Pokaż wyniki od 1 do 7 z 7

Wątek: 750 nie odpala

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa

    750 nie odpala

    Witam,

    pisałem już wcześniej że miałem problemy z zapalaniem samochodu, otóż po jakiś zabiegach znajomego auto wróciło do normy. Pamiętam że grzebał coś pod bezpiecznikami (pod maską), mówił coś o resetowaniu EWS jak dobrze pamiętam. Faktycznie auto po tych zabiegach przez pewien czas na nowo uczyło się jeździć.

    Teraz problem powrócił i to nagle. Otóż po włożeniu kluczyka do stacyjki auto w ogóle nie reaguje. To znaczy nie kręci rozrusznik żadnej reakcji (dodam że 750 ma tę opcje ułatwienia zapłonu, rozrusznik sam kręci). Dawniej w takich sytuacjach pomagało odpalenie auta z kabli, albo z prostownika ustawionego na funkcję startu. Teraz to nie pomaga, a na teście 9 auto pokazuje w granicach 12V, nawet ciut powyżej.

    Poza tym rozmawiałem z dawnym właścicielem auta, wspominał że miał kiedyś problem z kostką pod stacyjką. W prawdzie o elektryce nie mam zielonego pojęcia, ale z ciekawości zdjąłem obudowe pod kierownicą i wygląda na to że nasi już tam byli. Tzn są ślady jakiegoś kleju, pęknięty uchwyt od przewodów do taśmy kierownicy etc. Sama kostka (biała) wygląda dla mnie normalnie, ale tak jak powiedziałem, nie znam się i nie potrafię zdiagnozować.

    Pytanie jest taki, czy ktoś wie czego on znów chce i jak mu pomóc? Ewentualnie, czy ktoś ma ochotę oczywiście odpłatnie mi pomóc, nie wiem przyjechać z laptopem, sprawdzić błędy etc i go odpalić. Lub może potraficie wyjaśnić mi co poprzednio robił znajomy aby go odpalić? Przypominam że grzebał pod bezpiecznikami i odpinał jakieś moduły (*tak to wyglądało), wspominał też że EWS się po tym zabiegu wyczyścił. Tak czy inaczej przez pewien czas po tym zabiegu, auto rzeczywiście uczyło na nowo się jeździć. Jeśli ktoś wyjaśnił by mi jak to mogę to zrobić samodzielnie był bym wdzięczny.

    Sprawa jest pilna, a auta potrzebuję na gwałt, albo i szybciej więc błagam o jak najszybszą pomoc.

  2. #2
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Zrób prosty test. Wejdź do auta, zamknij się pilotem. Włóż kluczyk do stacyjki i włącz zapon. Zwróć uwagę na centralny zamek czy się otworzy. Jak się nie otworzy to problem z ews lub kluczem. Jak się otworzy to zacznij od rozrusznika i kostki.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Sprawdziłem 5 razy. Za każdym razem zamknąłem się w aucie z pilota i włączyłem zapłon, auto ani nie zapaliło, ani nie otworzyły się drzwi.

  4. #4
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jan 2012
    Posty
    12
    BMW
    750il
    Skąd
    podlaskie
    pewnie juz zrobiles.u mnie bylo to samo i kosc w stacyjce rozebralem zlozylem i dzialala bez zarzutu ale zaczyna znowu szwankowac raz odpali za 1 a raz za 10 razem

  5. #5
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    Podepnę się pod temat. Miałem bardzo podobny temat w 740iL. Auto w ogóle nie reagowało po przekręceniu stacyjki. Przekopałem całą instalacje. U mnie był problem z brakiem styku, a dokładnie były zaśniedziałe kable i końcówki, w puszce pod nogami pasażera z przodu, pod dywanikiem. Przeczyściłem styki i od tamtej pory nie mam żadnego problemu z odpalaniem. Nie wiem czy taka sama puszka wystepuje w 750, ale podejrzewam że tak. Wiec poszukaj tam. Myślę, że to może być przyczyną twojego problemu

  6. #6
    Vip Vip Awatar seban123
    Dołączył
    Oct 2009
    Posty
    2,291
    BMW
    E65 745d i E32 M30
    Skąd
    Puławy, Lubelskie
    Blog
    1
    Już dawno ogarnięte. Żadne z powyższych nie było problemem.
    Wiedza o tym, gdzie znalezc informacje i jak ich uzywac to tajemnica sukcesu.
    Albert Einstein

  7. #7
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2012
    Posty
    55
    BMW
    740iL e38, 735iA e38, 520 e12
    Skąd
    Mysłakowice k/Jeleniej Góry
    Ponad miesiąc, ale wtrąciłem temat dla nastepnych, co będą mieli podobny problem.

Podobne wątki

  1. [elektryka] e38 740d, nie kreci rozrusznik i nie odpala, nowy akumulator.
    Przez CICHY83 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 40
    Ostatni post / autor: 15-03-2013, 11:21
  2. [silnik] e38 750 iL silnik stracil moc i nie odpala POMOCY
    Przez siiwy23 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 04-12-2011, 16:40
  3. [elektryka] Nie odpala m60b30 kręci, a nie odpala
    Przez 7er Fanatic w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 13-08-2011, 16:17
  4. Nie odpala!!!
    Przez prezes_michas w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 05-08-2011, 21:29
  5. [mechanika] Bmw 750 odpala i gasnie...
    Przez prezE32s w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 20-08-2010, 11:23

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •