Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9

Wątek: ładowane akumulatora

  1. #1
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city

    ładowane akumulatora

    no i pierwszy klops. myślałem na poczatku ze to akumulator sie skończył. sprzedawca mi powiedział ze zmienił go kilka miesięcy temu na nowy AGM . ale ładowanie pokazywało mi na testach w zegarach 11,3 czasami do 12 dochodziło . podładowałem aku w innym aucie bo nie mam ładowarki na agm i wsadziłem do e65 patrze ładowanie 13,6 potem 14 a po jakiś 5 km skoczyło do 15 a potem znowu 11,3 i tak po kolejnych 5 kilometrach zaczęło mi odłączać po kolei systemy abs był chyba jako pierwszy potem dd na końcu sgasły światła wywaliło błąd na monitorze zeby do aso pojechać i potem na czerwono skrzynia biegów i auto sie zatrzymało na szczeście 200 m od domu . zmiana aku na inny z autka pod domem i dojechałem . pytanie czy to może być wina alternatora czy może tego ze np poprzedni właściciel jak zmieniał aku to mógł nie zakodować ze jest nowu aku???? na allegro używki alternatory po 1100 zł , ciekawe ile regeneracja z demontazem i montazem . przebieg do 206 tyś rozmawiałem z Sebkiem , wierdził ze jemu tez mniej wiecej przy takim przebiegu wysypał sie alternator jak było jest w was ?
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    co ma kodowanie aku do napięcia ładowania. Jeżeli skacze od 15 do 11 voltów, to może być regulator, niekoniecznie od razu diody. Nie wiem czy w e65 są oddzielne regulatory, jeżeli tak to groszowa sprawa.

    11-12 voltów to ma sam aku bez ładowania, czyli w tych momentach miałeś brak ładowania w ogóle.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    w e65 jest tak ze musisz zakodowac a aucie jaki masz akumulator zeby sterownik wiedział jakim napieciem ładować . tak mi sie wydaje . może to ten system zawodzi a sam alternator ładuje tyle ile mu każe komp
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  4. #4
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    Regulator napiecia jest w srodku w alternatorze.
    Pozdrawiam, Sebek

    Masz pytanie lub problem odnośnie funkcjonowania forum, współpracy ...
    Proszę o kontakt ze mną .!


  5. #5
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    czyli z 1500 peknie spokojnie na naprawę :( ponoc chłodzony cieczą . ciekawe czy z 750 e38 będzie pasował alternator :)
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

  6. #6
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Na pewno żaden system nie będzie zmieniał napięcia ładowania alternatora, bo musiiałby tam być co najmniej prosty układ przetwornicy, która byłaby sterowana impuslowo przy takim prądzie co w alternatorze w aucie jest bezsensem i drogim rozwiązaniem. Poza tym zawodnym i nikt by się w takie pierdoły nie bawił. Koduje się pewnie po to, żeby kasę wycisnąć z użytkowników lub, żeby komputer liczył energię pobraną z aku. Alternator sam w sobie musi być prosty, ponieważ nie sprawdziłby się w motoryzacji. Nie róbmy z BMW statku kosmicznego. Jeżeli regulator jest wymienny, to nawet jak jest w środku to rozbierasz na stole i wymieniasz. Jeżeli natomiast jest niewymienialny to trzeba założyć nowy alternator.
    pozdrawiam Bartek

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Akumulator testujcie na włączonym silniku na włączonych światłach, na biegu jałowym i na niskich obrotach powinien wykazywać napięcie ładowania od 14 V do 14,4 V jeżeli jest mniej to akumulator nadaje się do wymiany ponieważ już nie można go naładować tak szybko i tak bardzo jak nowy.
    Alternator ma wbudowany ogranicznik napięcia. W układach nie może być więcej niż te 14,4 V. jeżeli pojawia się te 15 V jak wspomniałeś wcześniej to oddaj lepiej alternator do regeneracji bo inaczej zasiarczysz akumulator
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 13-08-2012 o 20:52

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    161
    BMW
    e65 3.0D 2003r marzec 218km
    Skąd
    bialystok / uk
    witam! ja ostatnio u siebie przerabialem takie cyrki. jezeli skacze napiecie i wywala Ci bledy, to na 99% regulator. ja u siebie zrobielm tak: podlaczylem miernik pod maska i wzialem go do srodka i na przejazdzke. napiecie spadalo do 11-12v, potem bylo normalnie, a jak wskakiwalo na 16-19v to od razu wywalalo mi wszystkie mozliwe bledy po kolei. auto broni sie przed whsokimi napieciami i odcina elektronike zeby nic sie nie spalilo. w moim przypadku 730d z 2003r zakonczylo sie to na 220zl za regulator. z tym ze u mnie jest zwykly, nie chlodony wods, wymiana zajela mi 20min bez wyjmowania alternatora. mam namiar na goscia co sprzedaje tylko regulatory, jak cos to pisz na priv.
    pozdro

  9. #9
    Vip Vip Awatar szczurek
    Dołączył
    Aug 2009
    Posty
    1,336
    BMW
    e38 740d e39 525d e65 745i pędzlem malowana m5 sznicer gangsta stajl
    Skąd
    wrocek city
    winien jest regulator , ktory jest nie do dostania! jak moze nie byc czesci zamiennej? na poczatku mechanik twierdzil ze nie znalazl nigdzie ja dzwonilem chyba w 15 miejsc i dupa. nie bede kupowal przeciez uzywanego alternatora to za 15 minut moze stac sie to samo . wymienial ktos moze taki regulator? nr czesci foon 255203



    -----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    edit
    jest i regulator napiecia. dla zainteresowanych brak zamiennika bosch koszt 400 zł
    jak ktoś bedzie potrzebował to wkleje telefon do człowieka który takie rzeczy sprzedaje szkoda ze takie drogie ale jak mus to mus
    Ostatnio edytowane przez szczurek ; 30-08-2012 o 21:04
    codziennie rano budzę się piękniejszy, ale dzisiaj to już przesadziłem :P

Podobne wątki

  1. Odłączenie akumulatora
    Przez olejus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 14-09-2014, 13:53
  2. Wymiana akumulatora
    Przez wisior w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 05-03-2012, 21:20
  3. Zdjęcie dodatkowego akumulatora
    Przez PawelM. w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 19-09-2011, 12:31
  4. ikonka akumulatora
    Przez _michaś_ w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-12-2010, 16:38
  5. Ładowanie akumulatora
    Przez Individual23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 42
    Ostatni post / autor: 17-03-2010, 19:35

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •