Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 32

Wątek: Rozlany olej mineralny na samochodzie

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa

    Rozlany olej mineralny na samochodzie

    Witam Wszystkich

    Tak na szybko: Do dzis rano moje 7er stalo pod domem,czyste i blyszczece do momentu gdzie uslyszalem glosne pekniecie . Wygladajac z balkonu zobaczylem,ze sasiad akurat zaparkowal a moje auto jest w kropkach ( wygladalo to jak woda po deszcu ) .
    Zlecialem na dół : Okazało się,ze ten duren nie po raz pierwszy z reszta zrobil cos bardzo glupiego !!!!

    Parkujac obok mnie najechal na butelke litrowa po oleju mineralnym!!! peklo i jego samochod jak i moj pokryla warstwa kropli na samochodzie !!! Ale to calym samochodzie !!!
    Musialem sie z nim minac bo juz go nie bylo,polecialem szybko na karchera,krople oleju zniknely ale niestety plamy sa bardzo widoczne,nie wspomne o szybach czy felgach ktore sa na maxa tluste !!! Zablokowalem 2 autami pacjenta,zostawilem za wycieraczka numer telefonu i czekam az sie odezwie !!!! Ale czuje,ze bedzie goraco :)

    Odchodzac na chwilke od tematu ten sam debil kilka miesiecy temu cofajac z miejsca parkingowego na osiedlu nie zauwazyl samochodu dostawczego,chyba chlodni. Uderzyl w niego z impetem :) on cala klape i zderzak mial do wymiany tamtemu oczywiscie nic ! a to tylko na osiedlu,wiadomo co na miescie ten czlowiek wyrabia :)

    No ale wracajac : Prosze was o pomoc jak zmyc ten olej z samochodu ??
    Jest wszedzie wiec mam problem !
    Ogolnie goscia czeka nie mila wylotka finansowa bo mu nie podaruje tego
    Ale do tego czasu musze ratowac swoje 7er

  2. #2
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Musisz umyć auto jakąś chemią jaka rozpuszcza olej i tyle :)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BartekMW75
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    300
    BMW
    E38 730 D 1999 r M57 BIARRITZBLAU METALLIC...EX: E39 525 TDS, E39 530D, E30 325i
    Skąd
    Siedlce/W-wa
    kolego...benzyna ekstrakcyjna...po użyciu może na chwile pozostawić matowe smugi które wytrzesz suchą szmatka, ewentualnie potem możesz nałożyć wosk koloryzujący...jak chcesz to wpadnij na oczapowskiego 13 (bielany) na myjnie to cos poradzimy ...a sąsiada w bagażnik i do lasu...:D ( to nie była groźba karalna choć za takie coś powinna być):D
    gdyby Pan Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
    nigdy nie jedz szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...


    Witam! Prosze pomniejszyc fotke poprzednia w sygnaturze, niestety byla zbyt duza!!! Admin

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    No to ja wiem,ze musze umyc :) Ale pytanie czym karoserie? czym szyby ? czym felgi ?
    Ja ogolnie mam duzo chemi do samochodu ale nie do mycia oleju z samochodu .
    Jestem tylko ciekawy czy te przebarwienia zostana,zaraz wrzuce foty

    http://www.fotosik.pl/u/nzawada/album/1259155
    Ostatnio edytowane przez Norbert08 ; 19-08-2012 o 15:47

  5. #5
    Vip Vip Awatar Jakub
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    6,783
    BMW
    BRAK
    Skąd
    Wlkp.Zduny k.Krotoszyna
    Ja skusił bym się na coś w rodzaju bardzo ciepła woda, płyn do zmywania naczyń jakiś lepszy żel czy coś i powinno puścić.Potem myjka wszystkie programy.. A skąd ta butla się tam znalazła?? Z tego co widzę musiało być tam jeszcze sporo oleju. Z drugiej strony raczej nie można na 100% winić Pana sąsiada, w końcu to nie on zostawił tą butelkę, a że to małe coś jest to mógł nie widzieć..

    B.-ądź M.-arce W.-ierny
    Opel Signum
    BMW jeszcze kiedyś kupię ;p

    Ex- BMW e28 524td, e38 728i,e66 735LI , e36 316i 1.9 compact ,e46 M3 SMG ;)

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez Jakub Zobacz posta
    Ja skusił bym się na coś w rodzaju bardzo ciepła woda, płyn do zmywania naczyń jakiś lepszy żel czy coś i powinno puścić.Potem myjka wszystkie programy.. A skąd ta butla się tam znalazła?? Z tego co widzę musiało być tam jeszcze sporo oleju. Z drugiej strony raczej nie można na 100% winić Pana sąsiada, w końcu to nie on zostawił tą butelkę, a że to małe coś jest to mógł nie widzieć..
    No kercherem juz mylem,na szczotki nie jezdze bo juz tez mialem nauczke gdzie na orlenie porysowala caly samochod,na szczescie dostalem odszkodowanie :)
    Co do butli to pelna chyba nie byla . To byla litrowka ale na zdrowy rozum jak widze cos takiego to wysiadam i przesuwam tym bardziej,ze to butelka po oleju ! A co do tego pana to mu nie podaruje. Dzien wczesniej pucowalem,felgi polerowalem a dzis musial zaparkowac obok mnie ! A Tak jak wczesniej opisalem to ten pacjent nie nalezy do normalnych kierowcow
    Zastanawiam sie czy nie jechac na profesjonalne mycie i polerowanie od razu

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Myslałem,że faktycznie jakaś tragedia sie wydarzyła...płyn do naczyń i ciepła woda potem wosk i śladu nie będzie a panu od butelki delikatnie mówiąc mozesz naskoczyć...bez obrazy ale taka prawda.Nie dramatyzuj tylko po prostu dobrze umyj auto.Pozdrawiam i powodzenia w działaniu.
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Również uważam, że robisz "z igły widły"...




    ~ wysłane poprzez Tapatalk

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Norbert08
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    270
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Warszawa
    No ok, jezeli twierdzicie,ze ludwik,ciepla woda i wosk pomoze to w takim razie przystepuje do dzialania ale i tak poczekam na tego pana gdyz dowiedzialem sie,ze to on powinien za to odpowiedziec i ze mna sie dogadac. Jezeli tego nie zrobi moge spokojnie sprawe cywilna zalozyc .
    Zobaczymy co powie bo nie usmiecha mi sie caly dzien siedziec gdzie nie bedzie teraz na to czasu . Wole podjechac na profesjonalna myjke zeby go doczyscili ale oczywiscie na koszt tamtego :)

    Jezeli robie z igly widly to nie zycze wam wstac rano i zobaczyc auto w takim stanie jakie zobaczylem! Niestety nie mam fotek bo zalezalo mi na czasie ! A dzien wczesniej caly dzien przy niej siedzialem !
    Jak wyzej opisalem cale auto bylo pokryte olejem ale dla niektorych to tylko pan pikus :)
    Ostatnio edytowane przez Norbert08 ; 19-08-2012 o 16:32

  10. #10
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Oczywiście, że nikt z nas nie chciałby zastać rano swojego auta w takim stanie, tym bardziej jeśli rzeczywiście dzień wcześniej się przy nim napracowałeś. Moja wypowiedź bardziej dotyczyła tego straszenia sądami i ogólnego szumu wokół sprawy. Takie (a czasem i gorsze) rzeczy się zdarzają. Myślę, że każdy z nas tutaj miał jakąś tego typu "przygodę".

    EDIT:
    Moja przygoda...
    http://7er.pl/showthread.php?p=121897



    ~ wysłane poprzez Tapatalk
    Ostatnio edytowane przez tuczi77 ; 19-08-2012 o 16:47

Podobne wątki

  1. [skrzynia] Czy mozna mieszac olej w 5hp24, jaki olej zalac ?
    Przez matraks w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 29-05-2011, 02:07
  2. co to za olej?
    Przez krzywy191 w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-12-2010, 23:52
  3. Zapach paliwa w samochodzie
    Przez atheo w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 16-04-2010, 15:42
  4. zakaz palenia w samochodzie
    Przez krzywy191 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 45
    Ostatni post / autor: 08-01-2008, 22:36

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •