Strona 5 z 5 PierwszyPierwszy ... 345
Pokaż wyniki od 41 do 44 z 44

Wątek: bicie kierownicy!!!

  1. #41
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Tak - zabrałem głos. Bo chcę zdobyć jak najwięcej info na temat piast. Będę miał chyba dostęp do miernika zegarowego więc może uda mi się piasty zdiagnozować. Ale nurtuje mnie przyczyna kłopotów z piastami. Czy one z wiekiem tracą parametry? Czy to kwestia uderzenia w krawężnik czy zaliczenia jakiejś dziury? Rozumiem że łożysko się zużywa ale o co chodzi z piastą? W sumie ciekawy temat - czy np. fabrycznie one mają przewidzianą jakąś żywotność? Trochę dużo pytań więc ciekaw jestem doświadczeń innych.

  2. #42
    Vip Vip
    Dołączył
    Jun 2007
    Posty
    3,880
    BMW
    750iL
    Skąd
    Bielsk Podlaski
    ani dziura ani kraweznik nieskrzywi piasty, malem ostatnio maly wypadek, gdzie na skreconych kolach udezylem w kraweznik, i to nie opona a felgą, wyrwalem drazek kierowniczy, skrzywilem 2 wachacze, rozwalilem lozysko ale dla piasty nic sie niestalo wiez niewiem jakie to ma byc udezenie aby zniszczyc piaste, raczej nieosiagalne, widzialem połamane alusy, wyrwane amortyzatory ale nigdy kzywej piasty

  3. #43
    Zaawansowany Użytkownik Awatar grześ73
    Dołączył
    Apr 2009
    Posty
    206
    BMW
    e38 728
    Skąd
    Warszawa/Ursynów
    Dziś dobrałem się wreszcie do prawego przedniego koła. Bicie tarczy "na boki" wynosi 0.03 mm(setne). Do piasty się nie dobrałem (może ktoś podpowie czy te bolce blokujące klocki w zacisku są wybijane czy wykręcane - robiłem to dwa lata temu i zapomniałem) bo ta wartość na tarczy jest chyba ok. W którymś wątku było info że tarcza może mieć do ok 0.6 mm bicia. Z lewej szpilki nie mogłem odkręcić ale w tym tygodniu może to zrobię i z drugiej zmierzę bicie. A może ktoś potwierdzi czy te wartości 0.6 mm na tarczy i 0.3 mm na piaście są właściwe - to znaczy czy to nie jest przypadkiem odpowiednio 0.06 i 0.03. Pozdrawiam.

    I zmierzyłem resztę kół - wszędzie ok. 0.03 mm. Czyli raczej nie piasty/tarcze.
    Teraz układ kierowniczy - tak wygląda dobrze bez luzów - ale muszę go porozpinać i dopiero się sprawdzi.
    Ostatnio edytowane przez grześ73 ; 20-05-2011 o 14:02

  4. #44
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jul 2011
    Posty
    50
    BMW
    e38 1997
    Skąd
    Piła
    witam mam też problem z drżeniem kierownicy,tarcze nowe z klockami koła oczywiscie wyważone-i strasznie telepie przy hamowaniu aż rece urywa,i jezeli sie nie myle jest to ważacz poprzeczny bo gdy złapie za koło i szarpie nim przód i tył to straszny luz czy to aby napewno ten element?
    podczas jazdy jest ok-nie ma najmniejszego drgania...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •