Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: 735 e38 auto raz pali ładnie na wszystkie cylindry raz nie pomocy

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    56
    BMW
    735i kat
    Skąd
    wlkp

    735 e38 auto raz pali ładnie na wszystkie cylindry raz nie pomocy

    WITAM

    mam problem z moją e38 735
    mianowicie auto pali jezdzi ale jak coś mu odbije to nie pali na wszystkie cylindry nie mam pojęcia na ile nie pali, tylko kołysze całym autem jak jakimś statkiem wybrałem się na komputer i nic zero błędów dodam że chyba mam coś nie tak w instalacji bo nigdy błędów silnika nie pokazuje ostatnio wymieniałem świece na nowe beru i to samo cały czas jakieś pomysły pozdrawiam i czekam na pomoc

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Podaj Smoothness pracy kazdego z cylindrow, to pomoze rozwiazac problem. E38 z DME 5.2.1 (dotyczy tez ME7) maja dosc zaaansowany system kontroli stuku (knock sensing) ale, ze jest to technologia sprzed epoki galerianek, to jest dosc wrażliwa na "zakłócenia" np. zuzyte lozyska w kompresorze klimy potrafia "uszkodzić" cylindry 1,2,3.. tak.. to prawda. To proste - stuki, wibracje od uszkodzonego lożyska przenoszone są na blok, czujniki spalania stukowego rejestrują je jako anomalie w pracy cylindrów 1,2,3 - czyli zapłon na tych cylindrach w tył, paliwko w górę, az do całkowitego odłączenia tych cylindrów i błedu Cylinder X damaged.

    TO TYLKO JEDNA Z MOZLIWOŚCI!!! Ale mimo mojego krótkiego stażu w leczeniu różnych 7er spotkałem sie juz z 3 przypadkami gdzie winowają niepraidłowej pracy teoretycznie sprawnego silnika byla jakaś zużyta rolka, lożysko w kompresorze itp.

    WAŻNE!!! opisany sytuacja dotyczy silników z czujnikami spalania stukowego.

    Łatwo to zdiagnozować nagrywając - logując pełne spektrum pracy silnika gdy działa prawidłowo oraz gdy zaczyna "przebierac" - przeanalizować widmo jednego i drugiego cyklu pracy wtedy juz po częstotliwości mozemy poznac co jest winowajcą.

    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Nov 2011
    Posty
    56
    BMW
    735i kat
    Skąd
    wlkp
    kolego KOKO ale to jest bez różnicy czy jade na załączonej klimie czy na wyłączonej ale powiem tak że ostatnio mechanik coś mi wspominał że muszę wymienić jedną rolkę od napinacza może od niego drgania to powodują?? i dlaczego na komputerze nie wyskakują żadne błędy pozdrawiam

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Koko_tuned
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    302
    BMW
    735i e38
    Skąd
    Kraków
    Włączenie/wyłączenie klimy nie ma znaczenia dla lożyska na kółku pasowym klimy (ono zawsze sie kręci) - ale gdyby to był problem z stukiem/drganiami od klimy to nierówna praca będzie dotyczyć tylko cylindrów 1.2.3. Jakbyś mógł odczytać parametr Smoothness z INPY podczas pracy silnika to na pewno byłbym w stanie więcej pomóc.

    Błędy na kompie nie wyskoczą w opisanym przeze mnie przypadku dlatego, że zapłon w sterowniku np DME 5.2.1 działa cały czas w sprężeniu zwrotnym z czujnikiem/czujnikami spalania stukowego i caly czas reguluje wyprzedzenie w oparciu o sygnały z tych czujników - więc opóźnianie/przyspieszanie , zubażanie/dolewanie każdego z cylindrów jest zupełnie normalna sprawa (oczywiście w pewnym, dość szerokim zakresie wartości) Na tyle szerokim, że sterownik jeszcze uważa, że parametry są ok, a autem telepie tak, że śrubki się same luzują. Dopiero przekroczenie pewnych dopuszczalnych granic wartości korekcyjnych dla kazdego cylindra powoduje wyrzucenie błędu.

    Masz dostęp do kabelka i INPY?

    ps. Opisuje ten dziwny problem dlatego, żebyś uniknął sytuacji, że przejeździsz miesiąc po różnych mechanikach, wymienią Ci pół auta, wpakujesz milion zlotych w części a problem pozostanie. Lepiej poświęcić sporo czasu na diagnozę problemu niż na oślep wymieniać części.


    Pozdrawiam

    Koko
    I may make You feel, but I can't make You think...

    "Make the suspension adjustable and they will adjust it wrong - look what they can do to a Weber carburetor in just a few moments of stupidity with a screwdriver"
    - Colin Chapman

  5. #5
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    Mam 735i z 2000r., a więc można powiedzieć, że bliźniaczą.

    Pasek klimy można zdjąć, będzie pewniak, że żadne rolki nie ingerują.
    Rolki dużego paska wymień obie, bo awaria jednej z nich może pozbawić Cię chłodnicy i pompy "wody".

    A brak błędów to dziwna sprawa. Może jakiś "kasownik" jest wpięty?


    Cytat Zamieszczone przez Koko_tuned Zobacz posta
    Jakbyś mógł odczytać parametr Smoothness z INPY podczas pracy silnika to na pewno byłbym w stanie więcej pomóc.
    A gdzie on jest - też bym sobie sprawdził, bo mi buja czasami.
    Patrzyłem na parametry "Rough" -- wydaje mi się, że one pokazują czas wtrysku i też można sprawdzić, czy coś złego się nie dzieje.
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

Podobne wątki

  1. zmieniarka raz czyta płyte a raz nie
    Przez Kamil w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 24-08-2012, 20:34
  2. Odpowiedzi: 22
    Ostatni post / autor: 30-12-2011, 21:02
  3. [audio] zmieniarka raz widzi cd a raz nie
    Przez mogewszystko w dziale Diagnostyka / AUDIO / VIDEO / NAVI
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 30-08-2010, 14:20
  4. Na zimnym silniku nie pali na wszystkie cylindry v8
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 19-03-2009, 14:19
  5. Auto nie pali na wszystkie gary :|
    Przez MastaKleszcz w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 30-03-2008, 09:27

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •