Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 15

Wątek: [E38]Nie moge zaprogramowac pilota

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    24
    BMW
    E38 3.0B
    Skąd
    Lublin

    [E38]Nie moge zaprogramowac pilota

    Witam!
    Niestety mam kolejny problem.. :( Po odlaczeniu akumulatora przestal dzialac centralny zamek z pilota, juz raz taki problem mialem i nie chcial sie tez zaprogramowac, ale w koncu sie udalo, oczywiscie procedure wykonuje dobrze, nie wiem czy to ma jakis zwiazek, ale nie pasuje mi kluczyk do przednich drzwi (pewnie byl zamek wymieniany) i musze otwierac samochod z bagaznika.. A piolt nie chce wspolpracowac i sie zaprogramowac, macie jakiś pomysl co zrobić?

    Z gory dziekuje za odpowiedz

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    kolejne klucze musisz programować w krótkim czasie,

  3. #3
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Zaprogramuj jeden kluczyk, jak się uda, to dopiero jeszcze raz od nowa oba po kolei.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    24
    BMW
    E38 3.0B
    Skąd
    Lublin
    Moze zle Wam wytlumaczylem ale ZADEN kluczyk nie chce mi sie zakodowac, nawet jeden. :(

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    1. Wsiasc do samochodu i zamknac drzwi
    2. Wlozyc kluczyk do stacyjki i przekrecic na pozycje nr1 (zapala sie kontrolka AIRBAG) maxymalnie na 5 sek. i wyjac kluczyk z powrotem
    3. Nacisnac i przytrzymac przycisk otwierania. Nie puszczajac tego przycisku nacisnac krotko, trzykrotnie w ciagu 10 sek przycisk zamykania
    4. Puscic przycisk otwierania jesli proba sie udala to centralny zamknie sie i otworzy zaraz.
    5. Jesli jest kolejny kluczyk to juz bez wkladania do stacyjki powtarzamy pkt. 3 i 4, trzeba to zrobic w ciagu 30 sek. dla kazdego kolejnego kluczyka(lacznie moga byc 4).

    ew w pkt2. włóż kluczyk już z wciśniętym przyciskiem i wyjmij też z wciśniętym.



    a transpondery masz w kluczyku? czy może rozbierałeś i zapomniałeś włożyć?

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    24
    BMW
    E38 3.0B
    Skąd
    Lublin
    Tak, znam tą procedure, ale ona niestety nie chce dzialac, coś sie musiało uszkodzic nie wiem modul komfortu ? Bezpieczniki pod maską i z tyłu przy akumulatorze sprawdzałem. Może pilot sie uszkodził? Transpondery są tzn. mam tylko jeden transponder.

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    No to nie wiem (przygodę z bmw dopiero zacząłem) kluczyki i transponder są zgodne z immobilizerem? odpalić możesz samochód?
    może bateria w kluczyku padła lub za słaba by zaprogramować, gdzieś mi się obiło o uszy by zaprogramować klucz/e trzeba najpierw tym kluczem wyłączyć alarm czy tam otworzyć auto z pilota (w sensie że nie możesz zamknąć pilotem a otworzyć kluczem) ale nie wiem ile w tym prawdy

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    24
    BMW
    E38 3.0B
    Skąd
    Lublin
    Ta.. zgodne, zgodne, bo wczesniej się zakodował a teraz nie chce, może ktoś sie wypowie kto wie co odpowiada za to kodowanie, ze kluczyk sie może kodowac, bo jak juz sie zakoduje, to pięknie działa zamykanie i otwieranie szyb tez. Samochod moge odpalic, baterie były wymienione 2 dni temu, wiec nie padly. Jak moge otworzyc auto z pilota, ktory nie działa ^^ ? Tak jak mowie, zaden kluczyk nie pasuje mi do przedniego zamka (ten z transponderem w srodku pasuje do stacyjki) drugi mam pusty (sam grot) ktory pasuje, do bagaznika i musze otwierac samochod z klapy bagaznika, bo inaczej sie nie da...

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Sprawdź na początek bezpieczniki pod maską i nad akumulatorem. Czasem zdarza się, że padnie odbiornik antenowy z pilota(wzmacniacz antenowy) i wtedy też nie masz możliwości przyuczyć piloty.

    Jeśli z kluczyka oraz z przycisku na tunelu środkowym centralny działa to na 99% moduł GM jest sprawny(najczęściej padały w nim przekaźniki sterujące siłownikami)
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar krzysiek1989
    Dołączył
    Aug 2011
    Posty
    221
    BMW
    E-38 730 V8
    Skąd
    Przemyśl
    tez mam problem z kluczykiem.
    Otworzylem nim auto a jak za 5 minut chcialem je zamknac to juz sie nie dalo. Musialem uzyc drugiego kluczyka.
    Wymienilem baterie, kodowalem go chyba ze 100 razy i nic. Dioda miga ale zakodowac sie nie da. I teraz pytanie czy moze ta folia ktora jest na plytce w pilocie sie odkleila i styku nie ma? Mi juz rece opadaja bo moje auto nie otwiera sie z kluczyka(zamkiem) i gdyby mi padla bateria w tym drugim kluczyku to koniec. Dodam ze immo mam zdjety. pozdrawiam

Podobne wątki

  1. nie moge zapalic e38 740i
    Przez GUFFI w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 26
    Ostatni post / autor: 28-01-2012, 16:10
  2. [elektronika] Drzwi nie otwieraja sie z pilota w e38 po lifcie.
    Przez kris13 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 26-06-2011, 17:47
  3. (elektryka) Nie moge dodac gazu!!!!!
    Przez RobRoy w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 04-03-2010, 20:36
  4. no nie moge :D
    Przez Szwed w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 09-10-2008, 12:24
  5. POMOCY! Nie moge odpalic!!
    Przez badstuff w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 28-03-2008, 01:10

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •