Strona 7 z 9 PierwszyPierwszy ... 56789 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 61 do 70 z 85

Wątek: Zamulone M60b30 ???

  1. #61
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Tylko ten sam samochod z tym samym kablem laczy sie na innym komputerze bez problemu. Czy sa jeszcze jakies inne alternatywne programy do INPY zeby wykasowac bledy lub sciagnac live data? Auto stoi juz coraz blizej rzeki... :)

  2. #62
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mardenss
    Dołączył
    Apr 2017
    Posty
    145
    BMW
    750i USA
    Skąd
    Wałbrzych
    Te silniki tak mają, powiem tak:
    Mój znajomy miał właśnie ten silnik i one niestety tak się rozkręcają dopiero po 2.5 - 3 tyś obrotów auto dopiero zaczyna fajnie jechać ogólnie uważam sam osobiście, że 2.8, 3.0 to nie są dobre silniki do zapierda*** fajnie się zaczyna robić od 4.4 v8. Miałem osobiście 2.8 benzynę i powiem tak auto dopiero się rozkręcało przy 4 tyś obrotów więc powiem, że to niesamowicie słaby wynik. Możesz ją ewentualnie spróbować jakoś podkręcić, ale w tym temacie nie pomogę bo nigdy nie miałem z tym nic wspólnego. Pozdrawiam :)

  3. #63
    Doświadczony Użytkownik Awatar darekbb
    Dołączył
    Apr 2015
    Posty
    1,520
    BMW
    E38 730iA 1995
    Skąd
    Czechowice-Dziedzice
    Z tym silnikiem lepiej nic nie kombinowac zwlaszcza w automacie bo skrzynia ma jedynie 20 nm zapasu. Taka jest jego charakterystyka że zaczyna ciągnąc dopiero kolo 2,5-3 tys obr. Trzeba sie albo z tym pogodzić albo zmienic silnik
    Ostatnio edytowane przez darekbb ; 15-04-2017 o 20:50

  4. #64
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    dokładnie, 3.0 niestety nie ma dołu, miałem 3.0 w e38 e32 i e34 i niestety tak do 3tys nie jedzie

  5. #65
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    :) To nie jest kwestia czy 3.0 ma czy nie ma dołu - moja pod górke ledwo sie toczy i vmax to 150km/h, takie nie wyjezdzaly chyba z fabryki ;)

    Co sprawdziłem do tej pory, przez 1.5 miesiaca walki:

    a) 2x podpinana pod niezależne kompy - obecnie zero błędów, za 1 razem miałem jakies bledy lambdy (lambda integrator bank 1 & 2), ale po miesiacu juz nic nowego nie doszło.
    b) Sciagalem wydech, zeby wykluczyc zapchane katalizatory - bez zmian, poza tym ze bez wydechu brzmi jak stary mustang :) Juz bylem pewien ze to bedzie to!
    c) Na benie i LPG - te same osiagi.
    d) Wymienilem czujnik położenia przepustnicy.
    e) Po odpieciu przeplywki - jeszcze gorzej działa i dusi się/przygasa na chwile.
    f) Mierzyłem kompresje - 14 bar na kazdym garze!
    g) Wymienilem filtr powietrza na nowke (na wszelki wypadek)
    h) Zrobiłem hamulce, bo się konczyły - przy okazji wyeliminowalem przypadek, ze moze ktorys trzyma.

    ... Załamka

    P.S. Nie chciałby ktoś na terenie Wrocławia pozyczyc przepływki na 1 rundę, nim wydam kolejną kasę w ciemno :)

  6. #66
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    356
    BMW
    E36 M40B18 -------E34 M20B20 ------- E38 M60B40 ------- K589 K1200RS
    Skąd
    Niepołomice
    może Ci świruje kontrola trakcji. Sprawdź czy nie ma błędów oraz czy przepustnica jest uchylona na max.
    ewentualnie automat może Ci blokować przeniesienie momentu na koła.

  7. #67
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BEDY111
    Dołączył
    Apr 2014
    Posty
    147
    BMW
    E38
    Skąd
    PL
    Siema.

    W moim M60 z 94r, zawsze mam wykres pracy czujnika przepustnicy poza zakresem z wykrzyknikiem. W jakimś roczniku i z jakimś komputerem ten błąd zawsze występuje w Inpie. Więc nie wiem czy coś z tym da się zrobić, i czy to mogłoby być problemem w Twoim silniku. A jak dobrze pamiętam to kiedyś był na forum oddzielnie temat z tym problemem. I jeżeli się nie mylę to bez zmiany komputera nic się nie zmieni, z tym że silnik ten parametr widzi poprawnie, tylko błędnie jest on wyświetlany w programie diagnostycznym. Jeżeli masz książkę Sam naprawiam E32 bądź posiadasz Bentley'a do E38 to dla silnika M60/1 są podane są wartości czujników które trzeba zmierzyć omomierzem m.in ten od przepustnicy itd. I najlepiej sprawdzić wszystkie.

    Pozdrawiam.

  8. #68
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Prezeslaw
    Dołączył
    May 2013
    Posty
    637
    BMW
    E38 4.0 M60
    Skąd
    Warszawa
    g_t_r. moim zdaniem powinieneś zmienić DME. Miałem bardzo podobne odczyty w INPIe. Znajdź jakieś ECU z roku 95+ (będzie trzeba oszukać immobiliser, ale powinno pomóc). Impreza za jakieś 400-600 zł z fachowcami. Po robocie widać poprawną pracę lambd, potencjometru przepustnicy, znikają Ci te wszystkie komunikaty o problemach z połączeniem z ECU (które wrzucałeś w screenach). Jeśli nie rozwiąże to problemu, to na pewno pomoże zdiagnozować bo przynajmniej będzie widać, co działa a co nie.
    To co, że diesel? Pewnie świece zalane;)

  9. #69
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Czy uszkodzony czujnik ABS/ASC ma wpływ na moc w modelu E38?
    Ostatnio edytowane przez g_t_r ; 15-05-2017 o 09:46

  10. #70
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2016
    Posty
    84
    BMW
    E38
    Skąd
    Wrocław
    Odpowiadając samemu sobie na pytanie (spr. empirycznie w międzyczasie) - w m60 uszkodzony czujnik ABS/ASC nie wpływa na brak mocy, po naprawie wszystkich możliwych czujników wyrzucających błędy, bez zmian.

    Silnik: no errors
    Skrzynia: no errors
    ASC: no errors.

    Test drive - dalej jedzie jakby miał 60koni. Może to przepływomierz, skomentuje ktoś prośba jego wartości:

    #na postoju:

    https://zapodaj.net/images/4e7b85ba42a83.jpg

    #pełen but:

    https://zapodaj.net/images/efea3180176dc.jpg

    ?

    (P.S. Ewentualnie nie poratuje ktoś przepływką do M60B30 na szybki test drive?)

Podobne wątki

  1. [silnik] Pompa wody z e38 m60b30 do e32 m60b30
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2017, 14:32
  2. [pozostale] m60b30 problem.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 16:06
  3. Zamulone 3,5 M62 do 4500obr - poźniej kopniak
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 14:21
  4. m60b30 vs m30b35
    Przez mlodygniewny78 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •