Strona 2 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 35

Wątek: Rozladowuje sie akumulator

  1. #11
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    161
    BMW
    e65 3.0D 2003r marzec 218km
    Skąd
    bialystok / uk
    w koncu konkretna odpowiedz :) jaka wartosc powinna mnie zaniepokoic? np 0.10 czy dopiero cos w okolicy 0.5a? pozdrawiam

  2. #12
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    161
    BMW
    e65 3.0D 2003r marzec 218km
    Skąd
    bialystok / uk
    i drugie pytanie: czy jezeli pobor bedzie wiekszy, to jak bede wyciagal pokolei bezpieczniki, to pobor ten powinien od razu spasc po wyjeciu bezpiecznika? interesuja mnie tylko bezpieczniki z nadkole gdzie jest aku, czy jeszcze jakies? auto sie nie wzbudzi przy wyjeciu/wlozeniu bezpiecznika?

  3. #13
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    powyżej 0.1 A już trzeba szukać, chociaż jeżeli użytkujesz auto na co dzień to też będzie ok, ale na dłuższy postój auta należy zdjąć klemę. A najlepiej znaleźć lewy pobór. Wyciągaj je po kolei i układaj tak żeby się nie pomylić, nie powinie się wzbudzić, chociaż tego nie jestem pewien, testuj.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    161
    BMW
    e65 3.0D 2003r marzec 218km
    Skąd
    bialystok / uk
    witam. Akumulator ladowalem wczoraj caly dzien takim automatycznym prostownikiem. pare minut po odlaczeniu prostownika jak juz pokazywal ze jest naladowany pokazywalo 12.6v. Nastepnego dnia z rana pokazywalo 12.2v zarowno rano jak i przed chwila. Oczywiscie aku stalo w pokoju. Po wsadzeniu go do auta i podlaczeniu pokazywal prad ok 11.8v. Przy odpalaniu napiecie na klemach spadlo do ok 9v, a potem jak juz pracowal to napiecie bylo przy wlaczonych swiatlach, nawiewach i innych rzeczach pokazywalo 13.8-14v. Teraz czekam az sie auto uspi i bede mierzyl pobor pradu. Czy te dane cos komus sugerujá? wszystkie pomiary byly robione na klemach na akumulatorze.

  5. #15
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2009
    Posty
    324
    BMW
    e32 m30b30 88r. e38 m62b44 99r.
    Skąd
    Stce
    Słabo naładowany aku. Albo juz na wykoñczeniu, ładowanie poniżej min. Po naładowaniu aku. sprawdź jeszcze raz.
    upływność możesz sprawdźać na rozładowanym,

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    161
    BMW
    e65 3.0D 2003r marzec 218km
    Skąd
    bialystok / uk
    panowie poszedlem do auta, po podlaczeniu aku przejechalem sie ok 20km, wrocilem postawilem auto na godzinke i poszedlem podlaczac miernik w bagazniku, podlaczylem wpierw aby sprawdzic napiecie to w zasadzie na oczach spadalo napiecie :/ a wlaczone bylo tylko swiatelko w bagazniku i chyba oswietlenie kabiny. jak wyjmowalem bezpiecznik od radia to napiecie wzrastalo o 0.05v (z 11.25v do 11.30), niestety nie udalo mi sie sprawdzic poboru amperow :/ chyba po ladowaniu przez kilka godzin dobry akumulator nie padl by w ciagu 15min swiecenia sie swiatelek!? auto oczywiscie juz nie odpalilo. definitywnie akumulator?

    dodam, ze jak nioslem akumulator to slychac chlupotanie w nim. mam taki sam aku, tylko mniejszy to niczego takiego nie slychac jak nim trzasalem. POzatym nigdy jeszcze ten akumulator tak szybko mi sie nie rozladowal, po godzinie czy nawet nastepnego dnia rano jeszcze dalem rade odpalic auto. A tu juz nie, calkiem detka, raz zakrecil i koniec.

    a, i jeszcze jedno. Ladowalem go wczoraj pol dnia, wieczorem na noc odlaczylem bo to w pokoju akcja miala miejsce i wolalem nie ryzykowac. rano podlaczylem go spowrotem, to prostownik od razu pokazal ze aku jest naladowane. dziwne mi sie to wydawalo, bo jak odlaczalem to prostownik byl goracy, na pewno jeszcze ladowal. a rano nagle juz naladowany...
    Ostatnio edytowane przez Greg38 ; 21-08-2012 o 23:07

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    145
    BMW
    e66 745LI 2003r
    Skąd
    Pieńsk
    Pisałem żeby zacząć po kolei ale co tam lepiej pogrzebać:p Akumulatory najczęściej padają przy bardzo niskich temperaturach ale też przy wysokich temperaturach ich częstotliwość awarii jest podobna. Nie kombinuj tylko podjedź z tym aku gdzieś i sprawdź jego sprawność bo jak tak dalej będziesz kombinować to zaraz zaczniesz świece wymieniać bo może ci prąd pożerają:D Albo podepnij inny dla sprawdzenia.

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    538
    BMW
    e65 3.0d
    Skąd
    suwałki
    Czy posiadasz comfort access w wyposażeniu auta ?

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Nie sądzę, skoro tam nawet xenonów nie ma. Coś innego pobiera prąd albo aku do wymiany.

  10. #20
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    pożycz od kogos aku, nawet 55A i podłącz jak bedzie działało to znaczy że wymiana. Ja tak zrobiłem dla upewnienia.

Podobne wątki

  1. Akumulator
    Przez Sebol w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 68
    Ostatni post / autor: 06-08-2017, 22:39
  2. [elektronika] akumulator rozladowuje sie po 1-2 dniach !!
    Przez halunnn w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 26-10-2015, 13:00
  3. [elektryka] Akumulator
    Przez PawlusK w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 15-01-2012, 21:14
  4. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-09-2010, 10:03
  5. Marzenia sie spelniala cuda sie zdarzaja
    Przez Wachaczi w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 20-02-2008, 21:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •