Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 27

Wątek: nie gaśnie dioda lewarka od biegów bmw e38 740ia 94r

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa

    nie gaśnie dioda lewarka od biegów bmw e38 740ia 94r

    Czytałem już trochę tematów ale nie ma konkretnej odpowiedzi dlaczego nie gaśnie dioda lewarka?czy ktoś może coś podpowiedzieć?
    sławomir

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    122
    BMW
    735ia
    Skąd
    legnica
    jeśli wszystko jest ok to zgasnie po około 15 minutach. w e39 gasła po chwili, w e38 trwa to kwadrans

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    493
    BMW
    brak
    Skąd
    podkarpacie
    a guziki sterowania fotelami tez wam sie swieca?? u mnie gasnie po kilkunastu minutach najpierw z tylu, a po nastepnych kilkunastu gasnie tez z przodu. lewarek bardzo szybko gasnie po kilku minutach zaledwie.

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    a co może być nie ok bo mi w ogóle nie gaśnie
    sławomir

  5. #5
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Moduł GM lub przekaźnik zasilania, jeśli masz fotele w prądzie. Wszystko znajduje się za schowkiem.

    Coboss miał kiedyś podobny problem
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  6. #6
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Cytat Zamieszczone przez hektorek106 Zobacz posta
    Czytałem już trochę tematów ale nie ma konkretnej odpowiedzi dlaczego nie gaśnie dioda lewarka?czy ktoś może coś podpowiedzieć?
    Auto nie przechdzi w maly obieg prady tzw. "nie usypia sie" najpierw sprawdzamy zamki w drzwiach czy bagazniku czy dzialaja prawidlowo np. czy gasnie i zaswieca sie oswietlenie po otwarciu/zamknieciu drzwi/klapy. Sprawdzamy akumulator czy nie ma zwarcia na celach. Sprawdzamy moduly komfortu czy im sie cos nie stalo (sterowanie fotelami pod nimi, od przodu wielkosci pamieci komputerowej rRAMM zamknietych w czarnej skrzynecce).w Jezeli to wszystko jest ok to problem jest glebszy a doszukanie sie usterki doprowadzi do lez nie jednego. A tak zapomnialem, ze zaklocac system moze takze system audio/wideo/navi. Nalezy zmierzyc pobor pradu na klemach akumulatora, po 16 minutach powinien mocno spasc do ok 0.7A jezeli do tego poziomu spadl to po prostu nie przelacza systemu i szukasz w tym co opisalem w pierwszej czesci postu. Jezeli pobor nadal jest na poziomie 1A, 2A lub lepiej to szukasz uszkodzonego urzadzenia na pokladzie wyciagajac po koleji bezpieczniki (po uplywie 16 min) i patrzysz kiedy pobor spadnie. Zamkniecie bagaznika musisz zasymulowac, po otwarciu klapy wciskasz srubokrecem zamek, otwierasz go naciskajac przycisk na zewnatrz klapy.

    PS. obwod zamkniety przechodzi poprzez sterowanie fotelami, ich pamiecia i (jezeli ktos posiada) kolumna elektryczna kierownicy. Jezeli masz cos odpiete lub uszkodzone to takze nie przelaczy, warto sprawdzic czy dzialaja wszystkie przyciski od sterowania foteli, czesta awarja jest obluzowanie plastikowego panelu przy fotelu na ktorym masz przyciski, owe przyciski wychodza ciasno z ramy fotela wiec jezeli nacisniesz ten plastik np. siadajac lub klekajac na nim a on jest luzny to na 100% popekaly wtyczki i wysunely sie z gniazd przyciskow, nie ma przejscia... nie ma pradu... nie ma spokojnego snu bawarki.
    Ostatnio edytowane przez coboss ; 11-08-2012 o 15:33

  7. #7
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    po 16 minutach powinien mocno spasc do ok 0.7A
    Raczej do 0,07A, 700mA to za duża wartość. Przyjmuje się, że do 100-150mA jest dopuszczalne


    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    otwierasz go naciskajac przycisk na zewnatrz klapy.
    Jeśli nie ma hydroklapy to nic mu to nie da. Zamek klapy tylnej otwiera silnik dociągania.
    Żeby otworzyć później zamek to wystarczy taką fasolkę na samym zamku przekręcić, albo przekręcić kluczyk w zamku klapy.



    Cytat Zamieszczone przez coboss Zobacz posta
    PS. obwod zamkniety przechodzi poprzez sterowanie fotelami, ich pamiecia i (jezeli ktos posiada) kolumna elektryczna kierownicy. Jezeli masz cos odpiete lub uszkodzone to takze nie przelaczy, warto sprawdzic czy dzialaja wszystkie przyciski od sterowania foteli, czesta awarja jest obluzowanie plastikowego panelu przy fotelu na ktorym masz przyciski, owe przyciski wychodza ciasno z ramy fotela wiec jezeli nacisniesz ten plastik np. siadajac lub klekajac na nim a on jest luzny to na 100% popekaly wtyczki i wysunely sie z gniazd przyciskow, nie ma przejscia... nie ma pradu... nie ma spokojnego snu bawarki.
    Chyba jednak coś Ci się wydaje. Spokojnie można fotele odłączyć a uśpić i tak się musi
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  8. #8
    Vip Vip Awatar coboss
    Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    4,002
    BMW
    E38 730d
    Skąd
    Szlachta Rydzyńska koło wsi Leszno
    Moze w przedlifcie, lub gdy jest kolumna kierownicy ustawiana elektrycznie w innym wypadku na 100% sie nie uspi. 0,7A podalem jako graniczna wartosc aby obrac kierunek poszukiwan.
    ---===Bo radość to suma drobnych przyjemności===---

    *** UWAGA! ACHTUNG! ATTENTION! ATENCION! ***
    Ze względu na ograniczony czas coraz rzadziej zaglądam na forum :(
    W sprawach pilnych proszę o kontakt na maila coboss@op.pl pamiętajcie o zaznaczeniu, że jesteście klubowiczami!

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    Jak znajdę chwilę to sprawdzę,dodam że mam fotele w pełnej elektryce i kolumnę kierowniczą też, czyli np.jak to będzie wina foteli to jak je odłączę całkiem to dioda powinna zgasnąć?jak kupiłem auto to gościu dał mi 2 moduły gm bo mówił że coś rozładowuje aku,a ostatnio jak właśnie ściągnąłem drewno z lewarka to nawet właśnie kabel od tej diody był odcięty i podłączony obok drugiego kabla gdzie plus idzie dopiero na diode po przełączeniu stacyjki-ja to podłączyłem tak jak powinno być i dopiero ujrzałem nie gasnącą się diodę, a jak odłączę moduł GM i podłącze sobie drugi to nic się nie stanie i nie rozprogramuję?jak kiedyś sprawdzałem to po uspaniu miernik pokazywał 0,15A
    sławomir

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar martinez538
    Dołączył
    May 2012
    Posty
    447
    BMW
    330xd e91/ ex740iA e38 2000r/525i e34 1990r
    Skąd
    Myszków
    Kiedy "budzi" się 7er? podczas przekręcania kluczyka w stacyjce czy wystarczy centralnym otworzyć?

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 29-11-2012, 18:23
  2. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 09-08-2012, 13:36
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 04-04-2012, 14:58
  4. [elektryka] Po odłączeniu aku bmw e38 740ia 94r nie odpala
    Przez hektorek106 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 31-12-2011, 11:28

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •