Strona 1 z 9 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 81

Wątek: 750 za ile kupić do renowacji?

  1. #1
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków

    750 za ile kupić do renowacji?

    Witam
    Od jakiegoś czasu noszę się z myślą, czy oprócz E65 nie kupić jakiejś starej E32 w słabym stanie i hobbystycznie jej powoli nie remontować. I tutaj pytanie do was, ponieważ nie znam się na E32. Jaką kwotę wydalibyście na auto właśnie do takiej "zabawy"? I co mogłoby w takim aucie być nie tak, żeby koszty remontu nie przekroczyły sensowności takiego hobby. Wnętrze pewnie może być nawet zniszczone, bo to można powymieniać wszystko, masa elementów jest na internecie, a co z silnikiem? Jakie są koszta remontów? Nie potrzebny mi przysłowiowy "stan igła", tylko auto nawet w słabym albo bardzo słabym stanie które sukcesywnie można remontować i doprowadzać do dobrego stanu. Nie jestem mechanikiem ale sporo rzeczy chciałbym zrobić sam w miarę możliwości czasu i umiejętności. Najbardziej interesuje mnie 750 zwykła albo w longu, bo nigdy nie miałem V12 a to jednak klasyka.

    pozdrawiam znawców :)

  2. #2

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Dzięki :D Miła lektura na wieczór się zapowiada! :D

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    109
    BMW
    e38
    Skąd
    Poznan
    Kup auto z dobrym nadwoziem. Niech nie jest pognite, nie ma dziur w podwoziu, nie jest po mocnym dzwonie. To podstawa, bo nadwozia w praktyce nie naprawisz. Zas podarte skory mozesz wymienic, wyposazenie jesli bedzie kiepskie - dolozyc sobie, slizgajacy sie automat naprawic, nawet jesli silnik bedzie zarzniety to kupisz drugi za 2000zl. A z dziurawym, przekoszonym, spawanym z cwiartek nadwoziem nic nie zrobisz. Dlatego proponowalbym sie skupic na stanie nadwozia - reszte mozna sobie pozniej powoli robic.

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    O taką odp mi chodziło, dzięki sln ;)

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar prezE32s
    Dołączył
    Sep 2008
    Posty
    1,899
    BMW
    Było 750iA, A8 4.2 D2 FL, Phaeton 3.2 V6, E270CDi W211 Avantgarde, jest: Phaeton 5.0 V10 TDi
    Skąd
    Chojnów
    Ja swoją ostatnio sprzedałem za 4500zł 1992.r. . Była do lekkiej renowacji, u mnie w rodzinie od 10 lat i przez te lata bez żadnego dzwona. Tak więc wydać trzeba od 3000-5000zł w zależności od roku no i stanu.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Tak właśnie myślałem, za te fundusze powinno się kupić coś w sam raz. Byle nie zgnite bardzo. Zacznę się rozglądać za czymś po internecie, ale 750 V12 mało niestety jest, nie mówiąc już o longu :/

  8. #8
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,247
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Ja te tematy rzuciłem właśnie z uwagi na silnik, który zamierzasz wybrać. V12 to BARDZO kosztowna zabawka, szczególnie w zaniedbanych egzemplarzach. Stracisz nerwy, czas i pieniądze, a efektu możesz nie uzyskać, więc chyba lepiej od razu wybrać dobrze utrzymany egzemplarz.

  9. #9
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Tak żebyś wiedział jakie są koszta to silnik M70 dół ma pancerny, który nigdy nie zawodzi. Od uszczelek pod głowicami wraz z całą resztą ku górze, remont głowic, nowe części z ASO zmieścisz się z remontem w tej chwili spokojnie 10 tyś plus minimum 1 tyś z robocizną. A znam kilka patentów, żeby jeszcze zejść z tej ceny. Masz wtedy praktycznie nowy silnik i to jest w tej chwili najtańsze V12 na rynku, więc nie jest źle.

    Dla przykładu jakbyś chciał to samo zrobić w mietku 6 litrowym z W140 to możesz się nie zamknąć w 20 tysiącach, więc różnica jest kolosalna. Pomijam na przykład fakt, że jeden z tylnych wahaczy Lemfordera to tego mietka kosztuje 1400 PLN.

    Za te pieniądze niemalże zakładasz cały nowy zawias do e32 również z Lemfordera jeżeli masz dostęp do rozsądnych cen.

    Więc jeżeli chcesz e32 na klasyka to bierz M70, a resztę pomożemy na forum, w końcu niektórzy zęby na tym silniku zjedli :)

    Oczywiście auto musi być bez rdzy, e32 ma za dużo zakamarków, jeżeli już rdzewieje to tej batalii nie wygrasz.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 13-08-2012 o 19:30
    pozdrawiam Bartek

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    Dzięki panowie za odpowiedzi. Tak, szukam klasyka i raczej chciałbym V12. Wiem, że koszta są spore, ale to i tak jest mniej niż nowy fiat panda z salonu, a mamy tutaj limuzynę z dwunasto cylindrowym silnikiem. V8 mam na codzień a chcę czegoś specjalnego. I to chyba powinno być V12.. Gra chyba warta świeczki.
    Ostatnio edytowane przez euro_tuned ; 13-08-2012 o 19:35

Podobne wątki

  1. [mechanika] Ile płynu chłodzącego w e38 750
    Przez Johnny_Bravo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 10:45
  2. [E32] Za ile mogę sprzedać 750 e32?
    Przez prezE32s w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 10:26
  3. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 08:44
  4. Ile litrów oleju ? ile płynu?
    Przez orson w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •