Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: czujnik wałka rorządu

  1. #11
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Jak już to nowy oryginalny lub zamiennik o ile dostępny np bosch czy vdo/siemens, hella, ewentualnie febi. Używany często się psuje przy wyjmowaniu. Zamiennik innej firmy jak wymienione nie polecam. Często auto się gorzej zachowuje niż na starym.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  2. #12
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    11
    BMW
    e 38 728i
    Skąd
    uk
    mi taki zamiennk chodzil ok 1500km. Kupilem go na ebayu za 35£ i powiem ze calkowicie nieoplacalna inwestycja, teraz mam vdo za ok 300zl i jestam zadowolony pozdrawiam:p

  3. #13
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Ja kiedyś kupiłem taki czujnik do BMW Z3 z Febi ,nowiutki i okazał sie totalnie uszkodzony. Zwróciłem go do sklepu na gwarancji i przyszedł drugi ale na szczeście już sprawny. Dążę do tego ,że nawet w Febi zdarzają się buble.

  4. #14
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2010
    Posty
    154
    BMW
    e38 740
    Skąd
    Lublin
    ja kupiłem zamiennik to auto nawet odpalic nei chciało na nim ;) więc albo dobra firma albo używka z gwarancją rozruchową

  5. #15
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez wiekszy Zobacz posta
    ja kupiłem zamiennik to auto nawet odpalic nei chciało na nim ;) więc albo dobra firma albo używka z gwarancją rozruchową
    Zgadzam się z kolegą.To chyba jest najlepsze wyjscie z sytuacji.

  6. #16
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    kupiłem używkę i wymieniłem, jak na razie to pali na "tyk".
    kosaaro

  7. #17
    Zaawansowany Użytkownik Awatar rosomak79
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    433
    BMW
    740i manual M60B40
    Skąd
    Kraków
    Witam
    Na świeżo po wymianie zdam relację-:). Mianowicie zakupiłem ori czujnik na alledrogo (używkę). Objawy przed wymianą były następujące: temperatura dochodziła do 95'C (przy M60B40- 85-90 'C), wskazówka na spalaniu chwilowym wariowała, po zdjęciu nogi z gazu dopiero po chwili zmierzała ku zeru, podczas tego było czuć charakterystyczne szarpnięcie (domyślam się że w tym momencie dawka paliwa była dopiero zmniejszana przez ECU), spalanie zwiększone o jakieś 10-15%. Ogólnie autko jeździło, ale jakieś takie zmulone mi się wydawało-błędu czujnika wałka nie było w INPIE.
    Po wymianie udałem się na przejażdżkę. Rozgrzałem dobrze silnik i zacząłem obserwować. Już po pierwszych metrach zauważalna reakcja na gaz- autko samo rwało do przodu. Wskazówka od spalania chwilowego natychmiast zmierza ku zeru po zdjęciu nogi z gazu. Temperatura z testów 88-90'C, tylko na moment skoczyła na 91'C jak jej depnąłem.
    Ogólnie dziwię się, że błędu jeszcze nie było w INPIE - dziwny objaw uszkodzenia czujnika wałka. Zamierzam jeszcze wyzerować adaptację i od początku ustawić mapy w sterowniku lpg. Za kilka dni dam znać czy spalanie również się zmniejszyło.
    Następnym razem kupię już nowy ori czujnik który w ASO kosztuje ~430zł, na razie liczę na to że ta używka troszkę pochodzi.
    Trochę się rozpisałem, ale być może ktoś będzie miał podobne objawy uszkodzenia czujnika wałka rozrządu i przyda się takie info.
    Pozdrawiam

  8. #18
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    U mnie autko chodziło super tylko nie odpalało za pierwszym razem tylko za trzecim , błąd w INPIE wyskakiwał
    kosaaro

  9. #19
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez kosaaro Zobacz posta
    U mnie autko chodziło super tylko nie odpalało za pierwszym razem tylko za trzecim , błąd w INPIE wyskakiwał
    HHmmmmm Co kraj to obyczaj :)

  10. #20
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Cytat Zamieszczone przez rosomak79 Zobacz posta
    temperatura dochodziła do 95'C (przy M60B40- 85-90 'C), wskazówka na spalaniu chwilowym wariowała, po zdjęciu nogi z gazu dopiero po chwili zmierzała ku zeru, podczas tego było czuć charakterystyczne szarpnięcie (domyślam się że w tym momencie dawka paliwa była dopiero zmniejszana przez ECU), spalanie zwiększone o jakieś 10-15%. Ogólnie autko jeździło, ale jakieś takie zmulone mi się wydawało-błędu czujnika wałka nie było w INPIE.
    Pozdrawiam
    Czy przy zdejmowaniu nogi z gazu zawsze było szarpnięcie? U mnie tego nie ma ale występuje opóźnienie między zdjęciem nogi z gazu a zamknięciem wtryskiwaczy z tym że wydawało mi się to normalne. Natomiast uważam że auto muli poniżej 4tys i reakcja na gaz jest słaba. Dość daleko trzeba pedał wcisnąć żeby coś zaczęło się dziać. Sprawdzałeś ile ohmów ci wyskakuje na starym czujniku? Mi w sumie silnik pracuje w większości bez zarzutu ale mam wrażenie że mogłoby być lepiej.

Podobne wątki

  1. [silnik] czujnik wałka korbowego
    Przez adrespatryka w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 14-05-2012, 08:37
  2. Brak mocy!!! Czujnik położenia wałka.
    Przez pablo_k3 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 19-06-2010, 16:00

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •