Strona 1 z 4 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 34

Wątek: 735 remont skrzyni w Jankach wyceniony na ~4800 zl

  1. #1
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    23

    735 remont skrzyni w Jankach wyceniony na ~4800 zl

    Wczoraj oddałem auto do gościa z Janek pod Warszawą,dzisiaj rozbierze skrzynie i powie jaki dokładny koszt,natomiast wczoraj wycenił to następująco i stwierdził żę taniej raczej nie będzie:
    montaż demontaż: 450 zl
    naprawa 1250 zl
    konwerter 1300 zl
    uszczelnienia 800 zl
    olej GULF 700 zl
    filtr 150 zl
    plus jeszcze tarczki oczywiscie.


    Chciałbym was prosić o opinie na temat tej wyceny,lub może tego gościa,moze ktoś z was tam robił skrzynie

    Gość twierdzi że moge np. przywieść mu swój olej za 300 i załozyć np. badziewny konwerter za 700 itp ale wtedy nie daje żadnej gwarancji na naprawę.

    Powiedzcie proszę co o tym sądzicie

    Oryginał - filtr+uszczelka to 100zł
    olej ESSO LT to 400zł 20litrów więc już urywasz 350zł

  2. #2
    . ADMINISTRATOR Awatar Sebek
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    6,957
    BMW
    E23/E38/E65
    Skąd
    DZG
    Blog
    1
    A wytlumacz mi co to ten Konwerter - czy chodzi o tak zwany kosz ?

    Moim zdaniem cena wygorowana na maxa.

    W okolicach Zgorzelca - taki remont kosztuje ok. 2000 PLN mniej.



    Sebek

  3. #3
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    23
    konwerter to jest to sprzęgło hydrokinetyczne,ta okrągła bańka.
    Też mi się wydaje że to b. drogo,ale gość nie chce spuścić bo twierdzi że on kupuje najlepsze podzespoły,a nie jakies podróby,bo normalnie tki konwerter można znaleść za połowe ceny.
    A jego wymiana wedle niego jest podyktowna tym żę w konwerterze zbiera się syf gdy coś jest uszkodzone,i nawet jesli jest dobry trzeba go wymieniać bo nie da się oczyścić i usterka możę ponownie wystąpić.:((

    Zgorzelec to za daleko bo ja jestem z centrum,jeśli ktoś zna jakiś adres w okolicach warszawy to brdzo bym prosił

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Dec 2007
    Posty
    58
    BMW
    730d e38
    Skąd
    kielce
    Witam. Waldek z Kielc. Moge polecić z pelną odpowiedzialnoscią specjalistyczny warsztat naprawy automatycznych skrzyń biegow P. Mariusza Zapaly w Leszczynach kolo Kielc. Korzystalem z uslugi przy wymianie oleju i uszczelniacza skrzyni. Obsluga perfekcyjna, bez cienia zmanierowania i mozna w pelni bezpiecznie oddac bmw do naprawy. Co do cen to podam przeze mnie placone; wyjęcie skrzyni 300 i montaż, olej Esso do 5 HP-24 zgodny z norma BMW 35 zl zas litr, w cenie oleju na allegro, uszczelniacz orginalny BMW 70 zl, zamiennik 40 zl, taki sam jak orginal, uszczelka pod miske 40 zl, filtr z Intercarsu 50 zl.Wiem ze konwertery wysyla do regeneracji, i przez to ceny sa na normalnym poziomie. Podaje telefon kom.605312191.Trzeba sie umawiać. Polecam warsztat dla zainteresowanych.Pozdrawiam wszystkich urzytkowników. Waldek

  5. #5
    Super Moderator Awatar Anatol
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    6,149
    BMW
    e38 735 iA
    Skąd
    Warszawa
    Ja zapłaciłem troche ponad 3500 tyś. Wymiana :kosza, tarczek filtra oleju,oleju,robocizna- wyjęcie ,włożenie..... i po 1000 km musze zmienić olej plus filtr...
    A jak wiecie ceny w wawie są różne od 4000 do 8000 tyś ....
    Jak coś podam Ci na priv tel to zadzwonisz i pogadasz... Wyceny na oko Ci nie zrobią bo musza wyjąc skrzynie i ocenić ....

    Podrawiam Anatol

  6. #6
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz
    Mysle ze cena normalna.
    Tydzien temu dałem moja skrzynie do remontu i za całosc zapłaciłem 4000.
    Robota 1200.
    Regeneracja sprzegła ponad 800.
    Reszta to tarczki, olej, uszczelki, filtr..
    Zaoszczedzic mozna chyba tylko na robocie, ew na oleju.

    Po wymianie okazało sie ze jest ten sam problem co na starej skrzyni czyli teraz mam 2 sprawne.. a winny jest prawdopodobnie sterownik z ktorym jeszcze walcze. Objaw to "znikajace biegi" po rozgrzaniu.

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2007
    Posty
    19

    j.w.

    Moim zdaniem to taka wycena jest nic nie warta.Jak mozna bez wyjecia skrzyni oceniac co bedzie robione? A poza tym to na moje oko spokojnie możno zaoszczedzić ok.1500 zł tego co on ci wyliczył,trzeba trochę poszukać innego dobrego warsztatu.Za olej 700 zł? Co on tam chce wlać? Nie dajmy sie zwariować.

  8. #8
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Apr 2008
    Posty
    23
    do wyceny doszło jeszcze kosz sprzęgła i spalone 2 zespoły sprzęgieł,tj 12 tarczek i jakiś jeszcze tam detal.
    koszt 6400 zl
    Olej gość wlewa Gulfa 2e.podobno najlepszy.
    Za tą cene mam jego gwarancje na wymienione podzespoły na rok bez limitu kilometrów.
    Jestem pewien że to za dużo ale trudno,nie opłaca mi się teraz lawetować auta do innego miejsca w polsce.
    A denerwuje mnie najbardziej fakt ze przejechałem tym autem 1100 kilometrów z tą usterką,a więc auto było w 90% sprawne a naprawa wyniesie tyle tak ciężko odkładanych pieniążków.

    Dziękuje wszystkim za pomoc .Pozdrawiam i życzę bezawaryjnej jazdy waszymi siudemkami,

  9. #9
    Vip Vip
    Dołączył
    Sep 2007
    Posty
    886
    BMW
    AC Schnitzer 730d 1999r
    Skąd
    Mlava
    wojt a ty nie robiłes skrzyni wtedy gdy kupiłes auto? Bo jesli dobrze pamietam to tak było.
    B M W

    Staram się pisać poprawnie po polsku.

  10. #10
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    52
    BMW
    F01 740i in progress
    Skąd
    Bydgoszcz
    Po kupnie wymieniłem skrzynie na inna (wyjeta z anglika)
    Ostatnio zaczely dziac sie dziwne rzeczy - znikały mi biegi i postanowilem wyremontowac oryginalna skrzynie. Teraz wszystko działa wiec mam nadzieje ze to byl problem sterownika lub kabli.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •