Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Skrzynia steptronik w m62b44 wariuje

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    18
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    łorsoł

    Skrzynia steptronik w m62b44 wariuje

    Mam problem ze skrzynią e38 m62b44 1997 rok a przynajmniej tak mi się wydaj. Auto w sumie świeżo kupione problem czasem sie pojawia czasem nie .... Poprzedni właściciel robił regeneracje konwertera, wymienił kosz, komplet tarcz, komplet przekładek i uszczelniaczy oraz filtr , olej, podobno wymieniał tez sterownik a przynajmniej tam coś z nim było kombinowane tak wynika z faktur które dostałem razem z dokumentami auta. Problem polega na tym ze czasem nie zależenie czy ciepłe czy zimne auto ale częściej przy zimnym po wrzuceniu D auto odrazu wrzuca bieg ale po puszczeniu hamulca raczej mało chętnie rusza leniwie powoli albo wogóle jak juz tylko to sie pojawi taka opcja to kazda zmiana biegu jest mało płynna z takim zamuleniem albo dość długo nie zmienia biegu wogóle np 10 sek jedzie na 2 albo 3.problem czasem mija szybko czasem po jakis 10 min jazdy czasem zaczyna miec to w czasie jazdy po zatrzymaniu sie np. na światłach błędów w kompie żadnych ale ze mam inpe faszystowską to poza błędami jakoś nie zagłębiałem się dalej w możliwości programowe. remonty były robione 1 grudnia 2011 wiec nie tak znowu dawno .... gdzie szukać problemu czujnik jakis jakaś linka sterująca nie wiem w sumie nawet czy tu jest w tym aucie moze elektronika wiązka jakies pomysły wszelkie sugestie mile widziane :D

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Jakie są konkretnie błędy?
    Gdzie był robiony remont skrzyni?
    Pokaż co tam konkretnie na tych fakturach było -- może się uda wyczytać jakieś szczegóły.

    Generalnie po takim zabiegu skrzynia powinna chodzić płynnie do tego stopnia, że nie możesz wyczuć błędnikiem zmiany biegów (zapewne jest to prawdą przy otwarciu przepustnicy w zakresie 0-50%, ale i tak robi wrażenie). I powinna przez 100 kkm chodzić jedwabiście, miękko, cicho i sprawnie.

    Trzeba by po pierwsze posłuchać czy pompa nie wyje i sprawdzić ciśnienie tłoczenia na zimno i po rozgrzaniu w funkcji obrotów
    Po drugie -- podpiąć komputer i pooglądać parametry w czasie jazdy. Uszkodzony czujnik to jedna z prostszych awarii.

    Co może być:
    - pompa hydro: pojawiły się luzy i ciśnienie jest niestałe
    - sterowanie (mechatronika): (
    a) zasyfione: przycinają się dławiki, etc
    b) pęknięcie w obudowie / puszcza uszczelka: ucieka ciśnienie w różnych momentach pracy
    c) zużyte sprężynki /dławiki: wahania ciśnienia, zwykle za niskie
    - sterownik (moduł): generalnie czary...
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    18
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    łorsoł
    remot był robiony w firmie zwącej sie Auto Józefów na ul. Piłsudskiego 7 raczej panuje opinia ze to rzeźnicy i partacze ale nie miałem z nimi do czynienia wiec nie wiem. na fakturze jest napisane to co wymieniłem, odrecznie wpisane w okienku i kwota 5350 za całość błędy jedyne jaki udało mi sie upolowac to



    nie mam niestety działającego DIS'a wiec ciezko to rozszyfrowac i zrobic jakies dokładniejsze testy ... nie wiem czy zajmujesz sie automatami i czy masz sprzet diagnostyczny ale chetnie sie spotkam coby pogadac i ewentualnie postawic diagnoze

  4. #4
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Gang uberwachung -- to po niemiecku "monitorowanie wyjścia"

    Może to czujnik prędkości obrotowej na wyjściu (z tyłu skrzyni).
    Tak czy inaczej jest trop :)

    Trzeba by zrobić próbę drogową.
    Podłącz INPA, wybierz moduł skrzyni, zacznij jechać i obejrzyj, czy prędkości obrotowe na wejściu i wyjściu są właściwe -- czyli płynnie się zwiększają/zmniejszają wraz z prędkością auta i obrotami silnika.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  5. #5
    Moderator Mod Awatar damian23zgc
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    904
    BMW
    BMW e65 745i;VW Passat B6
    Skąd
    DZG
    A sprawdzałeś stan oleju ??? Może być tak, że jest go troszkę za mało

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    18
    BMW
    e38 m62
    Skąd
    łorsoł
    oleju tyle co należy 2 dni temu sprawdzane skrzynia sucha brak wycieków

Podobne wątki

  1. roznice miedzy skrzynia walem i mostem m62b44-m62b35
    Przez Grzesiek740 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 22-02-2012, 16:40
  2. Auto wariuje
    Przez locky w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-10-2010, 12:01
  3. Wariuje elektronika!
    Przez dawiddo w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 03-12-2009, 19:45
  4. [ elektronika] Komputer wariuje
    Przez Vaax w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 21-07-2008, 14:25
  5. Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 26-04-2008, 11:22

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •