Strona 1 z 3 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 30

Wątek: Nawiew na szybę od strony pasażera

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin

    Nawiew na szybę od strony pasażera

    Witam ostatnio wracając z przejażdżki zauważyłem że z nawiewu na przednią szybę od strony pasażera wieje ciepłe powietrze mimo tego ze pokrętła ustawione są na 16st. myślałem że coś się zacięło i to chwilowe, ale się myliłem, więc zacząłem szukać przyczyny, z początku myślałem że to może coś z elektrozaworami bo wcześniej gazownicy źle podpięli mi reduktor w wyniku czego zamarzał później to poprawili, reduktor przestał zamarzać ale przy dziwnym zbiegu okoliczności zaczęły mi się dziać takie rzeczy z nawiewem, i właśnie wczoraj jadąc w małą traske złapał mnie deszcz w wyniku czego zaczęły mi parować szyby wiec nie zastanawiając sie włączyłem szybkie osuszanie szyby czołowej i zauważyłem że od strony pasażera zaczęło wiać ciepłym powietrzem natomiast od strony kierowcy wiało zimnym, dopiero po ustawieniu pokrętła na czerwone pole zaczęło lecieć ciepłe powietrze od strony kierowcy, kiedy szyby odparowały wyłączyłem tą funkcję i wtedy zauważyłem że od strony pasażera dalej wieje ciepłe mimo tego że wszystko było ustawione na 16st. i w żaden sposób nie dało się tego wyłączyć, no chyba ze włączyłem klime ale po jej wyłączeniu z nawiewu pasażera na szybę znowu zaczynało wiać ciepłe.

    Wiecie co może być przyczyną??

  2. #2
    Z nawiewami jest tak, ze
    1 - moze gaziarze zle podlaczyli wode na reduktor
    2 - padly elektrozawory (bez napiecia sa w pozycji otwartej - prad je zamyka)
    3 - jest problem elektryczny na wtyczce na elektrozaworach

    Posprawdzaj co sie dzieje. Jesli chcesz sprawdzic gaz, to albo tlumaczymy jak to ma byc, albo po prostu scisnij waz co idzie na reduktor, zatrzymaj przeplyw i zobacz czy na PB bedzie OK.

  3. #3
    Vip Vip
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    292
    BMW
    X5
    Skąd
    ZS
    gaziarze zrypali robotę w moim e32 V8 jakbym nie ustawiał.... zawsze na szybę od strony pasażera leciało ciepłe powietrze albo wcale... efekt był taki że w deszczowe dni połowa szyby zawsze była zaparowana, przed gazowaniem było wsio OK może trafiłeś moje shadowline z 92r. ????????

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Cytat Zamieszczone przez Kempes
    gaziarze zrypali robotę w moim e32 V8 jakbym nie ustawiał.... zawsze na szybę od strony pasażera leciało ciepłe powietrze albo wcale... efekt był taki że w deszczowe dni połowa szyby zawsze była zaparowana, przed gazowaniem było wsio OK może trafiłeś moje shadowline z 92r. ????????
    Raczej nie twoje bo jak kupowałem gazu nie było i właściciel był tylko jeden a pozatym przed instalacją wszystko było ok.

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    May 2008
    Posty
    149
    BMW
    e32
    Skąd
    Lubin
    Cytat Zamieszczone przez sylwek7
    Z nawiewami jest tak, ze
    1 - moze gaziarze zle podlaczyli wode na reduktor
    2 - padly elektrozawory (bez napiecia sa w pozycji otwartej - prad je zamyka)
    3 - jest problem elektryczny na wtyczce na elektrozaworach

    Posprawdzaj co sie dzieje. Jesli chcesz sprawdzic gaz, to albo tlumaczymy jak to ma byc, albo po prostu scisnij waz co idzie na reduktor, zatrzymaj przeplyw i zobacz czy na PB bedzie OK.
    Ad 1. Możliwe że znowu pomylili wężę, ale dziwi mnie to że ciepłym zaczyna wiać dopiero jak uruchomie osuszanie szyby i je wyłącze wtedy od str pasażera wieje ciepłym, po ponownym rozruchu silnika jak już ostygnie wszystko wraca do normy

    Ad2 problemów z ogrzewaniem auta nie mam, a bynajmniej nie zauważyłem

    Pierwszą rzecz jaką zrobie to zablokuje ten wąż co idzie do reduktora i zobacze co się będzie działo czy bedzie ciepłe wiać z dwóch stropn i czy po wyłączeniu tej funkcji wróci wszystko do normy, ale najszybciej bede mógł zacząć działać w przyszłym tygodniu bo teraz wyjeżdzam na delegacje do Szczećina, jak wróce i sprawdze dam znać co i jak.

  6. #6
    Doświadczony Użytkownik Awatar rodzinabmw
    Dołączył
    Oct 2007
    Posty
    3,221
    BMW
    było 730i V8 manual SATIN CHROME co mnie pokusiło by je sprzedać???
    Skąd
    okolice Sulechowa
    sprawdz poziom płynu w chłodnicy

  7. #7
    OK bedziemy czekac.

  8. #8
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    kurcze u mnie jest to samo e32 740i z gazikiem - elektrozawory wymienione, płyn ok - po wymianie panelu sterowania nawiewem troche sie poprawiło ale dalej to nie jest to. Poza tym przestała działać mi nagle klima mimo że była napełniona full, bezpieczniki i przekaźniki OK a gdy podłączyłem sprężarkę na sztywno żeby sprawdzić czy kuka to ciśnienie rozerwało mi chłodnicę klimy i teraz w te upały niestety wychodzę spocony z auta. Stawiam na moduł IHKA pod deską rozdzielczą ale pewności nie mam.

    Pzd
    Chester

  9. #9
    Nie chce byc niegrzeczny, ale tak przewaznie konczy sie zabawa z podlaczaniem czegokolwiek "na krotko". Trzeba bylo sie podlaczyc i zdiagnozowac. Teraz trzeba wymienic chlodniczke, napelnic kline, sprawdzic szczelnosc i... dalej stoimy przed problemem.
    Swoja droga to ciekaw jestem dlaczego nie dziala. Daj znac jak walka przebiega.

  10. #10
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chester
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    361
    BMW
    E66 730Ld
    Skąd
    Górny Śląsk
    no na razie walka w miejscu stoi bo brak funduszy ale moze juz niedlugo - napewno dam znac co i jak :)

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •