Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 38

Wątek: Moc w 728 bez przepływki

  1. #21
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Może nie M52TU ale, nie tak dawno temu kupiłem M54 B22 (silnik podobny do M52TU) z nieszczelnym dolotem zatem byłem zmuszony na początku odpiąć przepływkę. Jeździłem tak kilka-naście dni zanim nie dotarło kilka gratów. Po ogarnięciu dolotu i podpięciu przepływki wtedy dopiero auto odżyło:) Bez niej był bardzo ospały szczególnie od dołu, jednak muszę zdementować aby spalanie było jakieś większe, wręcz przeciwnie. Z tego co wiem to auto w takim przypadku korzysta z gotowych map, więc tak jak ktoś wcześniej napomniał sondy również bierne.
    V8 Garage

  2. #22
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Masz racje! M54B22 praktycznie wogóle nie jedzie z odpietym MAFem. Mój kolega ma e39 z 2001 roku z tym silnikiem i jak miał uszkodzony a potem go wogóle odpioł zanim kupił nowy to auto miało biede samo sie uciągnac. I o to mi własnie chodzi Dlaczego M52B28 jedzie i to nie zle? Ot całe pytanie. Chcialem wiedziec czy inne 2.8 tez tak maja bo teoretycznie nie powinien okazywac odznak radosci ,no ale są mity które w niektórych przypadkach mozna obalic.

  3. #23
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    nie piszemy głupot nie rób ze mnie bawoła jeździłem kilka razy dla próby z odpięta przepływka i wiem jakie sa efekty to Ty wysnuewasz bzdurne teorie, że silnik, który nie wqiel ile ma tlenu jeździ lepiej od tego co wie tak najkrótszym najprostszym sposobem łopatologicznym

  4. #24
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    nie piszemy głupot nie rób ze mnie bawoła jeździłem kilka razy dla próby z odpięta przepływka i wiem jakie sa efekty to Ty wysnuewasz bzdurne teorie, że silnik, który nie wqiel ile ma tlenu jeździ lepiej od tego co wie tak najkrótszym najprostszym sposobem łopatologicznym
    Czym jezdziłes z odpietą przepływką? Bawoła z siebie robisz sam bo czytasz posty bez zrozumienia,
    więc jeśli nie ogarniasz tematu - nie wprowadzaj w bład, bo później ktoś przeczyta i będzie głupoty rozpowszechniał.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 16-07-2012 o 22:19

  5. #25
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    nie piszemy głupot nie rób ze mnie bawoła jeździłem kilka razy dla próby z odpięta przepływka i wiem jakie sa efekty to Ty wysnuewasz bzdurne teorie, że silnik, który nie wqiel ile ma tlenu jeździ lepiej od tego co wie tak najkrótszym najprostszym sposobem łopatologicznym
    Czym jezdziłes z odpietą przepływką? Bawoła z siebie robisz sam bo czytasz posty bez zrozumienia.

  6. #26
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2008
    Posty
    2,603
    BMW
    740iA e-32
    Skąd
    Rawicz Wlkp
    Blog
    1
    M60B40 i nie pisz mi bzdur, że M52B28 reaguje na jej odpięcie inaczej bo to podobne technologicznie silniki kiedyś podobnie jak Ty chciałem sprawdzić moc po zmianie przpeływki na nową ( choć stara i tak okazała się dobra ) i jechałem 2 razy bez niej i potem z nia i róznica jest na korzyść sprawnej przepływki ale na pewno Ty wiesz to lepiej, że ja ne jechałem i nie wiem co czułem :)

  7. #27
    Doświadczony Użytkownik Awatar JointoVicz
    Dołączył
    Dec 2010
    Posty
    1,019
    BMW
    e32 EX 730 88' m30b30 r6 & e38 730i 95' m60b30 v8
    Skąd
    Torun
    Cytat Zamieszczone przez Zdzira 850I Zobacz posta
    M60B40 i nie pisz mi bzdur, że M52B28 reaguje na jej odpięcie inaczej bo to podobne technologicznie silniki kiedyś podobnie jak Ty chciałem sprawdzić moc po zmianie przpeływki na nową ( choć stara i tak okazała się dobra ) i jechałem 2 razy bez niej i potem z nia i róznica jest na korzyść sprawnej przepływki ale na pewno Ty wiesz to lepiej, że ja ne jechałem i nie wiem co czułem :)
    kolego nie dyskutuj... majster smiga juz 18 lat bmw i wie lepiej;)

  8. #28
    Doświadczony Użytkownik Awatar miro
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    6,842
    BMW
    BRAK
    Skąd
    MEIN VATERLAND IST OBERSCHLESIEN
    Widzę ,że dalej nie rozumiecie sensu pytania. Jak narazie to sprawiacie wrażenie forumowych filozofów. Widocznie M52B28 zachowuje sie inaczej ,ale skąd to mozesz wiedziec jeżeli jechałeś M60B40.To twoja teoria: "Bo mi sie wydaje" "bo to podobne silniki. Gówno prawda a nie podobne.
    Ostatnio edytowane przez miro ; 17-07-2012 o 12:05

  9. #29
    Doświadczony Użytkownik Awatar arturo193
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    2,178
    BMW
    W planach E38 750i
    Skąd
    Norwegia
    Może i masz rację Kolego,że Twój silnik reaguje inaczej niż M60 bo faktycznie M60 bez przepływki nie jedzie...ja mam silnik o jaki Ci chodzi ale nawet mi przez myśl nie przechodzi odpinać przepływkę...autko śmiga idealnie po co więc mam robic jakies doświadczenia,żeby zaspokoić Twoją ciekawość a potem kasować niepotrzebne błędy?
    Volvo V70 T5 2.3 turbo 250KM 2002,Mercedes CLS 500 2005,Honda CRv 2.0 2007,BMW X5 4.4 2001...

  10. #30
    Doświadczony Użytkownik Awatar MariuszE38
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    1,161
    BMW
    Sprzedane
    Skąd
    Toruń
    Cytat Zamieszczone przez JointoVicz Zobacz posta
    ze mna koniec dyskusji
    Nareszcie :) Czasem jak się czyta Twoje posty to jest wrażenie, że znasz się na.... no właśnie... na czym...
    Niektórzy chętnie poczytają i czegoś się dowiedzą a nie będą ciąglę... wypisywać to co Ty. Czasem trzeba się ugryźć w język, chociażby środki zażyte nie pozwalały.
    ex:
    E36 325 TDS AC Schnitzer (160KM, 305Nm)
    E38 728iA Shadowline Individual
    E53 X5 4,4i Sport Pack

Podobne wątki

  1. [silnik] Po wymianie przepływki
    Przez olejus w dziale Seria e65 / e66 / e67
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 13-02-2012, 10:26
  2. Piekielna moc ]:>
    Przez coboss w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 10:37
  3. [ elektryka] wymiana przepływki
    Przez miglanc153 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 11
    Ostatni post / autor: 04-07-2009, 15:29
  4. ZAMIENNIK PRZEPŁYWKI 3,5 M62B 10/98??
    Przez budek w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 0
    Ostatni post / autor: 05-11-2007, 14:30

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •