Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: brak termostatu, jakie skutki? Prośba o wskazówki

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    16
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Warszawa

    brak termostatu, jakie skutki? Prośba o wskazówki

    Cześć, jestem nowy i tak, przedstawiłem się w odpowiednim dziale, oraz nakreśliłem moją historię spotkania z 7.

    Z racji tego, że jedne drzwi już przyszły, chłodnica i kierunki też, postanowiliśmy z bratem wziąć się do roboty.
    Brajdal wyczyścił z grubsza silnik od zacieków, co by poobserwować, gdzie, co, skąd wypływa i w trakcie tej czynności zdjął króciec termostatu, który stricte miał wymieniany, razem z termostatem właśnie. W jak bardzo dużym żył błędzie...
    Po zdjęciu rury, okazało się, że w miejsce termostatu jest wsadzona tylko ta wierzchnia blaszana kopułka od tegoż ustrojstwa. Nic poza tym. Nie było uszczelki, a pod kopułką brakowało tego całego mechanizmu na sprężynie. A najlepsze jest to, że razem z króćcem, człowiek który to zmieniał, dostał nowy termostat do założenia. Ten znalazł się w schowku. Teraz moje pytanie; jakie mogą być skutki jeżdżenia z tak poskładanym termostatem?

    Po zakupie i przybyciu do domu pojazdem, z czasem wyszły problemy z niemiłosiernie grzejącym się silnikiem. Poczytałem na forum, że jest to bolączka z którą męczy się sporo posiadaczy tych samochodów i należy odpowietrzyć porządnie układ. Co też zostało poczynione, ale mojemu bratu, ani staruszkowi nie udało się tego dokładnie zrobić, więc pojechali do speców. Później samochodzik pojechał w trasę i ponoć coś strzeliło i Pan mechanik stwierdził, że trzeba wymienić króciec termostatu. Ten właśnie człowiek zmienił króciec i zamiast kompletnego termo, wsadził tylko blaszkę.
    1. Na chwilę obecną wygląda to tak, że mamy nową chłodnice, do której założenia się przymierzamy, bo starą szlag trafił.
    2. Klima nie działa, ale na takiej zasadzie, że nie dmucha - ponoć ani ciepłe, ani zimne. Wskazania na wyświetlaczach są.
    3. Przed nami odpowietrzanie, ale zanim to zastanawiam się, jak wydmuchać pozostałości po płynach różnego pochodzenia (w tym woda) z układu chłodzenia, przed zalaniem
    4. Jaki płyn lać do układu chłodzenia i czy zastosować metodę podniesienia dzioba, odpięcia rury przy chłodni i wlewać tam bezpośrednio?

    Wybaczcie, że poruszam kwestię, które poruszone już były, ale wyszukiwarka nie do końca wyszukuje interesujące mnie posty. Albo nie potrafię się nią posługiwać. Poza tym jestem początkującym grzebiącym, przy silniku, czy jakiejkolwiek mechanice człowiekiem. Jednak szybko się uczę. Pytam zanim się czegoś dotknę i potrafię słuchać :) Jak do tego dołączmy zdolności manualne, to czyni mnie idealnego przyszłego mechanika ;)
    Pozdro
    Ostatnio edytowane przez PanByku ; 02-08-2012 o 15:01

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Poczytaj o układzie chłodzenia:

    http://7er.pl/showthread.php/2-Uk%C5...odpowietrzanie

    ad 3: przepłucz porządnie wodą demineralizowaną.

    ad 4: idealnie byłoby wlać oryginalny płyn z ASO BMW zrobiony z koncentratu i wody demineralizowanej.
    Metoda -- poczytaj wątek VADEMECUM.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    67
    BMW
    730 M60 1994
    Skąd
    Gorzów
    Kolego prawdopodobnie problem tkwił w chłodnicy.W większości przypadków to pomaga.Co do jeżdzenia bez termostatu to będzie większe spalanie etc,no i silnik może być niedogrzany.
    PS kolego jeżeli masz plastikową obudowe termostatu to zmień na nową...

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    16
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Warszawa
    Dzięki za wszelkie wskazówki. VADEMECUM na pewno się przyda. Jutro zakładamy chłodnie, zalewamy i będziemy odpowietrzać. Termostat z plastiku nie jest, więc powinien być ok. Mam nadzieję, że klima zacznie pracować po tych zabiegach. Jak nie to pozostanie podłączenie do kompa. Kable już zamówione. Mam nadzieję, że się przydadzą.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar kosaaro
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    208
    BMW
    E38 740i
    Skąd
    szkocja
    mi tez mechanior wywalił termostat bo mu wode wywalało jak korek odkręcił, tylko nie wiedział ze tam jest 2 bary i zawsze wywala a jak nie ma termostatu to już nie wywalało i niby naprawił . Jeździłem tak z 8 miesięcy i wskazówka mi nie działała od temp. Chciałbyś widzieć moją minę jak wykręciłem termostat a tam nic w srodku :) . Chyba nic się nie stało bo jak założyłem nowy to tak samo chodzi wszystko tylko wskazówka teraz w pione tak jak ma być.
    kosaaro

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    67
    BMW
    730 M60 1994
    Skąd
    Gorzów
    no nic się nie stało ale na dłuższa mete przytarłoby panewki bo olej nie miałby optymalnej temperatury pracy i nie byłoby właściwego smarowania.A problemy z temp biorą się z chłodnicy,takie są moje wnioski po obserwacji.I radze minimum raz na rok porządnie oczyścić chłodnice z brudu itp

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    16
    BMW
    e38 728i
    Skąd
    Warszawa
    No i pojawiły się schody. Nie możemy sobie poradzić ze zlokalizowaniem korka do spuszczania resztek płynu z układu. Ponoć jest gdzieś po stronie pasażera, podchodzi się do niego z 13mm, ale nie ogarniam. Jedni piszą, żeby z bloku silnika nie spuszczać, inni - że obowiązkowo i sam już nie wiem :/. Ile tam tego może siedzieć i czy rzeczywiście warto? No i jeśli warto, to gdzie szukać tego spustu?

Podobne wątki

  1. Brak zmieniarki jakie ori radio pasuje za kaseciaka?
    Przez krystianpee w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 03-08-2011, 11:34
  2. skutki letnich ulew
    Przez Acerbus w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 16
    Ostatni post / autor: 22-07-2011, 22:09
  3. Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 12-05-2010, 09:40
  4. Pytanie odnośnie wskazówki temp. płynu chlodzącego
    Przez misiuone w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 17-02-2009, 13:13

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •