Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13

Wątek: Środek bilstein do skrzyń automatycznych

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa

    Środek bilstein do skrzyń automatycznych

    Witam znalazłem na allegro ponoć bardzo dobry dodatek do skrzyń automatycznych,na aukcji są podane bardzo dobre opinie i komentarze wielu osób i niby się sprawdza w 100%,myślę że za niedługo spróbuję ten specyfik-http://allegro.pl/szarpania-automatycznej-skrzyni-biegow-bilstein-i2493490281.html
    sławomir

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    A po co to tam chcesz wlać??? Co chcesz tym osiągnąć??? Takie moje pytania w tej kwestii Pozdrawiam

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    po wymianie oleju w skrzyni zaczęła pracować dużo gorzej dodam że wszystko było zrobione poprawnie z dobrym stanem oleju,mnóstwo osób pisało że bardzo pomógł ten środek,skrzynia po nim zaczęła pracować idealnie,nie twierdze że jest to magiczny środek ale poczytaj komentarze z tej aukcji
    sławomir

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Wg mnie,jeżeli skrzynia zaczęła fiksowac bezpośrednio po wymianie oleju,to coś żeście zmaścili. Może olej nie taki,filtr,lub zły stan oleju? Przemyśl to jeszcze raz.

  5. #5
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Wymiana oleju ASB powinna następować co 60 kkm. Jeśli pierwsza wymiana odbyła się po 200 kkm, to mogą się dziać cuda.

    Na przykład -
    Przed sprzedażą właściciel zlecił dolanie "siuwaxu" do skrzyni, żeby lepiej chodziła. Teraz Ty wymieniłeś olej i "siuwaxu" w nim nie ma, więc skrzynia chodzi gorzej.
    Jak dolejesz, to się pewnie poprawi, ale potencjalnie zajeździsz skrzynię w ciągu 20 kkm.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    na pewno nikt nic nie dolał,auto kupiłem od znajomego który jeździł 7 lat ,ja pierwszy zmieniłem olej i filtr w skrzyni przy 230tys,dodam że po wymianie dodatkowo skrzynia w czasie mocnego przyspieszenia z miejsca zaczyna jęczeć -od razu mówię że nie jest to objaw niskiego stanu oleju, podejrzewam że olej który był kupiony na allegro mobil esso lt wymieszał się z resztką starego i nie ma odpowiednich parametrów tak mi się wydaje,z chęcią bym wyciągnął i umył sterownik ale nigdzie nie ma porad jak to zrobić w 5hp30
    sławomir

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    Cytat Zamieszczone przez hatecraft Zobacz posta
    Wymiana oleju ASB powinna następować co 60 kkm. Jeśli pierwsza wymiana odbyła się po 200 kkm, to mogą się dziać cuda.
    Dokładnie jak kolego powiedział jeżeli od początku olej nie był systematycznie wymieniany to teraz nie ma co tego robić... chciałem u siebie też wymienić ale w servisie BMW powiedziano mi że po 1 jeżeli nie był wymieniany systematycznie to teraz tym bardziej nie zaleca się robić.. a po 2 w instrukcji jest wyraźnie napisane ze tego oleju się nie wymienia ;p
    Było E38 728i M52B28 1996r... Jest E39 540iA M62B44TU 2002r... A to dopiero początek ;))

  8. #8
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Proyer dawno takich bajek nie czytałem :)

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2010
    Posty
    455
    BMW
    e34,e32,e38 740iA 1994r
    Skąd
    szprotawa
    Dodam tylko że po tak sporym przebiegu olej był lekko ciemny,zero opiłków i syfu tak że wymiana oleju nie powinna zaszkodzić, wracając do tego środka bilstein to jak w opisie widać to on właśnie oczyszcza kanały olejowe a nie zalepia jakimś mazidłem żeby skrzynia po czasie miała paść-naprawdę poczytajcie opinie-jest tam opis w aukcji
    sławomir

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    412
    BMW
    E39 540iA 2002r EX:E38 728i
    Skąd
    Świecie
    Cytat Zamieszczone przez ELVIS Zobacz posta
    Proyer dawno takich bajek nie czytałem :)
    Hmmm co dokładnie masz na myśli ?
    Bo jeżeli o instrukcje to proszę bardzo :
    Było E38 728i M52B28 1996r... Jest E39 540iA M62B44TU 2002r... A to dopiero początek ;))

Podobne wątki

  1. Bilstein do skrzyn automatycznych
    Przez dOOm_PL w dziale TUNING
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 05-01-2011, 14:48
  2. Serwis skrzyń automatycznych POZNAŃ
    Przez coboss w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 25-02-2010, 22:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •