Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 20

Wątek: [mechanika] Turbina padla 740d

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig

    [mechanika] Turbina padla 740d

    Jakies dzwine cuda ostatnio mi sie dzialy, podejzenie padlo na przeplywki jednak odkrylem uszkodzony waz idacy do intercoolera jednak dalej nie bylo tak jak byc powinno. Caly czas prawa strona nie domagala. Okazalo sie ze turbina 1 jest za malo wydajna, dodatkowo zalaa sie olejem. Generalnie nie ma tragedii bo koszt nowej u Garretta to 3070 zl netto jesli oddam stara. Nowa juz w drodze do mnie - jutro bedzie !
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  2. #2
    7ka
    Gość
    oby na jednej sie skonczylo....

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    129
    BMW
    E38 740 d, F01 730 d
    Skąd
    Polska
    Cześć! A dlaczego uważasz, że ta "uwalona" turbina od razu kwalifikowała się do wymiany? Co to były za cuda jakie działy Ci się z autem. Sugeruję nie od razu oddawać tej starej zanim nie sprawdzisz, że ta nowa rozwiąże problem. Jak rozwiążesz problem daj znaka. Pozdrawiam!
    Pozdrawiam!

  4. #4
    jesli 3070 netto za jedna to cena przystepna to dobrze. Sprawdz dobrze czy to turbo i czy szczelny uklad jest. Czesto po zalaniu okazuje sie ze jeszcze intercoolery sa do wyczyszczenia. Czekam i ja na wiesci co i jak

  5. #5
    Co do mocy i dziwnych rzeczy - sprawdzales czy kierownica w turbo dobrze dziala? Moze tu jest przyczyna?

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Wszystko bylo sprawdzone. Problem polegal na tym ze prawa turbina dawala za malo cisnienia a lewa otwierala sie za bardzo zeby nadrobic. Jak miala za ciezko to dde wylaczal obie zeby nic sie nie stalo i moc auta byla wiadomo jaka ;)
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  7. #7
    OK. Bo czesto sie zdarza, ze zaciera sie blaszka pomiedzy elektrycznym silnikiem na turbinie a sama kierownica. Jest nawet na to akcja techniczna. Na szczescie BMW wycofalo sie z diesli V8. Mioim zdaniem dobrze - choc pewnie sie naraze niektorym...

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    228
    BMW
    740d
    Skąd
    Danzig
    Nowa turbinka juz u mnie. Zamowilem jeszcze w Aso wszelkie uszczelki i po niedzieli turbina idzie do auta. Przy wymianie turbiny trzeba tez oczyscic dokladnie wszelkie weze, intercooler i wymienic olej.
    Zostala mi jeszcze tylko walka z wentylatorem od klimy ale pewnie skonczy sie na nowym jesli po wymianie tranzystora na ukladzie scalonym dalej bedzie lipa.
    pozdrawiam
    mavic

    Forum 7er jest dla buraków i kartofli. Jestem dumnym kartoflem !

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    mavic i co jak po wymianie? wszystko działa?
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  10. #10
    I ja czekam na wiesci..

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •