Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Zakladac sekwencje czy zostawic II generacji? - m30b30

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    32
    BMW
    BMW e32 730
    Skąd
    Wrocław

    Zakladac sekwencje czy zostawic II generacji? - m30b30

    Witam,

    Niedawno kupilem E32 z m30b30 ktora posiada gaz drugiej generacji i teraz mam pewien w zwiazku z tym dylemat. Raczej jestem przeciwnikiem instalacji starszych generacji, kiepskie doswiadczenia z przeszlosci i powiedzialem sobie "nigdy wiecej". Kupilem autko z zamiarem zalozenia instalacji sekwencyjnej.. ale okazalo sie, ze na tej instalacji autko dziala calkiem niezle. Traci na mocy ale poza tym nie widac wiekszej roznicy. Poza tym zwezka zabiera moc takze na benzynie. I boje sie, ze silnik dostaje w kosc lub dostanie albo jakas inna czesc.
    Czy mam racje?:)

    Warto przejsc na sekwencje czy jednak moze silnik ze starsza instalacja moze dobrze wspolgrac? Dzwonilem do gazownikow to sekwencja do R6 kosztuje 3,5tys zl.

    Dodatkowo mam problem z papierami, wlasciwie to ich nie posiadam na gaz. Mozna jakos je sobie dorobic? To jest tylko pare czesci no i butla wiec na chlopski rozum nie powinno byc problemow jesli bym przeszedl badania. A jak to w rzeczywistosci wyglada?
    Z gory dzieki za odpowiedzi!
    Pozdrawiam

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar nino
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    1,456
    BMW
    E32 735
    Skąd
    Katowice
    Sekwencja to sekwencja :) u mnie przerobka na stag300 2500zl prawie mialem zakladac ale pojawily sie inne wydatki potem padl mi owczesny reduktor i musialem zalozyc nowy BRC i w sumie teraz jestem zadowolony mniej pali troche wiekszego kopa ma.
    Jesli w miare nie kuleje Ci na benzynie i nie masz strasznie zarznietej przeplywki to tylko sekwencja.

  3. #3
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    jak bys to robil sam to w kwocie 1500zł zalozysz staga 300 + bardzo dobre komponenty i nie poznasz samochodu ... bo gazownicy moga to spartolic i efekt bedzie ale nie do konca zadawalający.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    jak bys to robil sam to w kwocie 1500zł zalozysz staga 300 + bardzo dobre komponenty i nie poznasz samochodu ... bo gazownicy moga to spartolic i efekt bedzie ale nie do konca zadawalający.
    XSIVER nie każdy się zna na montażu gazu, a czasem bezpieczniej jest dać do gaziarza, ale oczywiście dobrego a nie pierwszy z brzegu.

    Przy przeróbce na sekwencję to większość elementów idzie do wymiany. Koszt imprezy to kwota rzędu 2400-2900pln.

    Aby troszkę poprawić lpg IIgen, można zamontować blosa, no ale przy badaniu technicznym nie każdy diagnosta przymruży oko na to - w Polsce póki co blos jeszcze jest nie legalny

    Kolego Vaax - podsumowując:
    jeśli masz jakieś funduszwe i nie chcesz w przyszłości mieć problemów z tym związanych, to przerób sobie od razu instalavję na sekwencję.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  5. #5
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    na-piechote - znasz dobrego gazownika w krakowie ? ja nie - a mam w tym temacie pewne doswiadczenie ... same paproki i mendy - tylko kalecza samochody ... przed montazem wszystko pieknie ladnie a jak zaloza to trzeba plakac - wiazka porozwalana , komputer na wierzchu , wszystko w strzepach - rozne cuda juz widzialem ...


    wiadomo ze nie kazdy umie sobie to zrobic - ale jak sie robi dla siebie to sie robi porzadnie...

    ja nie ufam tym paprokom...

  6. #6
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    XSILVER, kolego, zgadzam się z Tobą, ale na te paredziesiąt zakładów w Krakowie znam kogoś, kto wie co robi.
    Rzeczywiście, to przykre, że dobrych fachowców stanowi z ogółu mniej niż 10%.

    A co do Twojej uwagi do porządku instalacji, to zapraszam do mnie
    - u mnie w e32 na silniku M60B30 to jest prawie idealny porządek, nawet nakrywa silnika leży dobrze, choć w kilku innych e38 z tym samym silnikiem widziałem rzeczywiście nieładnie wyglądające instalacje.
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

  7. #7
    Doświadczony Użytkownik Awatar xsilver
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,187
    BMW
    m60
    Skąd
    .Kraków
    ja nie znam nikogo - mialem kogos do kogo mialem zaufanie ( dosc bliski kolega ) ale to co on zrobic to jakas zenada byla... widzialem montaz jednego z guru LPG w polsce i tez byla kicha - zle zrobione nawierty , mnoznik z kosmosu... wiec nie ma swietosci...



    mozesz podac jakie masz podzespoly tak z ciekawosci ?

    gdzie masz schowany sterownik od gazu ?

  8. #8
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Cytat Zamieszczone przez xsilver
    mozesz podac jakie masz podzespoly tak z ciekawosci ?
    U mnie reduktor Silver pod marką Tomasetto, zawory tomasetto, wtryski Valtek, elektronika Sirocco.
    Jak mi zagazowywali, to auto oddałem aż na 3 dni - problemem się okazało webasto, bo gazownik wcześniej nie zwrócił na nie uwagi, że będzie mu przeszkadzać, ...i stracił 1 dniówkę na przełożenie webasta i uprządkowanie (dla mnie git, bo teraz wygląda to lepiej).
    Drugi plus, że na silniku starannie osadzili instalację i nakrywa silnika M60 nie wylądowała w bagażniku, tylko dalej ładnie leży na silniku
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •