Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [mechanika] Tłuczenie w tunelu środkowym

  1. #1

    [mechanika] Tłuczenie w tunelu środkowym

    Jak odpalam auto to parę chwil mi cos tłucze w tunelu środkowym ( mniej więcej na środku lub tuż za fotelami przednimi). Po chwili się ucisza i jest ok. Taki sam dźwięk jest jak przejeżdżam np przez torowisko lub podobną nierówność. Słychać pojedyńcze uderzenie, jakby wał o coś stukał lub jakiś inny element w tunelu środkowym. Co to może być?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    poduszka skrzyni biegów lub osłony termiczne tłumików
    Pzdr
    Chester

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    podwieszka walu jest do wymiany, moze jeszcze dojsc przegob gomowy przy skrzyni do ktorego sie wal przykreca

  4. #4
    A dużo jest przy tym roboty? Droga to może być usługa?
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    najlepiej podjechac gdzie na kanał lub podnośnik i sprawdzić poduszki skrzyni lub osłony - gdy to będzie sprawne to szukać dalej i wtedy to już droga sprawa. Same poduchy i wymiana nie powinna być droga ponieważ wszystko jest na wierzchu a i poduszki nie sa drogie. Gorzej jak będzie coś głębiej - trzeba wydech ściągać. Jesli tłuczenie dochodzi przy odpalaniu silnika oczywiście na postoju to raczej coś z mocowaniem elementów. Wał nie pracuje na postoju i wtedy odpada taka możliwość, że podpora wąłu lub sprzęgło gumowe pomiędzy skrzynią a wałem jest zerwane..

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    77
    mam ten sam problem i mechanicy z wrocławia z legnickiej powiedzieli mi że to poduszka ale dokładnie tego nie badali

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    202
    BMW
    E38 740iA 97r
    Skąd
    WSC
    U mnie było odentycznie, okazało się że obejma która łaczy wydechy, uderzała o podporę ukladu wydechowego, obejmę przesunąlem o dosłownie 1cm i do dziś cisza.

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    dokladnie, jak nie wejdziesz pod spod to nie bedziesz diokadnie wiedzial

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    Witam, Waldek z Kielc. Najprawdopodobniej stuki pochodzą od uderzeń rur wydechowych. W końcowym przebiegu są skręcane objemkami z tlumikami. Niewielka zmaiana ulożenia może powodować lekkie uderzenia o elementy spodu samochodu i slychać pod tunelm środkowym. Trzeba poruszyć na kanale rurami w pionie i zobaczyc czy mają odpowiedni luz od spodu .Poluzowac obejmy i ustawić wlaściwy profil. Pozdrawiam. Waldek

  10. #10
    Dzięki wszystkim za rady i wskazówki. Na dniach podjadę do warsztatu, autko do góry i będzie badanie :) Po wszystkim poinformuje o diagnozie.
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •