Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: [ elektronika] code taho coto znaczy

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Feb 2008
    Posty
    504
    BMW
    e38 740i 98
    Skąd
    WWA

    [ elektronika] code taho coto znaczy

    zaświeciło sie mi na zegarach code taho po czym zaświeca sie code mile/km potem bramzbelage i mruga to cały czas podczas jazdy szukałem w kodach ale niema opisu co to oznacza .chciałem dodać ze od dłuższego czasu niedziała prendkosciomierz . ;)

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    3
    BMW
    E32
    Skąd
    Mazowsze
    Cholera. Wczoraj mi również E32 wyświetliło komunikat CODE TACHO. Może ktoś wie co on oznacza i jak sie tego pozbyć? Zegary działają jak należy, auto jeździ bez zarzutu, a CODE TACHO daje po oczach 8/

  3. #3
    Cytat Zamieszczone przez rob665
    Cholera. Wczoraj mi również E32 wyświetliło komunikat CODE TACHO. Może ktoś wie co on oznacza i jak sie tego pozbyć? Zegary działają jak należy, auto jeździ bez zarzutu, a CODE TACHO daje po oczach 8/
    Najpierw zapraszamy do działu Przedstaw się... zgodnie z pkt. 5 Regulaminu :/
    [URL]http://7er.pl/showthread.php/9030-Damias[/URL]

  4. #4
    Vip Vip
    Dołączył
    Jul 2008
    Posty
    1,947
    BMW
    było e32 m60, teraz pożyczam matiza od żony
    Skąd
    Kraków
    Znalazłem coś takiego na obcym forum:


    I have a `90 750iL, and on the display just below the speedometer and other gauges, "CODE: TACHO" came up, and when pushing the button to read the next message it says, "code: miles/km". Obviously tachometer... right? BUT, what about it? There doesn`t seem to be a problem with the gauges, maybe an electrical problem? Couldn`t find a darn thing about that code in the Bentley book. While leaving for work this morining the " ||| ASC ||| " came up when there was no possibility the ASC actually kicked in. I couldnt have been going more than 10 MPH while leaving a parking lot, which is why I wonder if it`s an electrical problem and there`s nothing really wrong. This car has been giving me trouble, although I still love it. I have a feeling you all will be telling me what everyone else says... SELL IT FAST! (If only someone would buy it.)

    -----------------

    No, it`s not a tachometer problem, it`s a secret message from the CIA agent code-named TACHO for you to meet him code (meaning the usual number) of miles/km (depending on your current place of assignment) from your previous rendezvous point. Probably they suspect that the previous agent, JACKO, will be out of circulation soon.

    TRANSLATION: I haven`t got the slightest idea what those messages mean either but let me take a WAG at it.

    The On Board Computer (OBC) uses various sensors to compute all of that good stuff (and other semi-useless data). I`m thinking one of the car`s sensors might be bad. Study the Bentley`s OBC section and look to see what sensor information comes in and maybe there`ll be a clue there.

    Since you seem to have electrical problems you might try the "reset fix", which is to disconnect the battery for a few minutes. Make sure you know the radio code before starting.

    You may find more help at http://www.roadfly.org as well. Good luck."

    ----------------
    Dużo nie rozumiem z tekstu (marna znajomość języka)

    Ale - faktycznie reset komputera może pomóc:
    - odłączyć akumulator, najpierw minus, potem plus
    - przekręcić stacyjkę do pozycji 2
    - połączyć kable akumulatora na ok. 10 min po tym czasie wyciąg kluczyk ze stacyjki
    - podłączyć akumulator, najpierw plus
    - uruchomić silnik niech pracuje na biegu jałowym ok. 5 min.
    - wyłączyć silnik na ok. 5 min
    - włączyć silnik i rozpocząć jazdę na 1 biegu przyspieszając przez cały zakres obrotów następnie niech auto samodzielnie wytrąci obroty do obrotów biegu jałowego - powtórzyć to 3, 4 x
    Po tej operacji pozostawić samochód na wolnych obrotach przez ok. 5min
    Okres i wypłata... jedno i drugie jest co miesiąc, a jak nie ma to znaczy, że ktoś was zdrowo wyruchał...

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •