i pali średnio 13,5 litra gazu na 100 km co daje średni koszt przejazdu 100 km 29 zł. Dodam, że sporo jeżdżę po mieście.
    Silnik przyjął instalkę a ja się cieszę, bo troszkę kilometrów połykam :)
    E23 728 - E38 728 - E60 520d - E65 750i

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez tomcad
    A ja tam mam gaz w swoim 728 i się go nie wstydzę, chodzi idealnie, osiągi te same co na benzynce i pali średnio 13,5 litra gazu na 100 km co daje średni koszt przejazdu 100 km 29 zł. Dodam, że sporo jeżdżę po mieście.
    Silnik przyjął instalkę a ja się cieszę, bo troszkę kilometrów połykam :)
    I ja tak samo jak kolega wyżej.
    Swoją e32 730i kupowałem już z zamiarem zagaowania. 3 miesiące po zakupie, po jakichś 4tys.km wmontowałem sekwencję.
    Jestem zadowolony z użytkowania auta na gazie, pali mi średnio w cyklu mieszanym Krakowa miasto/okolice ok 13-16L, na trasie w zależności od jazdy 11-14L.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  6. #6
    Vip Vip Awatar Wiktor
    Dołączył
    Nov 2007
    Posty
    1,544
    BMW
    EVO VIII
    Skąd
    Kraków
    Również należę do cieszących się tanią jazdą na gazie ;) Szukałem auta z instalacją, ewentualnie sam bym od razu zakładał gaz po zakupie. Jak już pisałem w innym temacie na trasie spalanie 15 litrów LPG, w mieście na pewno ponad 20, dokładnie jeszcze nie wiem bo cały czas jeżdżę cyklem mieszanym i pali ok 22 litry gazu. W porównaniu do spalania 730iA autora tego tematu nie jest to wielka oszczędność, ale za to mam troszkę więcej mocy pod nogą ;)
    Pozdrawiam
    Wiktor
    Używajcie polskich znaków - jest różnica czy robisz komuś łaskę czy laske.

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez Wiktor
    Również należę do cieszących się tanią jazdą na gazie ;) Szukałem auta z instalacją, ewentualnie sam bym od razu zakładał gaz po zakupie.
    W porównaniu do spalania 730iA autora tego tematu nie jest to wielka oszczędność, ale za to mam troszkę więcej mocy pod nogą ;)
    No właśnie - ja też szukałem auta z sekwencją, ale dostępne miałem tylko z LPG IIgen.
    Wybrałem auto do zagazowaqnia i na początku to tak na prewdę tylko "pieściłem" pedał gazu. Czsami tylko sprawdzałem co znaczy jechać "na guziku" (automat 5hp18).
    Teraz też nie jeżdżę jak kozak, w końcu kupiłem to jako auto rodzinne, ale jak trzeba to wciskam nogę i nie zastanawiam się nad średnicą i głębokości wira w baku :hah:
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  8. #8
    No ja montujac gaz chyba nie musze sie chwalic na czym jezdze ;D
    Mysle ze nie ma czego sie wstydzic , instalacje gazowe ida caly czas do przodu ..
    Osiagi mam te same , a jezdze na gazie za 1/3 tego co bym mial na benzynie..

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    dokladnie, dokladnie :D

  10. #10
    7er Freak Awatar Greg38
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,298
    BMW
    F02 750LxD E65 745i Prins VSI E38 740i Prins VSI
    Skąd
    DE/PL
    Blog
    18
    ...dobra sekwencja, zuzycie 16/100 i okolo 33 zl. na 100km. Gazu nie zaluje i nastepne bedzie z Lpg.

    Tylko musi byc w montaz u znajacych sie na rzeczy ludzi.

    pozdr.
    Pozdr.

    Greg38

    UWAGA! Pomagam poprzez forum a nie PW lub GG! Masz pytanie - załóż temat i prześlij link a postaram się odpowiedzieć!




    http://7er.pl
    http://bmw.n-sacz.pl
    http://bmw-diag.pl
    http://obd-can.pl
    http://auto-diag.de

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •