Cytat Zamieszczone przez olejus
Qbek jakie proponujesz Ty opony do felg 19' ?
Ja proponuje 245/45/19 i 275/40/19. Ten rozmiar jest oryginalnie na "słoneczkach" do E65 (takich jak ma Evan). Zgodnie z wrzucona przeze mnie powyzej tabelka obydwa kola sa idealnie identyczne pod wzgledem srednicy i są o 2,1% większe od standardowych 235/60/16 w E38. Spójrz na galerie Evana - opona ladnie wypelnia wneke kola i pasuje idealnie. Dzieki temu ze masz dosyc wysoka opone jak na 19 cali - pozostaje wiekszy komfort. Uważam że ten rozmiar jest idealny do E38, chociaz te opony najlepiej pasuja do felg 10 i 9 cali.

Jesli kupisz wezsze felgi to moze lepsze bylyby tez wezsze opony. Chociaż przed chwila sprawdzilem, ze w BMW 6 montuja oryginalnie opony 275 na feldze 9 cali i 245 na feldze 8,5 cala. Wiec da rade. Nie leżą już pewnie tak ładnie, ale co zrobic. Tego wzoru, ktory Ci sie podoba nie ma w szerokosciach 9 i 10 cali. Jest jeszcze mozliwosc dobrania jak najbardziej "okraglych" opon, bo rozne modele roznie leza. Ja mam np. u siebie w Probku opony DUNLOP i z przodu i z tylu w rozmiarze 235/45/17. Tyle ze z przodu mam model SP 9090 a z tylu SP 9000 i sa zupelnie inne! SP 9000 maja zupelnie pionowe boczne scianki, a SP 9090 sa wlasnie takie zaokraglone. Mierzylem kiedys jaka ma szerokosc sama powierchnia styku z asfaltem i w tylnych jest rzeczywiscie 235, a w przednich tylko 215, mimo ze nominalnie to ten sam rozmiar i nawet ten sam producent. Wiec jeszcze mozna cos w tym kierunku pokombinowac zeby jakos to wszystko ladnie sie zgralo.