Jakiś czas temu kupiłem kompletna tapicerkę skórzaną do e32 rzadki i ciekawy brązowy kolor. Była wystawiana już na sprzedaż ale bez większego zainteresowania . Teraz z powodu braku pracy miałem wreszcie czas porządnie się nią zająć , tzn gruntowne czyszczenie i konserwacja, użyłem środków Gliptron . Po naprawie mechanizmu fotela nie długo znów będzie wystawiona na sprzedaż , ale tak naprawdę liczę się z brakiem amatora na taki kolor i raczej jestem przygotowany że zachowam ją sobie na lepsze czasy jako inwestycja na przyszłość

I tu moje pytanie aktualnie wszystko jest wyczyszczone i nawilżone ale :
1, czy należy stosować jakąś konserwacje jeśli zamierzam ją dłużej przechowywać ??
2, w jaki najlepiej sposób zabezpieczyć ją przed kurzem , (aktualnie po wczorajszym czyszczeniu jest nakryta tylko jakimś materiałem i leży w garażu)
3, optymalne miejsce do przechowywania tapicerki skórzanej - w suterynie nie bardzo bo zbyt wilgotno na poddaszu za gorąco w moim garażu (dach blaszany - piekło) więc też odpada

Nie chciałbym żeby zaszła grzybem albo też nadmiernie się wysuszyła w dzisiejszych czasach e32 staje się już powoli Youngtimerem i tak naprawdę warto zachować taki rarytas w odpowiednim stanie na przyszłość.
Teraz druga sprawa skóra wyczyszczona a co z elementami plastikowymi i dywanem ? Wszelkie plastiki są starannie wyczyszczone każdy osobno owinięty streczem i zapakowane w karton ,a co z deską rozdzielczą ????
Deska również nie może być przechowywana w zbyt dużej temperaturze bo zacznie pękać , jest wyczyszczona i owinięta folią , czy to wystarczy ?
I największy problem - wykładzina z podłogi to akurat jeszcze przed praniem ale to oczywiste że i tak nastąpi . Pytanie co dalej w jaki sposób zabezpieczyć wykładzinę przed dłuższym magazynowaniem i gdzie najlepiej ją przechowywać ?

W sprawach tapicerki samochodowej wiem niewiele dlatego kto ma jakiekolwiek pojęcie na ten temat proszę o pomoc