Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: check engine-kontrolka i nierówne działanie silnika M52TUB28

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa

    Thumbs down check engine-kontrolka i nierówne działanie silnika M52TUB28

    Dzisiaj po odpaleniu samochodu nie wiadomo czemu zapaliła się kontrolka, silnik nie pracował zbyt równo. w domu zrobiłem diagnostykę i występują następujące błędy:
    P0505 Układ regulacji biegu jałowego wadliwe działanie
    P0306 Cylinder nr 6 Wykryte wypadanie zapłonów
    P1622 map cooling thermostat control circuit electrical.
    P0141 Obwód nagrzewania sondy lambda (blok cyl. 1, czujnik2) wadliwe działanie.

    Po dłuższym czasie odpaliłem auto znów i ku memu zaskoczeniu auto pracuje równo temperatura OK. Poprzedni właściciel mówił mi że sonda lambda jest do wymiany. Co o tym sądzicie?

  2. #2
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Na początek sprawdź czy sprawne są grzałki z sond lambda(miernikiem sprawdź czy mają przejście, powinny mieć maks kilkanaście ohm). Później warto zając się wypadaniem zapłonu(sprawdzić świece jak wyglądają, ew. cewki zamienić miejscami i sprawdzić czy się przeniesie).

    Z regulacją biegu jałowego to zacząłbym od wyczyszczenia przepustnicy i regulatora biegu jałowego. Bardzo często jest on zaklinowany przez brud. Wystarczy środek do czyszczenia silników
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez cursor Zobacz posta
    Na początek sprawdź czy sprawne są grzałki z sond lambda(miernikiem sprawdź czy mają przejście, powinny mieć maks kilkanaście ohm). Później warto zając się wypadaniem zapłonu(sprawdzić świece jak wyglądają, ew. cewki zamienić miejscami i sprawdzić czy się przeniesie).

    Z regulacją biegu jałowego to zacząłbym od wyczyszczenia przepustnicy i regulatora biegu jałowego. Bardzo często jest on zaklinowany przez brud. Wystarczy środek do czyszczenia silników
    Jak doczytałem wypadanie zapłonu często powodowane jest rozwaloną sondą lambda. W którym miejscu znajdę przepustnice i regulator biegu jałowego w tym silniku?
    Pytam bo jeśli chodzi o bardziej złożoną tematykę mechaniki e38 to jestem nieco zielony. Z elektryką bym sobie poradził ale z mechaniką już troszkę gorzej.

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Dec 2009
    Posty
    4,236
    BMW
    Nie mam
    Skąd
    Racibórz(Śląsk)
    Przepustnica jest przykręcona do kolektora ssącego(dotrzesz do niej po rurze dolotu od filtra powietrza i przepływomierza). Regulator biegu jałowego jest nad nią.


    Wypadanie zapłonu może być spowodowane sondą, bo może DME przelewać i zalewać świece
    Celem wykształcenia nie jest napełnienie umysłu człowieka faktami; zadaniem jest nauczyć go, jak ma używać umysłu do.. myślenia. A często zdarza się, że człowiek lepiej umie myśleć, nie będąc krępowany wiedzą przeszłości.
    Henry Ford

    Nie pomagam przez tel, chcesz coś, jest pw, mail, gg, w ostateczności sms

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    A jeśli chodzi o wymianę sondy lambda "P0141 Obwód nagrzewania sondy lambda (blok cyl. 1, czujnik2) wadliwe działanie" to którą teraz muszę wymienić? bo są dwie, mam nadzieję że to ta bliżej chłodnicy.
    Ostatnio edytowane przez Mat88 ; 06-01-2013 o 21:52

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    ponawiam sprawę, wszystkie cewki, świece, przepływomierz, guma przepływomierza nowa, a mimo to jak z rana odpalam silnik to telepie nim strasznie i potrafi pokazać check engine :/ dodatkowo zauważyłem taką małą rzecz że jak jadę szybciej na 5 biegu to w okolicach 3, 4 tyś obrotów silnik lekko się dusi tak jak by brakowało mu mocy albo świece po krótkim używaniu nadają się do kosza.....

    Sam już nie wiem jak z tym walczyć...

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar piter2082
    Dołączył
    Sep 2010
    Posty
    50
    BMW
    e38 728iA M52TU
    Skąd
    Norway
    I jakie masz teraz błędy gdy pojawia się Check Engine? A sondy Lambda wymieniłeś?
    Ostatnio edytowane przez piter2082 ; 10-01-2013 o 16:25

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Mat88
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    843
    BMW
    E38 728iA
    Skąd
    Warszawa
    wszystkie sondy są sprawne, po mimo nowych cewek i świec czasem pokazuje się wypadanie zapłonów i sporadycznie termostat tzw. błąd 123 coś tam, coś tam feldkuhlung czy jakoś tak. Czytając niektóre posty w tematach na forum to nasuwa mi się myśl o odmie ponieważ po odkręceniu korka wlewu oleju i przyłożeniu ręki to zasysa powietrze. Z rana jak zapale silnik to jest takie charakterystyczne "papapapapa" a jak się nagrzeje to jest OK chodzi równiutko jak zegarek szwajcarski. Zaś co do błędów to jak tylko pojawia się check engine to telepie całą budą aż właśnie się nie rozgrzeje, jak nabierze temperatury to kontrolka dalej świeci a silnik chodzi równiutko.

Podobne wątki

  1. CHECK ENGINE CO TO ZA BŁĄD ??
    Przez PiK-MaN w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 15
    Ostatni post / autor: 27-01-2014, 18:41
  2. Błąd Check Tail Lights oraz Check tyre pressure
    Przez Acerbus w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 13
    Ostatni post / autor: 08-12-2011, 08:56
  3. [silnik] Zapalona kontrolka silnika
    Przez magik2.7 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 09-05-2011, 22:04
  4. [ elektryka] Migający check engine
    Przez parysarab w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 10-03-2010, 13:27
  5. Problem z kontrolka " Check"
    Przez tomig76 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 60
    Ostatni post / autor: 12-01-2008, 07:41

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •