Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: m62 jaka potrzebna moc rozruchowa

  1. #1
    Zaawansowany Użytkownik
    Dołączył
    Aug 2010
    Posty
    134
    BMW
    E38 740 '98 m62tub44
    Skąd
    z Polski

    m62 jaka potrzebna moc rozruchowa

    Witam!
    Jeżeli temat juz był prosze o usunięcie, moj oryginalny aku 120ah ne wytrzymał zimy i jest zupełnie martwy. Potrzebuję jakiś akumulator na chwilę żeby odpalić autko i posprawdzać parę rzeczy. Przy aku 55-60 rozrusznik nawet nie zakręci, jutro będe miał centre 72ah 720a , jest szansa żeby odpalic m62 na takiej bateri, czy trzeba coś większego?

  2. #2
    Początkujący Użytkownik
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    67
    BMW
    540iAT
    Skąd
    Mazury
    Ja mam E39 z takim motorem i aku 95Ah i jest to chyba najmniejszy do tego silnika. W zimę na 80tce nie mogłem odpalić.
    Jak 70ka będzie dobra to powinien teraz jak jest ciepło odpalić ale na dłuższą metę to raczej za mały, jak oryginalnie siedział u Ciebie 120 to mniejszego nawet nie szukaj.

  3. #3
    Moderator Mod Awatar BOSS
    Dołączył
    May 2007
    Posty
    4,128
    BMW
    740i
    Skąd
    Dolny Slask
    Cytat Zamieszczone przez Poles Zobacz posta
    Witam!
    Jeżeli temat juz był prosze o usunięcie, moj oryginalny aku 120ah ne wytrzymał zimy i jest zupełnie martwy. Potrzebuję jakiś akumulator na chwilę żeby odpalić autko i posprawdzać parę rzeczy. Przy aku 55-60 rozrusznik nawet nie zakręci, jutro będe miał centre 72ah 720a , jest szansa żeby odpalic m62 na takiej bateri, czy trzeba coś większego?
    Oby odpalic posprawdzac to nawet i 40Ah wystarczy tylko MUSI byc sprawny, 55Ah bez wiekszego problemu zapali silnik.
    120Ah to przesada, w przedliftowym 740 norma jest 95Ah- no chyba ze masz webasto + 2 TV, multi podlokietnik z tylu itp to wtedy 110
    Każdy człowiek jest jak książka, ma dobre strony, wystarczy tylko przekartkować te złe !!!

  4. #4
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Potiwerdzam - miałem przez całą zimę akumulator z mojej E36, tj 70Ah i palił M62B44 w największe mrozy bez problemu.
    Obecnie mam 110Ah i też jest dobrze - lepiej niż na 70, bo nie ma takich spadków napięć jak pracuje rozrucznik.
    Ale chcę podkreślić fakt, że przy rozruchu ważny jest prąd rozruchowy (np. 680A) a pojemność to inna rzecz*

    Musisz coś mieć albo z rozrusznikiem albo z tym małym aku nie tak.



    * prąd rozruchowy możesz zobrazować sobie tak jakby woda płynęła cienką albo grubą rurą.
    A pojemność to pojemność zbiornika z którego wypływa woda - z małego zbiornika szybko się skończy, płynąc grubą rurą.
    Ostatnio edytowane przez brunoz ; 10-07-2012 o 08:45
    Nein! Mein Schnitzel!

  5. #5
    Zaawansowany Użytkownik Awatar Ventola
    Dołączył
    Jun 2010
    Posty
    403
    BMW
    e38 740iA (m62b44)
    Skąd
    W-wa
    Szybka porada.... m62.44 i jaki aku, ale o możliwych minimalnych wartościach (pomijamy wszelkie webasto itp.) . W tym momencie jest 92ah agm i już nie daje rady, tym bardziej że doładowuje się często na krótkich odcinkach i tak już ma przynajmniej 4 lata. Między innymi pytanie do BOSS, Czy wystarczy zwykły (nawet nie agm/zel) 55ah??
    Prowadzę swoje życie, a nie BMW ...

  6. #6
    Zaawansowany Użytkownik Awatar chytrusek
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    889
    BMW
    e38 740 M62B44
    Skąd
    Krasnystaw
    Ja właśnie zakupiłem Boscha 77Ah i sprawdza się wyśmienicie. Z wykształcenia jestem elektronikiem-elektrykiem i wiem, że zbyt duży aku nigdy nie będzie w pełni doładowany, jeśli jeździ się na krótkich odcinkach. Z udogodnień typu el. fotele czy webasto nie korzysta się cały czas, więc duża pojemność raczej nie jest potrzebna. Zgadzam się z BOSSem, ze wystarczy mniejsza, bo będzie zawsze w pełni naładowany. Polecam aku z dużym prądem rozruchu (silver)

Podobne wątki

  1. Jaka benzyna do M62 3,5i?? 98r
    Przez bawarczyk w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 5
    Ostatni post / autor: 07-07-2012, 07:01
  2. [silnik] Brak moc !!
    Przez djherbert w dziale Seria e32
    Odpowiedzi: 9
    Ostatni post / autor: 11-07-2011, 17:54
  3. e38 M62 jaka temperatura robocza silnika?
    Przez Danek25 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 14
    Ostatni post / autor: 26-01-2010, 23:47
  4. Piekielna moc ]:>
    Przez coboss w dziale NA KAŻDY TEMAT / Humor / Off Topic
    Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 03-11-2009, 10:37

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •