Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: Ciężko odpala na zimnym mocno faluje potrafi zgasnąć

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    49
    BMW
    Bmw E38 735i 1999
    Skąd
    Bydgoszcz

    Ciężko odpala na zimnym mocno faluje potrafi zgasnąć

    Witajcie

    Potrzebuję pomocy w sprawie .

    Wygląda to tak że po nocy chcąc odpalić auto m62 3,5 1999 silnik strasznie kuleje chodzi jakby tylko na kilka cylindrów, potrafi nawet zgasnąć. Po chwili gdy go tak pomęczę auto się rozgrzewa i chodzi normalnie , nie ma różnicy czy na benzynie czy na gazie.

    Kłopot pojawiał się stopniowo coraz mocniej zaczynał kuleć . Z biegiem czasu doszło to do takiego stopnia ze zaczyna gasnąć i staje się to kłopotliwe.

    Dodam jeszcze że jakiś czas temu znajomy podłączał sie kompem do złącza w środku auta obok miejsca na kubki i wyskoczył błąd opisany :

    P1519 - 'A' camshaft position actuator bank 1

    Posiadam inpe i oto wyniki diagnozy jak problem był jeszcze do wytrzymania :







    niedługo dodam błędy z dziś czy coś nowego doszło :/

    miałem problem z pompą paliwa po przeczyszczeniu przestała wyć , ale czy toteż może być przyczyna tego bujania ? Ale wtedy po rozgrzaniu tez by kulał jak by nie dostawał paliwa prawda?

    Kiedyś już czytałem żę złe ustawienie wałków co z tym idzie zła praca vanosów może coś takiego powodować ?

    pozdrawiam

    błędów nowych nie ma dodaje jeszcze kilka informacji :






    Pytanko co oznacza funckja rough i ews 3 start value sunch?
    Najbardziej interesują mnie wartości camshaft position bank 1 i bank 2
    Pozdrawiam

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    odczytaj błędy czy nie masz przypadkiem "wypadania zapłonów" to też jest przyczyną takich objawów. Możesz mieć też problem z ciśnieniem paliwa lub ze zbyt bogatą mieszanką co powoduje zalewanie świec

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    ja miałem taki problem przed wymianą odmy. W końcowej fazie zaczeła kopcic.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    14
    BMW
    moze bedzie siedem
    Skąd
    Katowice/Gdansk
    Witam.U mnie występuje(wał) identyczny problem jak u Ciebie Matimoto.Wymieniłem odmę,świece,silnik był sprawdzany na komputerze czy chodzi na zimnym na wszystkie cylindry,okazało się że wszystkie cylindry pracują.Niestety dalej było to samo.Założyłem używany przepływomierz żeby wykluczyć tą kwestie jak się potem okazało używany przepływomierz jak i mój dotychczasowy jest wadliwy,podaje błędy.Przepływomierz został odłączony i narazie po zapaleniu na zimnym obroty nie falują jest wszystko wporządku.Za dwa tygodnie zamierzam założyć nowa przepływkę. Spróbój u siebie odłączyć przepływomierz ,możliwe ze to on jest winowajcą.Pozdro

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Praktycznie na 100% MAF ,ale odepnij wtyczkę jak kolega Tomasz radził i powinno sie wyjaśnić. Pozdrawiam.

  6. #6
    Początkujący Użytkownik Awatar doman
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    81
    BMW
    730 V8
    Skąd
    Lublin
    Czy jak silnik jest już ciepły i go zgasisz i poczekasz np godzinę czy dwie odpala normalnie czy ma problemy?

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2008
    Posty
    176
    BMW
    e38 735i
    Skąd
    S-c
    Hej!

    Miałem dość długi czas bardzo podobny problem. Silnik mam taki jak Ty (no prawie bo bez VANOSÓW, ale akurat w tym kontekście mniejsza). Oczywiście diagnozowałem go na INPIE, wynik bardzo podobny. Co po kolei zrobiłem
    - świece
    - wtryski
    - cewki
    Te zabiegi nie poprawiły sytuacji. Zacząłem poszukiwania w kierunku "lewego powietrza"
    - wymieniono odmę
    - posprawdzano uszczelki
    Dalej nic...

    Rozwiązanie okazało się dość banalne. Zupełnie przypadkiem odkryta została nieszczelność w kolektorze ssącym (niewielkie pęknięcie - trudno zauważalne na pierwszy rzut oka). Po usunięciu tego pęknięcia jak ręką odjął.

    Dlatego moja rada - sprawdź czy aby wszędzie na pewno masz szczelny silnik. Bardzo być może to jest przyczyną Twoich problemów.

    Gdyby i to nie pomogło to już trzeba by elektronikę rozpracowywać...

    Jakkolwiek by to banalnie nie zabrzmiało, ale czasem niski stan benzyny w zbiorniku może dawać takie objawy (jak się jeździ na gazie to czasem się zdarza - wiem z autopsji). Kiedyś właśnie jak wskazówka pokazywała trochę poniżej 20l (rezerwa jeszcze nie świeciła) znowu zaczął mi kuleć na zimnym - dolałem 15 l Pb i załatwiło problem (biorę tu jednak trochę poprawki na mój wskaźnik, bo musiałem już 2 razy wymieniać bak)
    Pozdrawiam

    fm

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2012
    Posty
    345
    BMW
    e38 750i
    Skąd
    Wałbrzych
    miałem dokładnie to samo w moim e38 3.5 V8 jak bylo mało paliwa a jezdze na gazie to po calej nocy i dniu jak odpalem to potrafil zgasnac... teraz kiedy pilnuje zeby w baku caly czas bylo troche wiecej paliwa problem sie rozwiazal

  9. #9
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    49
    BMW
    Bmw E38 735i 1999
    Skąd
    Bydgoszcz
    czesc

    problem nadal istnieje lecz w bardzo małym stopniu. Poprawiło się znacznie po wynianie świec. Aż wstyd się przyznać . Wcześniej świece kontrolowałem ale "na oko" jak mówi mój dziadek :P to jeden w szpitalu umarł. Jeden z kolegów sugeruje odme . Zauważyłem jak auto odpaliłem w garażu że potrafi zakopcić więc odma zamówiona , w czwartek będzie wymieniona . Dam znać.

    Pozdrawiam

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    49
    BMW
    Bmw E38 735i 1999
    Skąd
    Bydgoszcz
    wymieniona , lecz okazało się że stara była raczej dobra.( membrana cała ) . Co do poprawy hmm . faza obserwacji trwa. Na youtube jest filmik który pokazuje jako objaw zużytej odmy zasysanie przez otwór od bagnetu oleju i takie charakterystyczne bulgotanie. U mnie po wymianie nadal to występuje :/

Podobne wątki

  1. Ciężko odpala-długo kręci
    Przez wilk9585 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2013, 09:21
  2. [mechanika/elektryka] Ciężko odpala
    Przez marcus1328 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 01-08-2012, 09:51
  3. [Mechanika] Ciężko odpala / Nie ciągnie
    Przez Proyer w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 21
    Ostatni post / autor: 29-10-2011, 14:28
  4. Odpowiedzi: 1
    Ostatni post / autor: 25-07-2010, 22:11
  5. [mechanika] ciężko odpala
    Przez tomek26 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 20:01

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •