Pokaż wyniki od 1 do 5 z 5

Wątek: Cieknąca przednia szyba!

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie

    Cieknąca przednia szyba!

    Witam jak w temacie mam problem z pojawiającymi się kroplami wody wewnątrz auta na przedniej szybie która była kiedyś (nie prze zemnie) wymieniona a mianowicie po myciu np: na myjni bezdotykowej i obfitym spłukiwaniu prawie zawsze pojawiają się te krople wody jakieś 10-15 cm od słupka pasażera w stronę środka szyby. Czy jest możliwe że jest to przeciek z odpływu szyberdachu czy też może przednia szyba została źle wstawiona? Kiedyś miałem podobny problem w E36 ale to zaciekał słupek i okazało się że to wina rurki odpływowej szybra a tu cieknie po szybie a nie raz nawet kapie na dywanik. Dodam że uszczelka zewnętrzna przedniej szyby wygląda idealnie tylko w środkowej części szyby na dł. paru cm jest minimalna szparka pomiędzy nią a dachem. Czy to może być to??? pozdro........

  2. #2
    Vip Vip Awatar Adus81
    Dołączył
    Oct 2011
    Posty
    938
    BMW
    e38 740i V8
    Skąd
    Śląskie/Racibórz
    Cytat Zamieszczone przez maniek42 Zobacz posta
    Witam jak w temacie mam problem z pojawiającymi się kroplami wody wewnątrz auta na przedniej szybie która była kiedyś (nie prze zemnie) wymieniona a mianowicie po myciu np: na myjni bezdotykowej i obfitym spłukiwaniu prawie zawsze pojawiają się te krople wody jakieś 10-15 cm od słupka pasażera w stronę środka szyby. Czy jest możliwe że jest to przeciek z odpływu szyberdachu czy też może przednia szyba została źle wstawiona? Kiedyś miałem podobny problem w E36 ale to zaciekał słupek i okazało się że to wina rurki odpływowej szybra a tu cieknie po szybie a nie raz nawet kapie na dywanik. Dodam że uszczelka zewnętrzna przedniej szyby wygląda idealnie tylko w środkowej części szyby na dł. paru cm jest minimalna szparka pomiędzy nią a dachem. Czy to może być to??? pozdro........
    uszczelka zewnetrzna nie zatrzyma wszystkiego!!Udaj sie do serwisu szyb wytna,oczyszcza,nasraja nowego kleju i bedzie ok.Koszt ok 70zl.

  3. #3
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    Czyli stawiasz na szybę a nie na szyberdach?

  4. #4
    Vip Vip Awatar ELVIS
    Dołączył
    Aug 2007
    Posty
    4,935
    BMW
    BRAK
    Skąd
    BEUTHEN/Bytom
    Wg mnie masz zle wklejona szybę ,musisz kupić nowa uszczelkę te górną plus zestaw ,gumek jakie trzeba przykleić do karoserii po usunięciu starego kleju po starej szybie.

    Jak kupisz co napisałem ,poprzyklejasz gumki-dystanse do karoserii ,to nie ma prawa nic ciec.
    Co do szyberdachu ,to własnie gumki -dystanse o jakich pisze odpowiednio przyklejone ,pozwalaja na swobodny odpływ wody.

    Objawy jakie wymieniłeś wskazują na to ,że po prostu odkleiła sie szyba na górze ,ale to żadna tragedia :)

    Był temat na forum jak wkleić nowa szybę ,poszukaj koniecznie bo 90 % warsztatów nie ma pojęcia jak to zrobić dobrze w e38 :)

    Pozdrawiam :)

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar maniek42
    Dołączył
    Nov 2010
    Posty
    214
    BMW
    E 38 728iA/99r.
    Skąd
    kuj...- pomorskie
    OK. dzięki za podpowiedzi , pojeżdżę po warsztatach i zobaczę co powiedzą. pozdro.......

Podobne wątki

  1. szyba przednia
    Przez sebobass w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 17
    Ostatni post / autor: 16-03-2010, 17:22
  2. [ pozostale] Przednia szyba
    Przez Damias w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 31
    Ostatni post / autor: 24-03-2009, 21:45
  3. [mechanika] Podcieka przednia szyba
    Przez gilu_e32 w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 10-03-2009, 14:11

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •