Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 17

Wątek: Dziwne zachowanie w upalne dni

  1. #1
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa

    Dziwne zachowanie w upalne dni

    Witam,

    wczoraj zauważyłem bardzo nietypowe zachowanie mojej 750.

    Mianowicie mam problem z odapaleniem samochodu w upał (tj gdy temperatura na zewnątrz wzrasta mocno powyżej 30 stopni), nadmienie że mam Softstart. Otóż w te niemiłosierne upały po zgaszeniu silnika, potem przez 2,3 godziny nie mogę zapalić samochodu. Nie kręci rozrusznik, napięcie prawidłowe w granicach 12V, akumulator ma dwa miesiące. Poza tym auto ma prawidłową temperaturę, nie grzeje się, choć kilka razy jak stanąłem w korku temp trochę wzrosła, ale tu raczej nie szukał bym przyczyny, raczej nic nadzwyczajnego przy takim upale. Czujnik położenia wału też odrzucam, bo stosunkowo niedawno wymieniany, a poza tym nie ma znaczenia czy auto odpalam na ciepłym, czy zimny silniku.

    Jedyna opcja aby auto zapaliło, bez odczekiwania kilku godziń, to podać mu prąd z innego silnika, zatem odpalenie przez kable, ewentualnie prostownik z funkcją autostartu. W nocy gdy temperatury spadają do normalnych problem zanika.

    Dziś byłem w dwóch serwisach, ale rozkładają ręce i nie widzą przyczyny. W jednym powiedzieli że alternator jest średni, ale że póki nie ma dramatu to by go nie ruszali (w trakcie pracy silnika ok 13.6-13.8V). Tak czy inaczej sprawdzili akumulator, powiedzili że jest w porządku i nie mają żadnego pomysłu. Wspominali mi coś o kostce przy stacyjce, że to częsty objaw w innym samochodach, przy ogromnych temperaturach na zewnątrz i ponoć właśnie problem jest tylko wtedy gdy na zewnątrz mamy bardzo wysokie temperatury.

    Mial ktoś już podobny problem? Rozumiem że zarówno nam jak i naszym samochodom te upały dają w kość i mają prawo trochę głupieć, ale to staje się wyjątkowo upierdliwe, a ja już nie mam pomysłu co mu dolega. Poza tym auto absolutnie nie nawala, zatem nie mam z czym powiązać tego objawu.
    Ostatnio edytowane przez ginspirations ; 05-07-2012 o 12:41

  2. #2
    Vip Vip Awatar ttrol
    Dołączył
    Jan 2009
    Posty
    4,086
    BMW
    e32 750 II 88/W124 250D V 93
    Skąd
    Zgorzała/Warszawa
    hej, niestety problem będzie leżał w elektryce niskich prądów, możliwe, że przy stacyjce. Miałem taki przypadek w e32, deska po rozebraniu w środku się gotowała od słońca. Spróbuj wyłożyć odblaskową matę na szybę chroniącą przed wysoką temperaturą wnętrze. Wtedy spróbuj czy pomogło i daj znać.
    pozdrawiam Bartek

  3. #3
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    To rozwiązanie z pewnością nic nie pomoże. Tu nie ma znaczenia czy auto stoi na słońcu, czy w cieniu. Jeśli temperatura na zewnątrz jest w granicy 35 stopni, albo lepiej problem jest. Jeśli jest ok 30 i mniej nic się nie dzieje. Zresztą chciałbym usunąć usterkę o ile to usterka, a nie po prostu np "auto podobnie jak i ja nie wyrabia temperatur" bo będę chciał go sprzedać. W sumie chciał, to raczej nie jest odpowiednie słowo, ale niestety nie widzę innego wyjścia, a kasy potrzebuje szybko i sporo.
    Ostatnio edytowane przez ginspirations ; 05-07-2012 o 13:14

  4. #4
    Zaawansowany Użytkownik Awatar tomgtdek69
    Dołączył
    Apr 2010
    Posty
    711
    BMW
    E39 540iA
    Skąd
    Słupsk
    Jeżeli dobrze rozumiem posiadasz funkcję "KRONOS" o ile tak to się w BMW nazywa (po przekręceniu kluczykiem można go od razu puścić a auto będzie kręcić rozrusznikiem aż do startu silnika).
    Pewien nie jestem czy w 7 też to jest zrobione na przekaźnikach ale jeśli tak to być może one już nie domagają. Przy niższym napięciu 12V nie zwierają się tak jak należy natomiast przy 14 mogą zatrybić.
    Nawet jeśli jest inaczej na pewno musisz podążyć od stacyjki do rozrusznika wykluczając kolejne elementy.
    V8 Garage

  5. #5
    Początkujący Użytkownik Awatar krzys51
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    33
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Andrespol
    A drugi aku jest OK?
    Miałeś wypadek komunikacyjny pomogę uzyskać odszkodowanie 608730700 EuCO

  6. #6
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    Cytat Zamieszczone przez tomgtdek69 Zobacz posta
    Jeżeli dobrze rozumiem posiadasz funkcję "KRONOS" o ile tak to się w BMW nazywa (po przekręceniu kluczykiem można go od razu puścić a auto będzie kręcić rozrusznikiem aż do startu silnika).
    Pewien nie jestem czy w 7 też to jest zrobione na przekaźnikach ale jeśli tak to być może one już nie domagają. Przy niższym napięciu 12V nie zwierają się tak jak należy natomiast przy 14 mogą zatrybić.
    Nawet jeśli jest inaczej na pewno musisz podążyć od stacyjki do rozrusznika wykluczając kolejne elementy.
    Dokładnie te funkcję mam, ale już sprawdzałem i rozmawiałem z Sylwkiem K i siódmym... to nie ma z tym nic wspólnego. Poza tym napiecie 12V to najwięcej ile możesz mieć na zgaszonym silniku. Akumulator więcej jak 12V w życiu Ci nie da. Poza tym gdyby Softstart nie domagał, to działo by się tak zawsze nie zależnie od okoliczności, a próba odpalenia auta z kabli nic by nie dała. W tym wypadku dzieje się tak wyłącznie jak jest niemiłosierny upał, a podanie prądu z innego auta zawsze powoduje automatyczne odpalenie silnika.

    Nie ma drugiego aku, chyba po lifcie nie było, ale może się mylę. Tak czy inaczej bajerów od cholery bo nawet lodówka i tylny podłokietnik multimedialny, nivo, utwardzane zawieszenie, dsp, nawi etc ale jest jeden akumulator.
    Ostatnio edytowane przez ginspirations ; 05-07-2012 o 14:50

  7. #7
    Początkujący Użytkownik Awatar krzys51
    Dołączył
    Jun 2012
    Posty
    33
    BMW
    e38 740iL
    Skąd
    Andrespol
    [QUOTE=kruger32;296697]za pozwoleniem
    Miałeś wypadek komunikacyjny pomogę uzyskać odszkodowanie 608730700 EuCO

  8. #8
    Banned
    Dołączył
    Nov 2009
    Posty
    365
    BMW
    E38 4.4 97' i E38 750iL 98' INDIVIDUAL
    Skąd
    Warszawa
    No i czego to ma dowodzić? Były 750 z jednym akumulatorem, i były też równie często 750 z dwoma. Ale co ma to wspólnego z tematem?

    Pytanie jest konkretne i konkretnej odpowiedzi oczekuję. Czy ktoś miał podobny przypadek i wie gdzie szukać przyczyny?

  9. #9
    Doświadczony Użytkownik
    Dołączył
    May 2011
    Posty
    2,605
    BMW
    ....
    Skąd
    ...
    w przedliftowych autach był jeden akumulator (twój jest przedlift - progi) a po lifcie (long) były dwa akumulatory

  10. #10
    Doświadczony Użytkownik Awatar brunoz
    Dołączył
    Mar 2011
    Posty
    1,682
    BMW
    E38 740iA
    Skąd
    Katowice
    Blog
    11
    Trzeba by sprawdzić czy problem dotyczy temperatury pow 30 stopni pod maską, czy we wnętrzu kabiny:

    - czy jak jest > 30 i auto jest zimne, to czy odpala?
    - można włożyć wieczorem do auta farelkę dmuchającą na kokpit i sprawdzić czy związane jest to z temperaturą wewnątrz auta.
    - można zastanawiać się czy pompa paliwa nie zawiesza się przy napięciach < 12V, które są przy rozruchu (skoro podając napięcie z dawcy, tj. > 13,5V, wszystko działa)
    - alternator niewiele ma tu do gadania, skoro silnik jeszcze nie pracuje...
    Nein! Mein Schnitzel!

Podobne wątki

  1. Dziwne zachowanie elektryki ... ??
    Przez fm w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 18
    Ostatni post / autor: 11-09-2011, 08:54
  2. dziwne zachowanie ogrzewania
    Przez ronin31 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 29-12-2010, 21:13
  3. dziwne zachowanie
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 03-02-2009, 17:05
  4. dziwne zachowanie PDC
    Przez hrabia81 w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 23-04-2008, 19:20
  5. dziwne zachowanie
    Przez jorgen w dziale Seria e38
    Odpowiedzi: 4
    Ostatni post / autor: 19-08-2007, 23:21

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •