Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: [mechanika] Wymiana oleju w skrzyni biegów (manual)

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32
    Skąd
    warszawa

    [mechanika] Wymiana oleju w skrzyni biegów (manual)

    Witam chce zmienić olej w skrzyni biegów, ktos powiedziałżebym zalał ATF 220 ale to olej do automatu i do wspomagania a ja mam manualna skrzynie, więc jak cos jest do wielużeczy i tak rozbieżnych od siebie to mam pewną wątpliwość. I mam pytanie widziałem jakiś ATF przekładniowy i do dyfra itp. Czy ten jest dobry do skrzyni manualnej. A może wy mi coś doradzicie w tej kwestji, muse zalac 1,25L

  2. #2
    Jak chcesz miec pewnosc, to musisz jeszcze wbic sie pod woz i zobaczyc co jest napisane na nalepce na skrzyni, oraz jakiego koloru jest nalepka. Jast albo zielona, albo pomaranczowa albo zolta. Stawiam ze zielona, ale sprawdz sobie.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32
    Skąd
    warszawa
    Wiem że była jakaś naklejka kolor jasny taka papierowa z prawej od strony pasażera na kołnieżu skrzyni ATF Oil obok pląby na śrubie wkreconej w silnik. Więc nikt nie wymieniał skrzynki ale koloru nie widziałem popatrze to dam cynka bo dziś w robocie jestem więc nie zanórkuje pod autko

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    42
    BMW
    e32
    Skąd
    warszawa
    a i jeszcze jedno niepokoj mnie slady wokół kołnieża poci sie olej i niewiem czy to zimering na wale korbowym ale był rok temu wymieniany czy zimering na wałku sprzęgłowym i musze zwalić skszynke więc tak czy inaczej kiszka

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2008
    Posty
    301
    BMW
    e32, 730, m30b30
    Skąd
    Siemianowice Śląskie
    Na skrzyni powinna byc naklejka jaki olej nalezy zalac. Z tego co pamietam to naklejka jaet od strony pasazera na skrzyni jak podniesiesz auto.

    Pozdrawiam
    Gilu_e32

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    915
    BMW
    740i
    Skąd
    Warka
    dokladnie, musisz zalac taki jaki jest na tej nakleice a nie taki jaki ktos tam zalal

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •