Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: Czujnik ciśnienia oleju, błąd, wymiana

  1. #1
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory

    Czujnik ciśnienia oleju, błąd, wymiana

    Cześć,

    Ostatnio wyskoczył mi błąd czujnika ciśnienia oleju, w komputerze też - oil press - stop engine :-)
    Z tego co się zorientowałem to czujnik jest przy filtrze oleju. Gdzie jest jeszcze drugi czujnik odpowiadający za ten komunikat?
    Czy czujnik wyrzucający błąd thermal oil level też odpowiada za ciśnienie oleju? Jestem przed zmiana oleju, więc chciałem się dopytać czy jakiś z czujników trzeba wymieniać przy spuszczonym oleju?

    Czy czujnik przy filtrze oleju reaguje na błąd ciśnienia przy niższym stanie oleju np. Poniżej połowy podzialki na bagnecie?
    Odnośnie jego wymiany to jest sporo dłubania czy nie jest to kłopot i po zakupie czujnika wymienię go bez problemu?

    Pozdrowionka,

  2. #2
    (pre) Neo Katechu Men Vip Awatar hatecraft
    Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1,088
    BMW
    735i - E38 FL Aut.
    Skąd
    Warszawa
    Blog
    7
    thermal oil level -- czujnik jest w "małej" misce olejowej. ciśnienia nie sprawdza.
    oil press stop engine -- pojawia się, gdy czujnik przy filtrze ma nieprawidłowe odczyty.
    jak masz niski stan oleju, to przy hamowaniu może się pojawić ten komunikat.
    podobno ten czujnik sprawdza dodatkowo temperaturę oleju... (?)
    spotkałem się z przypadkiem, że czujnik był niesprawny i pojawiał się sporadycznie komunikat "oil press stop engine"

    czujnik w misce zmieniasz przy spuszczonym oleju.

    U mnie przez parę dni było 1mm poniżej kreski minimum na bagnecie i jedyny błąd jaki się pojawił to "check oil level".
    Ostatnio edytowane przez hatecraft ; 24-07-2012 o 10:04
    Skrzynie automatyczne się zużywają! Przy przebiegu 200 kkm nie oczekujcie bezawaryjnej pracy...

    Kiedy ludzie przestają wierzyć w Boga, to nie jest tak, że w nic nie wierzą, ale wierzą w cokolwiek.
    G. K. Chesterton

  3. #3
    d(-_-)b Vip Awatar ratovnik
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    4,102
    BMW
    E66 735Li
    Skąd
    Żory
    Dzięki za wskazówki.
    Zastanawiam się czy ten czujnik przy filtrze oleju może szwankowac z powodu np. brudnego oleju, zabrudzenia olejem?

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2014
    Posty
    115
    BMW
    E 38 750 iL
    Skąd
    Strzegom
    Czy w 750 il 96' czujnik ciśnienia oleju będzie też przy filtrze?...nie zapala mi się kontrolka od ciśnienia oleju przy starcie silnika...sprawdzę też żaróweczkę w zegarach oczywiście...i czy jeśli nie świeci się lampka od ciśnienia oleju jeśli coś by się z nim działo wyskoczy mi komunikat na pasku check control??

Podobne wątki

  1. [mechanika] Wymiana czujnika ciśnienia oleju
    Przez cutthr0at w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 16-12-2014, 19:24
  2. M60B30 czujnik ciśnienia oleju
    Przez bmw4woman w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 06-03-2010, 16:12
  3. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 21-05-2009, 14:31
  4. [mechanika] Błąd czujnik poziomu oleju 3.0 V8
    Przez rodzinabmw w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 01-02-2009, 10:29

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •