Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Uszkodzenie regulatora ciśnienia paliwa M70

  1. #1
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa

    Uszkodzenie regulatora ciśnienia paliwa M70

    Witam, dziś wymieniłem listwy wtryskowe wraz z nowymi regulatorami ciśnienia paliwa. Jaka była tego przyczyna i parę porad zamieszczam poniżej, ponieważ nigdzie na ten temat nie znalazłem informacji.

    - otóż najgorszy przypadek awarii w/w regulatorów jest taki, że przepuszczają one paliwo od razu do linii powrotu paliwa bez uzyskania ciśnienia roboczego w listwie 3.0 bara

    - u mnie awaria się stopniowo pogłębiała i wyglądało to tak, że auto normalnie jeździło, jednakże na ciepłym silniku trzeba było z minutę pokręcić, żeby zapaliło, prychało kichało, aż zapaliło. Na początku dwa obroty silnikiem potem trzy, aż w końcu trwało to minutę.
    Otóż z tego co pomierzyłem Motronic 1.2 u mnie działa tak, że po przekręceniu kluczyka na zimnym od razu dopompowuje paliwo pompami, jeżeli silnik jest natomiast ciepły po wcześniejszej pracy to dopompowanie występuje tylko jak jest sygnał z czujnika położenia wału korbowego. U mnie regulatory nie trzymały ciśnienia jak się nagrzały co skutkowało powrotem paliwa z listew do zbiornika paliwa. Zatem na ciepłym musiałem nakręcić rozrusznikiem i czekać, aż pompy łaskawie napompują ciśnienie do listwy. Czasami było to denerwujące, więc postanowiłem się za to zabrać, ale...

    - wymiana regulatora na przedliftowy szybko studzi emocje, ponieważ koszt jednego to około 600 PLN. Poliftowy to koszt około 150 PLN. Zakupiłem więc listwy poliftowe kompletne z myślą, że je podmienie z moimi starymi. Wszystko byłoby ok, gdyby nie to, że niemalże niemożliwym okazało się wyjęcie z listew poliftowych regulatorów ciśnienia, są tak mocno spasowane, jak i konstrukcja tych uszu wokół nich jest na tyle delikatna, że jest to kłopotliwe. Oczywiście oba wyjąłem, ale te uszy wokół gniazd regulatorów pogiąłem w obu listwach. Nie jest to estetyczne niestety. Jednakże zauważyłem, że uszczelki regulatorów przedliftowych jak i poliftowych mają te same rozmiary postanowiłem zaryzykować i do listew przedliftowych założyć regulatory poliftowe. Nadmienię, że konstrukcja listew przedliftowych umożliwia wyjęcie regulatorów niemalże palcami.

    Okazało się, że regulatory świetnie pasują, a ponadto obsadziłem stare poliftowe listwy wtryskami LUCAS poliftowymi, które mają mniejszą podatność na zabrudzenia, ponieważ posiadają trzy dysze, w przeciwieństwie do jednej w przedliftowym BOSCHU.

    Wszystko ładnie śmiga, kultura pracy silnika się wyraźnie poprawiła, a przy okazji wymieniłem jeszcze wszystkie gumowe przewody paliwowe pod maską na nowe, jak i wszystkie oringi wtryskiwaczy. Silnik ciepły zapala teraz od strzała.

    Reasumując regulatory poliftowe można śmiało zakładać do listew przedliftowych, a ja czekałem z tym pół roku, ponieważ nie uśmiechało mi się wydawać 1200 PLN na same regulatory, po drugie ładnych kilka miesięcy szukałem używanych poliftowych listew wtryskowych, nie jest to takie łatwe. Dodatkową wskazówką jest to, że posiadając polift warto zakupić listwy przedliftowe, które pasują bez problemu(tylko wąż paliwowy gumowy do strony pasażera w polifcie jest dłuższy), a skróci nam to czas zmarnowany na wyrywanie regulatorów z listew poliftowych.

    Ponadto odradzam wymianę regulatorów w listwa poliftowych, które są zamontowane na aucie, ja musiałem je w końcu wyciągać prasą na stole.

    Wymiana listew, które były kompletne wcześniej przygotowane zajęła mi nieco ponad dwie godziny. Należy odkręcić zbiornik wyrównawczy, jednakże nie odkręcać grubego węża na dole, ponieważ razem z nim można go spokojnie odchylić na bok. Nie trzeba zatem upuszczać z niego płynu. Należy jeszcze odkręcić gniazda do czujników położenia wału korbowego oraz do impulsatorów. Jest to niezbędne do uniesienia wiązki sterowania wtryskiwaczami oraz przepustnic. Odkręca się obejmy metalowe od czoła silnika pod łańcuchem rozrządu, klucz 10. W celu rozładowania ciśnienia na listwach można wcześniej wyjąć przekaźniki od pomp paliwa, zapalić auto i odczekać aż zgaśnie, lub pracować przy zimnym po nocy, wtedy ciśnienie jest znikome.

    Bezwzględnie należy uważać na rozlewające się paliwo.

    Można by temat przykleić, co ja się naszukałem czegokolwiek na ten temat :)
    Ostatnio edytowane przez ttrol ; 27-07-2012 o 19:51
    pozdrawiam Bartek

  2. #2
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    Nie wiesz jak sprawdzić w m60b40 czy regulator trzyma ciśnienie bo mam podobny problem do twojego tzn z 6 na 10 odpaleń raczej na ciepłym silniku kręci następnie tak jak by załapał ale nie odpala następny obrót walu tez coś załapie i dopiero za następnym odpala i go potelepie z parę sekund i mu przechodzi.

  3. #3
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez 525d Zobacz posta
    Nie wiesz jak sprawdzić w m60b40 czy regulator trzyma ciśnienie bo mam podobny problem do twojego tzn z 6 na 10 odpaleń raczej na ciepłym silniku kręci następnie tak jak by załapał ale nie odpala następny obrót walu tez coś załapie i dopiero za następnym odpala i go potelepie z parę sekund i mu przechodzi.
    Hej sposoby są dwa:

    - pierwszy to manometr przed listwą
    - drugi to gdy jest ciepły i wiemy, że raczej nie odpali za pierwszym razem, zamiast przekaźnika pompy paliwa robimy zworkę na pół minuty, wtedy pompa dobije cieśnienia. Jeżeli wtedy zapali od strzała to jeżeli nie ma żadnych nieszczelności w układzie paliwowym usterka wskazuje na regulator
    pozdrawiam Bartek

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2009
    Posty
    833
    BMW
    E38 740IA M60, E39 525d
    Skąd
    Kraków
    manometrem to wiem tylko nie mam go bardzo gdzie wsadzić w m60 bo ciasno a jeśli bym go wpiął za filtrem paliwa pod progiem to wskaże prawidłowe ciśnienie ?

  5. #5
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez 525d Zobacz posta
    manometrem to wiem tylko nie mam go bardzo gdzie wsadzić w m60 bo ciasno a jeśli bym go wpiął za filtrem paliwa pod progiem to wskaże prawidłowe ciśnienie ?
    Hej, może być obojętnie gdzie między pompą a listwą. M60 powinno być 3.5 bara.
    pozdrawiam Bartek

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-02-2013, 00:58
  2. Odpowiedzi: 7
    Ostatni post / autor: 24-06-2011, 18:02
  3. Regulator ciśnienia paliwa
    Przez benyhp w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-02-2011, 20:51
  4. Regulator ciśnienia paliwa?
    Przez qba740 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 18-03-2010, 11:52

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •