Pokaż wyniki od 1 do 10 z 10

Wątek: e32 m30 szarpie na lpg po rozgrzaniu [sekwencja]

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    33
    BMW
    e32 740i
    Skąd
    Legnica

    e32 m30 szarpie na lpg po rozgrzaniu [sekwencja]

    Witam mam problem z moją e32 m30b35, gdy silnik jest zimny chodzi bardzo ładnie na lpg i benzynie lecz po mocnym rozgrzaniu silnik na wolnych obrotach bardzo nierowno chodzi, na P lub na N da sie wytrzymac ale na D podczas postoju az cała buda skacze. Po podłączeniu sie do centralki gazowej zauwazylem ze czasy otwarcia wtrysków podczas pracy na benzynie są rowne na wolnych obrotach lecz po wrzuceniu lpg czasy skaczą co widac na wykresie. gdy wykres skacze to auto szarpie identycznie jak te skoki są. Gdzie szukac problemu ?
    Praca na benzynie


    Praca na gazie


    Przełączenie z gazu na benzyne


    Tak wygląda moja mapa


    Jesli zle wkleilem fotki to przepraszam ale robie to pierwszy raz i z gory dziekuje za pomoc.

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    98
    BMW
    740iA
    Skąd
    podlasie
    Jakie komponenty instalacji??

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    33
    BMW
    e32 740i
    Skąd
    Legnica
    centralka zenit wtryski valtek czerwone reduktor kme nie pamietam jaki w kazdym razie trzyma cisnienie 1,3
    dodam jeszcze raz ze dzieje sie tak tylko przy mocnym nagrzaniu silnika (jakies 7-10km)
    Ostatnio edytowane przez maciek9955 ; 14-08-2012 o 17:26

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    98
    BMW
    740iA
    Skąd
    podlasie
    Po mojemu to ciśnienie opuścić w dół, dysze we wtryskiwaczach rozwiercić, wtryski skalibrować i na nowo ustawić wszystko na drodze.
    Daj zdjęcia jak jest zamontowana to pewnie znajdzie się więcej błędów.

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    33
    BMW
    e32 740i
    Skąd
    Legnica
    znalazlem słabo wpiet wtyczke od sondy i zaczela oscylowac gdy wczesniej stała na 0,57v cały czas, myslalem sobie "bingo znalazlem przyczyne!!!:D" zrobilem reset komputera jazda na benzynie zebranie map, jazda na gazie rowniez zebranie map, silnik odzyskał moc :] myslalem ze juz z glowy a tu zajezdzam pod dom parkuje i sobie mysle ze potrzymam go chwilke na D i sprawdze czy dalej szarpie, mija chwilka i problem wraca :( i na benzynie to samo. Nawet po wykresie sondy widac takie szarpnięcia wykresu jakby gdzies cos walilo zaklocenia, przerywalo lub cos w ten deseń. Było ciemno wiec zaglądam pod maske no i po kablach tańczą iskry... :( dziwne bo kazde auto jakie mialem to zuzyte kable objawiały sie zawsze na zimnym silniku, najczesciej o poranku gdzy powietrze wilgotne a tu odwrotnie. Co o tym myślicie?

    Czy moze byc to spowodowane czujnikiem halla?
    Ostatnio edytowane przez maciek9955 ; 18-08-2012 o 09:32

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    33
    BMW
    e32 740i
    Skąd
    Legnica
    Witam ostatnio skojarzyłem sobie to szarpnie z regulacją luzów zaworowych lecz po regulacji malutko jezdzilem wiec nie powiązałem sobie tych faktów ze sobą. Luz ustawiłem o,25 ssący 0,30 wydechowy czy to moze byc przyczyną ze są za ciasno zawory ? zauwazylem ze jak zaczyna szarpac na lpg to na benzynie tez potrafi przez jakis czas albo jak jade jednostajną predkoscią ( zawory sie chlodzą) i zatrzymyje sie na swiatlach (grzeją sie) po chwili zaczyna szarpac. Co o tym sądzicie ?

  7. #7
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Bardzo możliwe.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    33
    BMW
    e32 740i
    Skąd
    Legnica
    Wyregulowałem zawory od nowa na zimnym wszystkie dałem 0,30. Problem dalej się pojawia...

  9. #9
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zdejmij klemę na 15 minut. Załóż i przejedź się na samej benzynie do dobrego zagrzania i obserwuj zachowanie silnika. Jak na benzynie tego nie ma to wina gazu ale pod żadnym pozorem nie przełączaj na gaz.
    Jaki masz czas wtrysku na benzynie i zagrzanym mocno silniku na biegu jałowy?
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    98
    BMW
    740iA
    Skąd
    podlasie
    Co tu gdybać walą iskry po kablach znaczy się kable do wymiany!!
    Pod obciążeniem objawy wypadania zapłonów się nasilają, a w tym bardziej na lpg (bardzo wrażliwe paliwo)
    PO kablach zapłonowych nie powinny skakać iskry nawet jak się je poleje wodą!!

Podobne wątki

  1. Jakie polecacie świece do 730 V8 z lpg sekwencja ?
    Przez Marek_JWe w dziale LPG / CNG
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 09-07-2011, 00:17
  2. [ LPG] BLOS w M30
    Przez aurel w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 18-05-2010, 23:12

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •