Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: E32 w Biurze Ochrony Rządu/polskich instytucjach państwowych

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa

    E32 w Biurze Ochrony Rządu/polskich instytucjach państwowych

    Witam

    od jakiegoś czasu poszukuję bez powodzenia wszelkich informacji na temat służby BMW E32 w BOR albo innych instytucjach państwowych. O tym że E38 czy E65 pełniły/pełnią służbę do dziś jest powszechnie wiadomo. Czy ktoś z forumowiczów ma jakieś informacje nt E32, a w szczególności:
    - czy E32 było kiedykolwiek wykrzystywane do przewożenia najważniejszych osób w państwie?
    - jakie wersje wyposażeniowe/silnikowe były w użyciu?
    - co się stało z tymi autami po zakończeniu służby?
    - mile widziane zdjęcia

    z góry dziękuję za wszelkie informacje

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    104
    BMW
    750 e38
    Skąd
    szprotawa
    Blog
    1
    i o takie rzeczy pyta warszawiak .........z tego co mi wiadomo w rzadzie były lancie a później juz E38

  3. #3
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    Spróbuję się czegoś dowiedzieć czy były takowe. :p Jeśli były to po swoim "okresie użyteczności" przeszły zapewne do innych służb albo jakoś trafiły z wyprzedania ich do rąk prywatnych. Ale z tego co aktualnie wiadomo to nie było E32'ek w BOR'ze. Lancie były ale rządowe a nie z BOR'u a to różnica...

  4. #4
    Vip Vip Awatar avecezarave
    Dołączył
    Feb 2010
    Posty
    1,614
    BMW
    E32 740iL `93
    Skąd
    Mińsk Mazowiecki
    Blog
    27
    A ja wiem od pewnej szychy w Borze że woził jakiegoś tam ministra E32, bo jak zobaczył moją to mi się tym pochwlił :-)
    [IMG]http://img408.imageshack.us/img408/1048/dsc0188v.jpg[/IMG 7er

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Co druga na allegro to wersja BOR, albo z Polskiego Rządu ;)

  6. #6
    Vip Vip Awatar Patromierz
    Dołączył
    Jun 2011
    Posty
    659
    BMW
    E38 740iA & E65 730d
    Skąd
    Warszawa
    Tak samo co druga jest bez wypadek, od dziadka z niemiec i niepalone w środku a potem wiadomo jak jest na żywo... Były volva, nawet peugeot się przewinął...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar sz4l0ny
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    2,755
    BMW
    e32
    Skąd
    Kraków
    Czemu koniecznie BOR i "najważniejsze osoby"?

    Nie jest tajemnicą, że te auta były wykorzystywane w wiadomy sposób, jednak początkowe lata produkcji (czyli świetności modelu wynikającej z rozwiązań i poziomu którym jeszcze nie dorównały konkurencyjne marki) przypadały na okres, w którym nikomu nie zależało na kodowaniu kto i kiedy do czego wsiada i czym go wożono.

    Dość szybko pojawiło się większe i bardziej prestiżowe W140, z którym ten model nie mógł konkurować o pierwsze skrzypce, więc może stąd przyczyna supremacji e32 w rządzie - do której nigdy nie doszło.

    Furorę e32 zrobiło natomiast już chwilę później, gdy przejął je z lubością światek przestępczy i kwiat bandyterki początku lat '90, co zresztą znalazło odzwierciedlenie w kilku kultowych polskich filmach obrazujących tamten okres.
    I tak półświatek mielił ten model przez następne 10 lat, po czym przyszedł czas bonda, którego wypiera właśnie X5.

    Co do reszty pytań z początku wątku, jest takie auto 30 km od centrum Warszawy, jeździło w konsulacie, 750 lang, w wersji odpowiedniej dla pełnionej funkcji.
    Z tego co mi wiadomo wrasta w ziemię, ale ktoś uparcie trzyma na nim rękę i nie jest na sprzedaż. Mnie to wystarcza, zdjęć niestety nie będzie, bo gdyby była na sprzedaż... :D
    Czarne e32 w benzynie!


  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,249
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Nie przypiminam sobie E32 za to doskonale pamiętam przedłużane Volva 740 (?), które w tamtym czasie "woziły najważniejsze osoby w państwie".




    ~ wysłane poprzez Tapatalk

  9. #9
    Super Moderator Awatar olejus
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,698
    BMW
    BIEMDABLJU SEVEN FOUR FIVE
    Skąd
    Wrocław
    Z tego co ja pamiętam to Olechowski , Oleksy , Zych , Małachowski poruszali się Lanciami. Zresztą Prezes NIK W.Pańko w takiej Lanci zginął. Pomijając fakt, że ustalono potem że to był jednak wybuch :) i w ten sposób nie mógł przekazać dzień później na posiedzeniu Sejmu informacji dot. śledztwa Falzmanna (przeciwnik Michnika i spółki) .
    Ostatnio edytowane przez olejus ; 14-08-2012 o 10:02
    Pić trzeba ! Jeść można !

  10. #10
    Damian Vip Awatar vramzes
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    2,946
    BMW
    BMW E36 320 , EX : e32 730 iA , e38 730i manual, e32 730 Shadow Line
    Skąd
    BRALIN
    Może ktoś pamięta ten wątek jak jedna e32 była do sprzedania która ponoć jezdził Jaruzelski???może to jakiś trop?

Podobne wątki

  1. [pozostale] Prosba o pomoc i opinie przy poszukiwaniach e65 w polskich ogloszeniach.
    Przez paulo79 w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 67
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 20:15
  2. Kolejna,angielska 7 w polskich rekach:)
    Przez biemdabljufan w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 08-10-2009, 00:17

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •