Strona 4 z 9 PierwszyPierwszy ... 23456 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 31 do 40 z 81

Wątek: 750 za ile kupić do renowacji?

  1. #31
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Zgadzam się z tym co napisał ttrol. Mi się udało wyrwać dobrą bazę w PL, ale doprowadzenie do ideału pochłonie trochę PLN. Jak na razie przez rok poszło ok. 6000 PLN. Ale wiele to moje fanaberie, dorabianie dywaników na zamówienie w DE, nowa szyba przednia z ASO itp itd. Nie liczę tu wydechu który dostałem z autem od poprzedniego właściciela i on sam w ASO kosztuje 6000 PLN.
    Ale auto jest traktowane kolekcjonersko i na kompromisy nie ma miejsca. Wolę z czymś dłużej poczekać i zrobić porządnie niż stosować półśrodki.
    Perspektywy na przyszły rok są na jakieś kolejne 5-6 tyś lekko. Jak to się porobi będziemy liczyć dalej.

    Pamiętaj też że wszystko co mechaniczne można naprawić lub wymienić. Jedynie kwestia kosztów. Natomiast kiepska buda czy zniszczone wnętrze to już wiekszy problem chociaż w tym drugim przypadku też idzie coś poradzić.

    Pamiętaj też że wielu mechaników nie lubi M70 ze względu na trudny dostęp do niektórych rzeczy. I mogą oni sobie liczyć sa serwis tego auta niebotyczne pieniądze. Ważne żeby mieć kogoś zaufanego.
    Ostatnio edytowane przez qba ; 14-08-2012 o 15:42

  2. #32
    Smerf Czepialski Awatar tuczi77
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    12,252
    BMW
    E32 740iA
    Skąd
    ONA --> DW
    Blog
    1
    Cytat Zamieszczone przez euro_tuned Zobacz posta
    myślałem, że tak z 15tys zł bym dał. Mówisz że, 20 to minimum. Jestem w stanie to przełknąć
    Takie kwoty same w sobie nie gawrantują niczego, ale na pewną są dobrą prognozą na szczęśliwe zakończenie ;) Niejeden raz czytaliśmy na tym forum podobne deklaracje, z których "ukończone" projekty można z pewnością policzyć na palcach jednej dłoni, dlatego też musisz nam wybaczyć początkowy sceptycyzm... Ja będę trzymał kciuki! ;)

  3. #33
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Te dwie e32 z ogłoszeń nie są bazami do odnowienia,auta utrzymane w perfekcyjnym stanie wymagające jedynie wymiany elementów eksploatacyjnych,płyny,filtry itp.Jeśli masz zamiar i tak kłaść nowy lakier,remontować zawieszenie,silnik od podstaw czy szyć nową skórę kupno e32 za 5 tyś euro mija się z celem.
    http://www.autoscout24.de/Details.as...68552300000000
    http://www.autoscout24.de/Details.as...82053150000000
    http://www.autoscout24.de/Details.as...95126210000000
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  4. #34
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    No właśnie.. to co ttrol podałeś to one są po prostu boskie, ale od razu do jeżdżenia.. a ja nie tego do końca tak jak pisałem szukam.. jak widać za 25tys można kupić w naprawdę świetnym stanie.

  5. #35
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez marek1132 Zobacz posta
    Te dwie e32 z ogłoszeń nie są bazami do odnowienia,auta utrzymane w perfekcyjnym stanie wymagające jedynie wymiany elementów eksploatacyjnych,płyny,filtry itp.Jeśli masz zamiar i tak kłaść nowy lakier,remontować zawieszenie,silnik od podstaw czy szyć nową skórę kupno e32 za 5 tyś euro mija się z celem.
    http://www.autoscout24.de/Details.as...68552300000000
    http://www.autoscout24.de/Details.as...82053150000000
    http://www.autoscout24.de/Details.as...95126210000000
    Widzisz każdy widzi to inaczej, ja znam e32 od podszewki i w tych co ja podesłałem też bym znalazł wiele usterek wymagających naprawy lub wymiany, nikt nie sprzedaje aut 20 letnich aut gotowych do jazdy po wymianie płynów, szczególnie Niemcy, gdzie roboczogodzina pracy serwisu oscyluje wokół 100 Euro. Natomiast wiem, że nie każdy jest takim pedantem jak ja i potrafi na wiele rzeczy przymknąć oko.
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 14-08-2012 o 16:59
    pozdrawiam Bartek

  6. #36
    Doświadczony Użytkownik Awatar marek1132
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    1,939
    BMW
    BMW e32 735 iL
    Skąd
    Częstochowa
    Cytat Zamieszczone przez ttrol Zobacz posta
    w tych co ja podesłałem też bym znalazł wiele usterek wymagających naprawy lub wymiany
    Zgadza się dlatego wysoka cena nie jest zawsze wykładnikiem stanu samochodu , niekiedy nie warto przepłacać skoro i tak trzeba włożyć sporą sumę pieniędzy.
    "Myślenie to najcięższa praca z możliwych i pewnie dlatego tak niewielu ją podejmuje." - Henry Ford

  7. #37
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    moim zdaniem kupno za kilkanaście tyś. e32 i ładowanie w niego kolejnych w nadziei że za kilka lat stanie się klasykiem i unikatem jest troche bez sensu .nie ma się co łudzić że za 10 lat e32 będzie osiągać jakieś gigantyczne ceny .moim zdaniem decydując się na renowacje warto wybrać coś bardziej unikalnego np.e24,e31 ,mb126SEC ,ITP

  8. #38
    Doświadczony Użytkownik Awatar euro_tuned
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    1,535
    BMW
    F02 750Li xDrive
    Skąd
    Kraków
    jędrek na forum 7er powinieneś zostać zlinczowany, że nie wybrałbyś E32 :D a tak na poważnie to może masz trochę racji, ale miłość do siódemki wygrywa..

  9. #39
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Podejrzewam, że koledze euro_tuned nie chodzi o inwestycję na przyszłość.

    Odnoście e65 to wątpię, żeby były kiedyś zadbane jeżdżące klasyki 20 letnie. Utrzymanie e32 w stanie technicznym idealnym jest drogie jak na polskie warunki, a poziom komplikacji jest dużo niższy od e65. Nawet jeżeli to drugie będzie równie mało awaryjne i trwałe jak e32 raczej nie będzie entuzjastów ładowania worka pieniędzy w to auto za 10 - 15 lat. Należy pamiętać, że dużo elementów do naszych aut jednak jest do dostania tylko w ASO, a ich polityka ciągłego wzrostu cen części nie sprzyja utrzymywaniu starych egzemplarzy.

    Jest jeszcze jeden aspekt o którym nie było tu mowy. Moje pokolenie w latach osiemdziesiątych kochało auta zagraniczne, bo były tak osiągalne jak dziś lot w kosmos dla każdego z nas. Dzięki temu do dziś większą wartość dla mnie stanowią auta z tamtych lat niż te nowe z salonu. Pomijam fakt, że wtedy każde auto było jedyne w swoim rodzaju, a dziś wszystkie są podobne. Ponadto pokolenie, które dorasta obecnie traktuje auta jak medium do poruszania się na które stać każdego i nie musi tylko marzyć o katalogach przywiezionych przez wujka na gwiazdkę. Nie ma zatem tej więzi emocjonalnej jak kiedyś.

    Jednakże osobiście nie mam nic do e65, sam chciałem kiedyś kupić.
    pozdrawiam Bartek

  10. #40
    Zaawansowany Użytkownik Awatar qba
    Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    692
    BMW
    E32 750iL, E46 330Ci
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    moim zdaniem kupno za kilkanaście tyś. e32 i ładowanie w niego kolejnych w nadziei że za kilka lat stanie się klasykiem i unikatem jest troche bez sensu .nie ma się co łudzić że za 10 lat e32 będzie osiągać jakieś gigantyczne ceny .moim zdaniem decydując się na renowacje warto wybrać coś bardziej unikalnego np.e24,e31 ,mb126SEC ,ITP
    A moim zdaniem ma sens. W tej chwili tak naprawdę na palcach jednej ręki można policzyć ładne E32 w PL. Natomiast E24, SECów itp. są dziesiątki. Nie mówię że to złe auta bo sam się przymierzałem poważnie do E24. Poza tym coraz częściej ładne ("kolekcjonerskie") E32 750iL w Niemczech kosztuje w przedziale 12-19000 EUR. I jest ruch w ogłoszeniach, bo śledzę je od roku, więc wiem co mówię. Pomijam fakt, że tych aut w danym momencie jest do sprzedania raptem kilka sztuk (mowa o wersji iL). Porównawszy to do SECów i E24 okazuje się*że 750iL jest rzadszym autem niż one.

    E31 to osobna kwestia bo to absolutnie piękne auto i w ładnym stanie jest już w tej chwili mega rarytasem.

Podobne wątki

  1. [mechanika] Ile płynu chłodzącego w e38 750
    Przez Johnny_Bravo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 05-11-2012, 10:45
  2. [E32] Za ile mogę sprzedać 750 e32?
    Przez prezE32s w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 27
    Ostatni post / autor: 27-02-2012, 10:26
  3. Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 09-10-2010, 08:44
  4. Ile litrów oleju ? ile płynu?
    Przez orson w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 22-12-2008, 13:56

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •