Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 85

Wątek: Zamulone M60b30 ???

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez kotsylwester Zobacz posta
    Ale filtr powietrza jest przed przepustnicą. A jak jedziesz 20 to wchodzi mniej powietrza niż jak jedziesz 250, więc co ma do tego konstrukcja filtra? Wszelkie czujniki są za nim przecież.
    ma i to dużo. Jedne filtry mają gęstszą a inną rzadszą siatkę. A co dzieje się kiedy wpada za dużo powietrza i śmieci do silnika? :)

  2. #32
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    a co ma do tego siatka przecież siatka zatrzymuje tylko duże kamienie itp i owady ogólnie to bawełna razem z olejkiem zatrzymuje brud i syf także nie pisz głupot :)

    a nadmiar powietrza silnikowi nie zaszkodzi przynajmniej nie taki jaki w staie jest wygenerować filtr stożkowy czy wkładka

  3. #33
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    za dużo powietrza powoduje za szybkie wypalanie mieszanki :) . Skończmy już ten OT

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    tak ale człowieku ten stożek czy filtr mokry nie przepuszcza tego aż tyle więcej co innego jakbyś jechał w ogóle bez układu dolotowego :)

  5. #35
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Czytam Wasze posty i gęba sama mi się śmieje :-) Z tego, co mi wiadomo, każdy producent dąży do tego, żeby silnik miał jak najmniejsze opory na dolocie (wyjątek: silniki dwusuwowe), więc zastosowanie mokrego filtra lub stożka może jedynie polepszyć moc. Za to, ile silnik dostanie benzyny są odpowiedzialne wskazania przepływomierza (po to on jest !) Dlatego, jak ktoś pisze, że mieszanka będzie zawierała zbyt dużo powietrza, to chyba spał na fizyce. Komputer tak dawkuje paliwo, żeby jego stosunek do powietrza był na stałym poziomie. Natomiast rodzaj i wielkość filtra jest podyktowana także względami konstrukcyjnymi (trzeba upchnąć jak największą puszkę z filtrem pod maską) Sam używałem wkładu K&N w mojej E32 3,5 R6 i zauważyłem duży wzrost mocy w całym zakresie obrotów i zmniejszenie zużycia paliwa (mam ten filtr, jeśli ktoś chce odkupić w dobrej cenie, nadaje się do rzędowych, a teraz mam V8)

  6. #36
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2012
    Posty
    156
    BMW
    e38
    Skąd
    zdolny śląsk
    Cytat Zamieszczone przez Mat88 Zobacz posta
    za dużo powietrza powoduje za szybkie wypalanie mieszanki :) . Skończmy już ten OT
    taa,i powiększanie sie dziury ozonowej... kolego przestań pisać głupoty :D jak masz za dużo powietrza,to komputer sam ustawi mieszankę żeby było cacy,a sportowa wkładka filtra (z bawełny) powinna troszke odmulić silnik a nie spowodować większe zamulanie, dzieje się to właśnie z powodu mniejszych oporów jakie filtr stwarza dla powietrza i dzięki temu dochodzi go więcej do silnika...

    Cytat Zamieszczone przez krzysiek1989 Zobacz posta
    No konstrukcja filtra troche ma do tego, zwroc uwage na stozek. Gdy mialem w omedze stozka to w sytuacji gdy jechalem 120km/h i dawalem w deche, auto zamiast przyspieszac to zwalnialo. Po zalozeniu ori puszki i filtra wszystko wrocilo do normy.
    widzisz kolego,jakbyś odgrodził ten stożek od silnika, i dodatkowo zapewnił mu nawiew powietrza np. ze zderzaka to byłoby zupełnie odwrotnie, a tak to zasysał ten żar spod maski i nic dziwnego że nie miał siły, w szybkim skrócie: " im zimniejsze powietrze,tym więcej tlenu w nim, a im więcej tlenu tym lepiej silnik pracuje"

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    nie mniej jednak moje auto woli zwykly papier, bo tak jak pisalem wczesniej silnik jest troszke mocniejszy w dolnym zakresie obrotow. Zapewne winna byla sama wkladka(jakosc?)

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    albo ta wkładka miała już 5 lat i nikt jej nigdy nie czyścił hehehehe

  9. #39
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    jeszcze raz powiem, wyjmij filtr powietrza i sie przejedz, zobaczymy czy ktos poczuje wzrost mocy... w bajki niewierze ze wkladka sportowa poprawia moc silnika....

  10. #40
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    a ktoś każe ci wierzyć napisałem aby żeby nie rozpowszechniać mitów, że ona pogarsza :)

Podobne wątki

  1. [silnik] Pompa wody z e38 m60b30 do e32 m60b30
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 03-01-2017, 14:32
  2. [pozostale] m60b30 problem.
    Przez kyky7er w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-01-2012, 16:06
  3. Zamulone 3,5 M62 do 4500obr - poźniej kopniak
    Przez Michal750 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 11-08-2011, 14:21
  4. m60b30 vs m30b35
    Przez mlodygniewny78 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 82
    Ostatni post / autor: 06-10-2009, 20:32

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •