Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11

Wątek: [E38]Nieszczęsny PIN (CODE) do odpalania samochodu, bardzo proszę o pomoc.

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    24
    BMW
    E38 3.0B
    Skąd
    Lublin

    Unhappy [E38]Nieszczęsny PIN (CODE) do odpalania samochodu, bardzo proszę o pomoc.

    Witam!
    Moj pierwszy temat na forum, a jestem strasznie zly na siebie i na moja siodemke :(
    Otóz siedze sobie dzisiaj w garazu kluczyk byl na pierwszej pozycji no i na obc zobaczylem magiczny napis ktorego nie bylo jak jest odpalony chodzi o nieszczesny napis CODE.. oczywiscie kliknalem bo musialem to przetestowac, po kliknieciu poprosilo mnie o kod no to ustawilem "9999" no i wyjalem kluczyk ze stacyjki i to byl chyba najwiekszy moj blad odkąd posiadam ten samochod :( za jakies 20min chce wyjechac z garazu a tu co? Probuje odpalic i nic rozrusznik w ogole nie kreci, kontrolki od zaplonu wszystkie sie zapalaja, teraz najdziwniejsza sprawa, z tego co wiem to na wyswietlaczu OBC (tym na srodku) powinien wyswietlic sie napis CODE zebym mogl wprowadzic moj zalozony kod i co ? Za przeproszeniem go** na wyswietlaczu OBC nic sie nie pojawia po prostu czarno na pierwszej pozycji jak i na drugiej. Wciskalem wszystkie klawisze jakie sie dalo i nic sie nie zapala. OBC raczej nagle sie nie zepsulo, a raczej napewno, bo jak wyjmę kluczyk i nacisne ikonke zegara to sie wyswietla ale nic wiecej, nie udalo mi sie zapalic OBC. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek, ale nie dziala mi przycisk "BC" przy kierownicy w manetce, aha i druga sprawa liczniki raczej byly wymieniane bo po wejsciu w opcje 7 liczb vinu jest inna niz u mnie. Poszukalem troche w internecie jak pozbyc sie tego winu i znalazlem jakies 3 instrukcje zeby po prostu odpiac aku na 15min, podlaczyc z powrotem, przekrecic kluczyk na 1 sza pozycje i powinno odliczac 15min do odpalenia, niestety u mnie nadal nic na OBC sie nie wyswietla. Probowalem tez ten sposob z restem komputera (zlaczenie klem na 10min) ale tez nic nie dalo, Panowie męcze sie z tym od godz 11 i niestety nic kompletnie nie udalo mi sie zrobic, nie wiem moze podpiąc pod INPE zeby skasowac jakies dane komputera, w ogole jest taka opcja? Aha dodam, ze rozrusznik jest sprawny, bo jesli kolega trzymal kluczyk w pozycji pracy rozrusznika a ja w tym czasie odlaczylem aku i podlaczylem do przez 1sek zakrecil i go odcieło. I moim zdaniem to na 100% wina CODE, bo nie pali sie w ogole OBC, a przeciez na zaplonie powinno normalnie dzialac. Nie wiem czy to ma jakies znaczenie, ale nie wiem dlaczego nie gasnie mi kontrolka od tempomatu, dopiero po jakis 15-20min jak zamkne samochod. Moze jest jakis inny sposob na usuniecie tego CODE? Bardzo proszę o pomoc, jesli ktos jest z Lublina to w razie czego mozemy sie umowic.

    Dodam, ze moj panel wygląda tak:
    http://kupsprowadzone.pl/740/www/0063.jpg
    Nie jest to dokladnie moj panel, ale wyglada identycznie (lacznie z climatroniciem, jesli ma to znaczenie), aha i nie mam jeszcze oryginalnego radia, tylko jakies od Opla podlaczone, moze to robi jakąś roznice, ze nie wyswietla mi sie ten napis CODE?

    Z gory dziekuje za odpowiedz

  2. #2
    Początkujący Użytkownik Awatar hozar
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    48
    BMW
    740iA 94r.
    Skąd
    ŻYWIEC
    Na początek wyciąg licznik z samochodu i spróbuj odpalić jeśli się uda to zapraszam na alledrogo kup sobie http://allegro.pl/interfejs-bmw-paso...492563846.html i kombinuj w programach dostań się do opcji licznika i szukaj czegoś pod nazwą code albo programing, bo z tego co wiem to opcja code siedzi w liczniku.

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    24
    BMW
    E38 3.0B
    Skąd
    Lublin
    Czyli masz na mysli ze liczniki (zegary) maja cos wspolnego z tym, ze nie moge odpalic samochodu? Ale do dziwne, ze zablokowac kodem sie dalo, a odblokowac juz nie. Masz na mysli, ze mam w zegarach zmienic sobie na moj vin czy co tam dalej szukac? Interfejs ma kolega, podjade do niego w poniedzialek to mi podlaczy. CODE znajduje sie w licznikach? A nie przypadkiem w kompie silnika?
    Ostatnio edytowane przez MatiMan ; 05-08-2012 o 00:43

  4. #4
    Początkujący Użytkownik Awatar hozar
    Dołączył
    Dec 2011
    Posty
    48
    BMW
    740iA 94r.
    Skąd
    ŻYWIEC
    Z tego co wiem to tak ale najszybszym wyjściem bedzie jak podejdziesz sobie do garażu odkręcisz 2 śrubki wyjmiesz licznik wypniesz 3 wtyczki i spróbujesz czy zapali czy nie :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    spróbuj wyjąć panel obc i go odpiąć i licznik też odpiąć i wtedy odpalić.

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,240
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Odłącz aku na chwilę
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    ten interfejs to badziewie niepolecam!!! działa tylko na win95 albo win98
    kosaaro

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    24
    BMW
    E38 3.0B
    Skąd
    Lublin
    Jest postęp :D po odpięciu zegarów a dokladniej kostki najbardziej po prawej stronie siedząc na miejscu kierowcy samchod normalnie odpala tzn. trzeba najpierw odpiąc zegary odlaczyc aku, podlaczyc aku i dopiero odpala (nie ma znaczenia czy OBC jest podlacze albo odlaczone) jesli podlacze zegary w czasie pracy silnika, to samochod normalnie chodzi, ale jak go zgasze to juz nie odpali (trzeba powtorzyc cala procedure) No i druga sprawa ktora mnie zdnerwowala.. dzisiaj na noc odlaczylem aku i zlaczylem klemy na noc (tak jak w instrukcji resetu ecu) niestety jak przyszedlem rano do garazu, to samochod nie otwiera sie ani nie zamyka z kluczyka (wymienilem dzisiaj baterie) wczesniej dzialalo wszystko normalnie, oczywiscie probowalem programowac kluczyk, ale samochod nie reaguje, kluczyk owszem mruga. Jeszcze jedna sprawa jak są odpiete zegary i wyjmę imobilaizer z kluczyka i odpale samochod samym grotem to tez normalnie odpala. Nie wiem czy to ma jakis zwiazek.

    Z gory dziekuje za odpowiedz

  9. #9
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Tak sie konczy mieszanie w niezakodowanych funkcjach- jabys po zmianie zegarow dokodowal je do auta to wszystko dzialaloby jak trzeba- samo kod odpalania tez bys bez problemu wpisal i auto odblokowal...
    Teraz najlepiej przekodowac zegary na stole.
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2012
    Posty
    24
    BMW
    E38 3.0B
    Skąd
    Lublin
    No jakbym wiedzial, ze zegary byly zmieniane to bym unikał tego jak ognia, to powiedz mi co w tej sytuacji moge zrobić czym to przekodowac może jakas mała intrukcja czy bez elektronika sie nie obejdzie ? A czy zegary maja zwiazek z tym, ze przestal mi dzialac kluczyk ?

    EDIT:

    Czy mogłby ktoś w Lublinie polecic kogos kto moglby zaprogramowac zegary ?
    Ostatnio edytowane przez MatiMan ; 06-08-2012 o 10:16

Podobne wątki

  1. [E38] Witam.Jestem nowym użytkownikiem.Proszę o pomoc w sprawie kupna BMW E38 728i.
    Przez Bertos w dziale Witam, jestem nowy ...
    Odpowiedzi: 3
    Ostatni post / autor: 12-07-2012, 19:24
  2. [silnik] Wymiana bądź naprawa silnika M60b40 Bmw E38 740 proszę o pomoc
    Przez motyl31 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 27-07-2011, 16:58
  3. [felgi] Proszę o pomoc z et
    Przez olejus w dziale Felgi, opony, itp.
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 25-03-2011, 08:39
  4. Proszę o pomoc w ocenie tych e38
    Przez Zajefajny w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-03-2011, 16:29
  5. Porszę o pomoc w ocenieniu tego samochodu po ogłoszeniu
    Przez k-dollar w dziale Allegro, Ebay i inne ...
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 07-09-2009, 06:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •