Strona 1 z 6 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 60

Wątek: Szkoda całkowita na E38

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań

    Szkoda całkowita na E38

    Dziś przydarzył się mój pierwszy w życiu dzwon, jakaś małolata w Clio wleciała mi prosto pod auto na rondzie, na szczęście obyło się bez strat cielesnych. Ogólnie poleciłbym 7er do wjeżdżania w inne auta, bardzo komfortowo mi było. Clio się odbiło i poleciało w siną dal, ja się spokojnie zatrzymałem. Po chwili zastanowienia w stylu "what the fuck just happened" postanowiłem obejrzeć przód auta - mechanicznie ok, ale blacharsko wszystko do wymiany od tablicy do linii podszybia.

    W związku z tym chciałbym się dowiedzieć, o ile oczywiście taki temat może być przedyskutowany, jak postępować żeby wycisnąć maximum z tej sytuacji. Począwszy od tego, że potrzebuję auto zastępcze, oczywiście z segmentu aut luksusowych i z hakiem holowniczym (który tu bez udziwniania faktycznie jest mi potrzebny). Dwa - co z wyceną rzeczoznawcy? E38 z 94r. ma pewnie wartość znikomą, moja jest akurat zadbana i naprawdę doinwestowana więc wiadomo obawiam się że zostanę zrobiony w konia.

    Bardzo bym prosił o jakieś rady.
    Ostatnio edytowane przez Inur ; 08-08-2012 o 13:11

  2. #2
    Doświadczony Użytkownik Awatar grabol
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    1,649
    BMW
    BMW e10 2002ti, e39, X5 4.8is
    Skąd
    Warszawa / St.Miłosna
    Ok 4 lat temu posiadając moja ex 728 z '95r miałem szkodę. Uszkodzeniu uległ PR narożnik auta po samą szybę. Stluczka była nie z mojej winy. Dowiedziawszy sie, ze sprawca jest ubezpieczony w PZU (wówczas widziałem, ze PZU bardzo dobrze wycenia tego typu uszkodzenia na rzecz poszkodowanego) sporzadzilem oświadczenie i stwierdziłem, iż chce wypłaty pieniężnej z utracone mienie.
    Wówczas PZU wycenialo wszystkie uszkodzenia po cenach nowych czesci z ASO i dostałem trzy razy wiecej pieniedzy niż mnie to kosztowało... :)
    Jeśli sprawca jest ubezpieczony w firmie "krzak" to wolałbym dogadać sie ze znajomym warsztatem który ma podpisane umowy z firmami ubezpieczeniowymi by mi dobrze wycenili szkodę i z tego pokryć naprawę z nawiązką, a jeśli sprawca jest ubezpieczony np z PZU to wolałbym dostać pieniądze do ręki które powinny być z dużą nawiązką... Ew zostaje nam dobre odwołanie, które często przynosi pozytywną odpowiedz ;)

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Dzięki. Jednak nie liczę na tyle szczęścia bo inaczej dostałbym pewnie ze 20tys ;) OC leci z Warty, masz może jakieś doświadczenie z tą firmą? Bo jak czytam to jest więcej niezadowolonych niż zadowolonych ale wiadomo, że zadowolony klient będzie miał mniejsze parcie na to żeby napisać pochlebną opinię w internecie niż oszukany negatywną.

    Złożyłem deklarację przez internet, wyceniłem sobie tą szkodę na 8,5tys. Pomijając to co ewidentnie widać na zdjęciu, maska i błotniki są do wywalenia. Dobra wycena / zła? Myślę że w tej cenie zmieściłyby się naprawy + malowanie całości.


    Auto chciałbym naprawić w warsztacie który mi je serwisuje, boję się oddać gdzie indziej bo większość mechaników z którymi miałem do czynienia to partacze a ci są do tej pory niemal bezbłędni.

    Czyli jak dobrze rozumiem wygląda to tak:
    1.Rzeczoznawca stwierdza że szkoda to np. 2tys
    2.Odwołuję się od tego, otrzymuję jakąś uśrednioną kwotę powiedzmy 5-6tys
    3.Przyjmuję środki przelewem lub dalej się awanturuję i w końcu oddaję do naprawy do zaprzyjaźnionego warsztatu, po czym naprawę pokrywam z tego co mi przelano

    Albo wyceny dokonuje warsztat, dogaduje się z Wartą a z mojego punktu widzenia transakcja wykonywana jest bezgotówkowo?
    Ostatnio edytowane przez Inur ; 08-08-2012 o 13:11

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar matraks
    Dołączył
    Oct 2010
    Posty
    522
    BMW
    2011 BMW 328i xDrive e92, 2007 Mitsubishi Endeavor
    Skąd
    Chicago/Bydgoszcz
    Wspolczuje wypadku i zniszczonej 7er... Ale zajezdza mi tu cwaniactwem na odleglosc. Masz prawie 20-letni samochod i za zwykla stluczke chcesz zarobic kokosy... Czlowieku napraw sobie to auto i nie kombinuj jak jeszcze na tym zarobic. Czy my, Polacy, mamy to wrodzone czy nabywamy to z czasem?

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar jareczek256
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    461
    BMW
    E38 728i
    Skąd
    złotoryja
    Według mnie nie masz żadnych szans na otrzymanie dobrych dla Ciebie pieniędzy. Rzeczoznawca i tak weźmie katalog części używanych bo auto ma już swoje lata, tak miałem ze swoją ex E34 gość wjechał mi na maskę ubezpieczenia stwierdzila(PZU) ze auto jest stare i wcześniej miało robiona maskę o czym nie wiedziałem. Upieralem sie na swoim ze chce kupić nowe blachy a nie naprawiać tego rozwalonego. Więc marne szanse.
    BMW - radość z jazdy!

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar Roobs
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    1,433
    BMW
    E65 740D, E71- X6
    Skąd
    Wrocław
    Też uważam że firma ubezpieczeniowa sprawcy nie da ci sie wydymać, drobne manewry są mozliwe jednak jesli tylko zauważą ża np zgłaszasz elenent który był wcześniej uszkodzony to nie tylko odmówia ci pokrycia kosztów naprawy ale co teraz jest stosowane " zgłosza próbe wyłudzenia odszkodowania do Policji" .
    Jedyna korzyszc to taka że idzie wywalczyć przód "poliftowy" na nowych częściach.
    Co do auta zastępczego nie oczekuj limuzyny :D Jak dostaniesz to Punto lub Corse...jesli dostaniesz :D
    Ostatnio edytowane przez Roobs ; 29-07-2012 o 08:05

  7. #7
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Inur
    Dołączył
    Feb 2012
    Posty
    394
    BMW
    740iM (M60), M3 GT2
    Skąd
    Poznań
    Chce to wykorzystać bo jest mi to kurewsko nie na reke, w zasadzie wszystkie plany na najblizszy miesiac legly w gruzach a sa to m.in. wakacje ktore planowalem od roku, zawody i treningi na ktore nijak nie pojade chyba ze sobie wypozycze autolawete z wlasnej kieszeni za 300zl na dobe zamiast 70zl za lawete ktora mam od domem.

    Auto wczesniej uszkodzone nie bylo, byly drobne wyprawki lakiernicze do zrobienia dlatego pomalowalem prawie cale. I teraz wyjdzie na to ze bede mial samochod 3 kolorowy bo pomaluje sie tylko to co sie potluklo.
    Ostatnio edytowane przez Inur ; 29-07-2012 o 09:32

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    489
    BMW
    745 e65
    Skąd
    janów lub
    a potem pytanie ''dlaczego takie wysokie składki''

  9. #9
    Zaawansowany Użytkownik Awatar BartekMW75
    Dołączył
    Jul 2012
    Posty
    300
    BMW
    E38 730 D 1999 r M57 BIARRITZBLAU METALLIC...EX: E39 525 TDS, E39 530D, E30 325i
    Skąd
    Siedlce/W-wa
    Cytat Zamieszczone przez jędrek Zobacz posta
    a potem pytanie ''dlaczego takie wysokie składki''
    bo firmy ubezpieczeniowe oszukują ...:D
    gdyby Pan Bóg preferował przedni napęd chodzilibyśmy na rękach...
    nigdy nie jedz szybciej niż twój anioł stróż potrafi latać...


    Witam! Prosze pomniejszyc fotke poprzednia w sygnaturze, niestety byla zbyt duza!!! Admin

  10. #10
    Vip Vip Awatar Marecki7er
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    2,307
    BMW
    e32 740iA M62B44
    Skąd
    Wrocław
    Z Wartą może nie być ciekawie, jeżeli już zgłosiłeś szkodę to teraz tylko czekaj na wycenę rzeczoznawcy ale nie oczekuj wiele bo możesz się rozczarować. Następnie możesz się odwołać od tej wyceny, robiąc wycenę prywatnie, ale nie jest powiedziane że oni dokładnie tyle Ci dadzą bo każdy by tak robił :)

    Najszybsza droga do tego co chcesz osiągnąć to jak wyżej napisane, czyli dogadać się z warsztatem w którym naprawia się bezgotówkowo szkody z Warty, tylko uważaj bo oni często jadą po kosztach żeby samemu mieć z tego jak najwięcej :)

    No chyba że dostaniesz z warty wycenę zbliżoną do tego co wyliczyłeś, tego Ci życzę ;)

Podobne wątki

  1. Szkoda parkingowa
    Przez paulo79 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 23-11-2011, 11:42
  2. Szkoda parkingowa mojej e38
    Przez krzysparco w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 33
    Ostatni post / autor: 01-10-2011, 15:27
  3. szkoda tego v8
    Przez miglanc153 w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-07-2011, 23:08
  4. Szkoda Śmigiełek ..
    Przez Don Pandini w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 10
    Ostatni post / autor: 23-10-2010, 15:13
  5. co za debile...szkoda gadac
    Przez Szwed w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 14-07-2008, 21:31

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •